שתף קטע נבחר

אל-אקצה על השיפוץ: לישראל אין זכות להתערב

בעקבות התלונות בישראל על "חילול אבן השתייה" בהר הבית, פרסם "מוסד אל-אקצה להקדשים ומורשת" הודעת תמיכה בוואקף: "לנו הריבונות במסגד"

"מוסד אל-אקצה להקדשים ומורשת" פרסם היום (ב') הודעת תמיכה בוואקף - הגוף האחראי על ניהול הר הבית מטעם האיסלאם, ובכלל זאת על השיפוץ שנערך בימים אלה במסגד. ההודעה נמסרה בתגובה לטענות גופים יהודיים על "חילול אבן השתייה" במהלך העבודות.

   

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בכתבה שפורסמה באתר "פלסטין 48", השייך לפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, נכתב כי "מוסד אל-אקצה" (גוף האחראי על שימור אתרים איסלאמיים בישראל) הביע את הערכתו לוואקף לאור פעולות השיפוץ והתחזוקה באזורים רבים במתחם מסגד אל-אקצה - "ולמרות כל המכשולים אשר ישראל מציבה".

 

הפיגומים במסגד (צילום: מקור ראשון) (צילום: מקור ראשון)
הפיגומים במסגד(צילום: מקור ראשון)

 

בהודעה נכתב עוד כי "האומה האיסלאמית כולה עומדת לצד מחלקת ההקדשים, על שלל בכיריה ועובדיה, ותומכת בתפקידה בשמירה ובהגנה על מסגד אל-אקצה המבורך... אין זכות לישראל או לאף אחת מזרועותיה להתערב בענייני מסגד אל-אקצה המבורך, ומחלקת ההקדשים היא בעלת הלגיטימיות והריבונות במסגד".

 

חילול אבן השתייה

אתמול פורסם כי המטה המשותף של תנועות המקדש פנה בסוף השבוע למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, בדרישה שיתערב לאלתר למניעת חילול "קודש הקודשים" בהר הבית. לטענת הפעילים, הגוף האחראי על האתר הקדוש מבצע עבודות שיפוץ ותחזוקה בכיפת הסלע, ובחר להניח פיגומים דווקא על גבי "אבן השתייה" – המקום המקודש ביותר ליהודים, שגם המוסלמים מקפידים לשמור על כבודו.

 

ב"דרישה בהולה" ששיגר בא כוח המטה, עו"ד אביעד ויסולי, למפכ"ל דנינו - נטען כי בתמונות

שפורסמו בעיתון "מקור ראשון" נראה הסלע הקדוש כשעליו "חומרי בנייה, פסולת וכלי עבודה". לדבריו, מדובר בחילול מקום קדוש המוגדר בחוק השמירה על המקומות הקדושים – עבירה שהעונש עליה הוא שבע שנות מאסר.

 

"הוואקף המוסלמי, החמאס ואף ממשלת איראן מצהירים השכם והערב כי הם פועלים לסילוק כל שריד לבית המקדש ולקודשי עם ישראל מהר הבית", חתם ויסולי את מכתבו. "במידה ופיקוד משטרת ישראל, האחראי על כך, משתף איתם פעולה במעשיו או במחדליו – הדבר מקומם, מסליד ובלתי נתפס".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מקור ראשון
הבנייה על אבן השתייה
צילום: מקור ראשון
מומלצים