שתף קטע נבחר

מיכאל בן ארי מתעניין ברכישת בית"ר ירושלים

פתרון מפתיע? הח"כ ממפלגת "ארץ ישראל שלנו" פנה למבקר המדינה בבקשה להשתמש בכספי מימון המפלגות לצורך ביצוע המהלך. ברוך מרזל: "בית"ר פופולארית מאוד במאחזים ובגבעות, הגיע הזמן שנעזור לה"

זו עשויה להיות הרכישה המפתיעה של הקיץ - מפלגת הימין הקיצוני "ארץ ישראל שלנו" פנתה אתמול (ה') למשרד מבקר המדינה, בבקשה לבחון את החוקיות של רכישת חלק מקבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, הנמצאת בקשיים כלכליים חריפים.

 

 

מדובר במפלגה הימנית ביותר בכנסת, שאנשיה תומכים בסירוב פקודה, בטרנספר לערבים ובנוער הגבעות. נציגי המפלגה, חבר הכנסת מיכאל בן ארי ועוזריו ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, מבקשים מהמבקר לרכוש את הקבוצה מכספי מימון המפלגות, כלומר מכספי ציבור.

 

מיכאל בן ארי. הפיתרון של בית"ר ירושלים? (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מיכאל בן ארי. הפיתרון של בית"ר ירושלים?(צילום: גיל יוחנן)

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בפנייתם, שהגיעה לידי ynet ו"ידיעות אחרונות", הם כותבים כי "המפלגה רואה בקבוצה פרויקט שיש בו מסר חינוכי ולאומי לאור העובדה שאוהדי

 הקבוצה מייצגים את עמך ישראל ומייצגים פסיפס של החברה הישראלית הלאומית הנאמנה ללא סייג לעם ישראל ולארץ ישראל".

 

הפנייה אף מציינת במפורש את כוונותיהם של אנשי הימין הקיצוני לאחר הרכישה: "דרך בעלות בקבוצה ניתן להעביר מסרים שונים ולהנחיל אידיאולוגיה של אהבת ארץ ישראל ועם ישראל". עוד מבקשים הרוכשים להשפיע על אופייה הדתי של בית"ר, ולגרום לכך שהקבוצה תשחק בימי חול בלבד.

 

בית"ר ירושלים. הכסף אמור להגיע מכספי ציבור (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
בית"ר ירושלים. הכסף אמור להגיע מכספי ציבור(צילום: חיים צח)

 

החלק המעניין ביותר בפנייה הוא כאמור המימון. בן ארי מבקש להשתמש בכספי מימון המפלגה לרכישת הקבוצה, שכן "אופייה של בית"ר עולה בקנה אחד עם מטרותינו". אם המבקר יסרב לאשר את המימון, מתכוונים בן ארי ועוזריו לגייס כסף מתורמים של תנועתם בחו"ל. "עשינו כבר כמה פניות למיליארדרים שתורמים לרכישת בתים ולמאחזים, ויש על מה לדבר", סיפר אתמול גורם בתנועה.

 

"הרעיון התגבש בימים האחרונים", סיפר אתמול איתמר בן גביר, שבתפקידו כעורך דין מתכוון להיות פרקליטם של אוהדי בית"ר. "אנחנו עוקבים בדאגה אחרי המצב, קיימנו ישיבה והחלטנו לבדוק את האפשרות של רכישת הקבוצה או לפחות חלק משמעותי ממנה".

 

אוהדי בית"ר. זוכים לפופולאריות במאחזים ובגבעות (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
אוהדי בית"ר. זוכים לפופולאריות במאחזים ובגבעות(צילום: מור שאולי)

 

פעיל הימין, ברוך מרזל, אמר אמש כי "אני אוהד מושבע של אוהדי בית"ר, ומארח אותם בשבתות בחברון לא אחת. בהחלט יש לנו כוונה לסייע לקבוצה, ולפעול לכך שהיא לא תשחק בשבת. בית"ר פופולארית מאד במאחזים ובגבעות, והגיע הזמן שנעזור לה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
בית"ר ירושלים
צילום: חיים צח
מומלצים