שתף קטע נבחר

תלונה למפכ"ל: בנייה על אבן השתייה בהר הבית

כיפת הסלע עוברת שיפוצים, ואת הפיגומים בחר הוואקף המוסלמי להניח על אבן השתייה - המקום המקודש ביותר ליהדות. בעקבות פרסום העניין ב"מקור ראשון" הוגשה תלונה למפכ"ל המשטרה, בדרישה ל"הפסקת חילול הקודש"

המטה המשותף של תנועות המקדש פנה בסוף השבוע למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, בדרישה שיתערב לאלתר למניעת חילול "קודש הקודשים" בהר הבית, על-ידי הוואקף המוסלמי. לטענת פעילי המקדש, הגוף האחראי על האתר הקדוש מבצע עבודות שיפוץ ותחזוקה בכיפת הסלע, ובחר להניח פיגומים דווקא על גבי "אבן השתייה" – המקום המקודש ביותר ליהודים, שגם המוסלמים מקפידים לשמור על כבודו.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

ב"דרישה בהולה" ששיגר בא כוח המטה, עו"ד אביעד ויסולי, למפכ"ל דנינו - נטען כי בתמונות שפורסמו בעיתון "מקור ראשון" נראה הסלע הקדוש כשעליו "חומרי בנייה, פסולת וכלי עבודה". לדבריו, מדובר בחילול מקום קדוש המוגדר בחוק השמירה על המקומות הקדושים – עבירה שהעונש עליה הוא שבע שנות מאסר.

 

הבנייה על אבן השתייה (צילום: מקור ראשון) (צילום: מקור ראשון)
הבנייה על אבן השתייה(צילום: מקור ראשון)

 

"למיטב ידיעתי, מפקד מחוז ירושלים ופקודיו במרחב דוד יודעים על כך, ובמחדלם אינם מונעים את הפשע", כתב ויסולי. הוא ציין כי ארגוני המקדש התריעו רבות על "אדישות, זלזול ואף עוינות" של המשטרה בשמירה על קדושת הר הבית, וכעת הוא דורש מהמפכ"ל כי המשטרה תעצור לאלתר את חילול אבן השתייה, ותעמיד לדין את האחרים לכך.

 

"הוואקף המוסלמי, החמאס ואף ממשלת איראן מצהירים השכם והערב כי הם פועלים לסילוק כל שריד לבית המקדש ולקודשי עם ישראל מהר הבית", חתם ויסולי את מכתבו. "במידה ופיקוד משטרת ישראל, האחראי על כך, משתף איתם פעולה במעשיו או במחדליו – הדבר מקומם, מסליד ובלתי נתפס".

 

השמדה שיטתית של נכסים היסטוריים

בהודעה נפרדת שפרסמו, החריפו בארגוני המקדש עוד יותר את הטון, וקראו לפיטוריו של מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם. לטענתם, "לקראת חודש הרעמדאן (כך במקור, ק.נ.) מנסה שחם כהרגלו לקנות שקט מוסלמי בהר הבית - גם בתמורה של הנכסים הכי מקודשים לעם היהודי".

 

הפיגומים בתוך המסגד (צילום: מקור ראשון) (צילום: מקור ראשון)
הפיגומים בתוך המסגד(צילום: מקור ראשון)

 

במקביל קורא המטה המשותף ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל, לפרסם דו"ח שחיבר מבקר המדינה

בעניין וטרם פורסם. בארגונים הסבירו כי "רק כך ישנו סיכוי לתיקון הליקויים החמורים בהתנהלות גורמי אכיפת החוק בהר הבית - התנהלות שכבר גרמה נזקים עצומים גם לשרידי בית ראשון, ולהבנת ההיסטוריה של הר הבית".

 

"ללא אור השמש המחטא, הזיהומים הולכים ומתפשטים, וגם קודש הקדשים הולך ונרמס, מחולל ונהרס. כתובות יהודיות ששרדו במקום ובמערה אשר תחת אבן השתייה, נעלמו בידיים זדוניות, וקיים חשש כבד לשלומם של ממצאים חשובים והיסטוריים נוספים ובלתי מוכרים הנמצאים כעת בסכנת השמדה ואובדן חסר תקנה".

 

מהמשטרה נמסר כי "מלשכת מפקד המחוז טרם נתקבלה פנייה. לכשתתקבל נשיב בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מקור ראשון
העבודות במסגד
צילום: מקור ראשון
מומלצים