שתף קטע נבחר

נצפה בפיצוציות: במבה במילוי קרם במבה

המטרה של אסם בהשקת החטיף החדש - להגדיל את שוק הבמבה הממולאת מ-22 ל-25 מיליון שקל. שימו לב: יש בו חומרי טעם וריח שאין בחטיף המקורי והמילוי מכונה "קרם בוטנים" ולא "חמאת בוטנים". אסם: "מדובר בבמבה מחוזקת"

חטיף חדש נצפה בפיצוציות - במבה במילוי קרם במבה. כן, מה שקראתם. מסתבר שהחטיף הוא חבר חדש ומשונה במשפחת הבמבה הממולאת. המוצר שמסתבר שיצא לשוק היום, עדיין לא הגיע לכל סניפי רשתות השיווק, אבל צרכנים נתקלו בו בפיצוציות והתגובות אליו נעו מגיחוך לסקרנות.

 

  • איך קרה שבמבה תייצג את ישראל באולימפיאדה?

  • מלחמת הבייגלה: אסם תשווק "שטוחים" מתוקים

  • מנכ"ל אסם: "הורדת המחירים לא נבעה מפחד"

 

מה זה "קרם במבה"? ובכן לפי אסם, מדובר ב"קרם בוטנים בתוספת ויטמינים". לא ברור מדוע לא קוראים למילוי "חמאת בוטנים" ולחטיף "במבה במילוי חמאת בוטנים". יתכן שמדובר בהחלטה שיווקית, שכן שאר המוצרים בסדרה הממולאת של אסם כמו גם זו של שטראוס-עלית, ממולאים ב"קרם". כמו כן, חמאת בוטנים אינו מוצר פופולרי מאוד בישראל. ויתכן גם שרכיב הבוטנים במילוי לא דומיננטי כמו בחמאת בוטנים שעשויה מבוטנים מרוסקים בלבד, ולכן המילוי לא מכונה חמאת בוטנים, בדיוק כמו שהמילוי של "במבה במילוי קרם חלבה" לא מכונה חלבה.

בניגוד לבמבה רגילה - פה יש חומרי טעם וריח. במבה במילוי קרם במבה (צילום: סטודיו אסם) (צילום: סטודיו אסם)
בניגוד לבמבה רגילה - פה יש חומרי טעם וריח. במבה במילוי קרם במבה(צילום: סטודיו אסם)

 

מפירוט הרכיבים עולה שבחטיף במבה רגיל יש 49% בוטנים ואילו במבה במילוי קרם במבה רק 47.5% בוטנים, כלומר פחות מאשר בחטיף המקורי, זאת למרות שקרם הבוטנים ממלא לכאורה את מקומו של התירס בחטיף. בבמבה במילוי נוגט, אגב, יש 27% בוטנים.

 

במוצר החדש יש פחות חלבונים ויותר פחמימות לעומת חטיף במבה רגיל, אין בו ויטמין A בניגוד לחטיף המקורי, וכמו החטיף המקורי - הוא עשוי להכיל גלוטן. יש בין רכיביו סוכר בעוד שבמבה רגילה יש מלח, וכן הו מכיל חומרי טעם וריח וקמח סויה שאין בבמבה רגילה וגם עמילן תירס, חומר מתחלב, חומרי תפיחה, סיבי צלולוז, שנעדרים מהחטיף המקורי. את כל אלה ניתן לייחס למילוי הקרם. לעומת זאת, הוא מכיל פחות שמנים, יותר סיבים תזונתים, הרבה פחות נתרן ופחות קלוריות ל-100 גרם. 

  

המחיר המומלץ לצרכן לאריזת 60 גרם: 4 - 4.50 שקל, אך אל תסמכו על זה: במבה נוגט וחלבה לשם השוואה, נמכרות ברמי לוי ב-4.2 שקלים, ב-4.89 בשופרסל וב-6.25 במגה. בפיצוציות מצאנו את החטיפים הללו גם ב-8 שקלים.

  

זו במבה "מחוזקת"

לדברי עינת פלד, מנהלת שיווק בחטיבת החטיפים באסם, באסם מכנים את המוצר במבה "מחוזקת".

 

לבמבה של אסם, על כל סוגיה, נתח שוק של 25.4% מכלל שוק החטיפים. סגמנט הבמבה במילוי הפך לקטגורייה בפני עצמה שמהווה 3.9% משוק החטיפים. במבה במילוי נוגט מחזיק בנתח שוק של 2.9%; ובמבה במילוי חלבה - 1%.

 

לאסם יש מתחרים בסקציית חטיפי הבוטנים-תירס (גרוס): בין היתר, שוש של שטראוס-עלית, פרפר נחמד של תלמה (יוניליוור) וחטיפי העמק שמייצרים חטיף בוטנים בשם בולי או חטיף זהה למותג הפרטי של שופרסל, שנמכר ב-1-0.7 שקלים לשקית של 25 גרם וב-2-1.7 שקלים לשקית של 80 גרם.

 

"אסם צריכה להשקיע אנרגיה בהזלת מטרנה"

שוויו של שוק חטיפי הבוטנים עמד בשנת 2011 על 255 מיליון שקל. לפי מנכ"ל חטיבת החטיפים של אסם, איילת צרפתי-רוזן: "שווי שוק הבמבה הממולאת מוערך בכ-22 מיליון שקל בשנת 2011, ועתה אנו צופים כי שוק זה יגדל ויהווה נתח שוק כספי של כ-25 מליון שקל".

 

למרות מחאת הצרכנים בקיץ שקראה בין היתר להחרים את אסם בגלל מחירי מטרנה ולהעדיף מותגים של חברות קטנות, המותג "במבה" של אסם עדיין מחזיק למעלה מ-80% מסגמנט חטיפי הבוטנים, ונחשב לשם גנרי לחטפי תירס-בוטנים וכן לחטיף הנמכר ביותר בישראל. לפי נתוני סטורנקסט, במהלך 2011 גדל שוק חטיפי הבוטנים ב- 7% בהשוואה לשנת 2010. בשנת 2012 צפוי גידול נוסף של 5%, מ-255 מיליון שקל לשווי שוק של כ- 269 מיליון שקל.

 

אייל עפר, מקבוצת המחאה "ישראל יקרה לנו", שחבריה היו בין מובילי מחאת הקוטג', מסר בתגובה: "במקום להתעסק בקרם דה לה קרם, עדיף היה שחברת אסם היתה משקיעה את האנרגיה שלה בלמצוא איך להוזיל את המחיר של המזון לתינוקות מטרנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: סטודיו אסם
במבה במילוי קרם במבה. כמו גדי בחלב אימו?
צילום: סטודיו אסם
מומלצים