שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: לבטל חופשה בישיבות - נגד הגיוס

נוכח הכוונה לגיוס חרדים, הרב עובדיה יוסף קרא לראשי הישיבות ללא להוציא את התלמידים לחופשת "בין הזמנים" - כדי שילמדו תורה ויתפללו לביטול ה"גזירות הקשות"

הרב עובדיה יוסף קרא אמש (מוצ"ש) לבטל את חופשת הקיץ בישיבות - זאת נוכח הנסיונות להביא לגיוס חרדים. בדרשתו השבועית, שאותה הוא נושא בבית הכנסת שבביתו, הגדיר "פוסק הדור" הספרדי את הכוונה לגייס אברכים כ"גזירות קשות".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"אני מבקש שראשי הישיבות ידאגו שהשנה לא יהיה חופש. יש ללמוד תורה ולהתחזק בתורה, אנחנו עכשיו נמצאים בצרה גדולה", אמר הרב עובדיה יוסף. "יש שחושבים למעט את כבוד התורה, למעט את לימוד התורה, למעט לומדי התורה, למעט את עמלי התורה לצערנו הרב - והרי ישראל לא קיימים, אלא בזכות התורה".  

באדיבות האתר החרדי "כיכר השבת"

 

הרב סיפר כיצד חזקיהו המלך ניצח את צבאו האדיר של סנחריב מלך אשור - רק בזכות התורה, והקיש לימינו: "אנחנו מוקפים בשונאים... הנה אירן, הנה חיזבאללה, ויש פלסטינים צוררים לעמו ישראל. מי יציל אותנו מידם? התורה!... אם לא הייתה תורה - לא היה נברא העולם בכלל".

 

באופן חריג הצטרף הרב עובדיה יוסף לקריאת רבני העדה החרדית: "מיום ראשון והלאה נגיד תפילת 'אבינו מלכנו' תכף אחרי שחרית ומנחה ונכוון לקב"ה שיציל אותנו... אני מבקש גם מאחינו שבארצות הגולה - כל ישראל ערבים זה לזה, בבקשה מכם כולם ישתתפו בתפילות האלה... והקב"ה יטה את לבם (של האלה הרוצים לגייס תלמידי ישיבות - ק.נ) וייטע בידינו אהבתו ויראתו ויבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות". 

 

תפילה מיוחדת

במודעה שפרסמו בסוף השבוע רבני "העדה החרדית", הפלג החרדי-קיצוני במאה שערים, ובהם מנהיגם, הרב יצחק טוביה וייס (המכונה "הגאב"ד"), הם קובעים כי

החל מצום י"ז בתמוז (היום, א') ולמשך עשרה ימים - "יאמרו בתלמודי תורה, הישיבות הקדושות ובהיכלי התורה תפילת 'אבינו מלכנו'" - תחינה הנאמרת רק בימי תענית וב"ימים הנוראים" שבין ראש השנה ליום הכיפורים.

 

תחת הכותרת "קרע רוע גזר דיננו" (מתוך אותה תפילה), נכתב במודעה: "בהיות ועדיין מרחפת סכנת גיוס בני הישיבות על עם ה' היושב בציון, ועל גבינו חרשו חורשים על עמך יערימו סוד ויתייעצו על צפוניך (ציטוט מספר תהילים שנכתב ביחס לאויבי ישראל), ואין כוחנו אלא בפה – להתפלל ולקרוע שערי שמים בתפילה ותחנונים ולעמוד הכן במסירות נפש שלא להילכד ברשת טמנו לנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים