שתף קטע נבחר

הוקם צוות שיבדוק מדוע שוטר מג"ב בעט בילד

סרטון שצולם על-ידי ארגון "בצלם" תיעד שני שוטרי מג"ב שתקפו ילד פלסטיני בחברון. אביו של הילד: "בני לא התגרה בשוטרים". דובר מג"ב: "אנחנו רואים את האירוע בחומרה"

שני שוטרי משמר הגבול שמוצבים בחברון תועדו תוקפים ילד פלסטיני. האירוע עצמו התרחש ביום שישי שעבר ובסרטון שצולם על ידי ארגון "בצלם" נראה אחד השוטרים אורב לילד מאחורי קיר בכניסה לסמטה. בשלב מסוים נראה הילד יוצא מהסמטה ואז השוטר שהמתין לו שאל: "למה אתה עושה בלגן?"

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

קדימה: נתניהו הבטיח לחכות, ורץ לפרסם הודעה

שמיר מובא למנוחות: "נשר בחוץ ויונה בפנים"

בית המשפט קבע: הילדה הפיליפינית והוריה יגורשו

 

מהסרטון לא ניתן להבין בבירור מדוע ארבו השוטרים לילד ומה עשה הילד לפני שהשוטר ביקש לתפוס אותו. בשלב מסוים, נראה הילד כשהוא מתחיל לבכות ומנסה לקרוא לאמו ואז מגיע שוטר נוסף, מתקרב אל הילד ובועט בו. מיד לאחר מכן משחררים השוטרים את הילד הפלסטיני, הוא נראה בורח ואילו השוטרים מתרחקים מהמקום.

 

עאמר בורקאן, אביו של הילד, טען בשיחה עם ynet כי

הילד לא התגרה בשוטרים ולא זרק אבנים לעברם או קילל אותם. לדבריו, לפלסטינים אסור בזמנים מסוימים, כמו חגים יהודיים או בעת מעבר תושבי חברון היהודיים, לעבור בסמטה שבה הלך הילד, אולם הוא אמר שבזמנים רגילים מותר להם לעבור משם. הוא העריך כי השוטרים תפסו את הילד מהסיבה הזאת, אולם לא ידע לומר זאת בוודאות.

 

בארגון "בצלם" אמרו כי בכוונתם להגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים נגד שני שוטרי מג"ב בגין האירוע. דובר מג"ב מסר כי "משמר הגבול רואה בחומרה ומוקיע התנהגות שוטרים באופן המנוגד לערכים שעליהם החיל אמון. חשוב לציין כי מדובר באירוע חריג שאינו מייצג את עשייתם הרבה של לוחמי משמר הגבול לביטחון מדינת ישראל. מפקד משמר הגבול הנחה על הקמת צוות לבחינת האירוע באופן מיידי ומסקנותיו יינתנו בימים הקרובים".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף איתמר פליישמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המצלמה תיעדה את הבעיטה
צילום: בצלם
מומלצים