שתף קטע נבחר

יו"ר טייסי אל על: שקדי תתנצל בפניי, ועכשיו!

במכתב שהפיץ לעובדים, כתב למנכ"ל החברה: "בשם הטייסים אני דורש ממך התנצלות פומבית ומיידית על סילוף עובדות, שקרים, והשחרת שם העובדים המסורים". שקדי בתגובה: "התבטאויותך אינן תואמות את המציאות". הקרב באוויר נמשך

הסכסוך בין טייסי אל על, שהחל בתחילת השבוע עם ביטולן של טיסות החברה לסט. פטרסבורג וחזרה, עלה אתמול (ד') שלב נוסף: יו"ר ועד טייסי אל על, ניר צוק, תבע ממנכ"ל החברה, אליעזר שקדי, להתנצל על ההכפשות, כדבריו, סילוף העובדות, שקרים והשחרת שמם של העובדים המסורים ביותר בחברה.

 

במכתב שנשלח למנכ"ל החברה, והופץ בין עובדיה, כותב הקברניט ניר צוק: "ביום שני בוטלו טיסות אלעל ללנינגרד וחזרה. למרות שהיו צוותים זמינים להפעיל את הטיסה. אלא, שהנהלת אלעל בחרה שלא להשיג את האישור המקובל מהוועד, החלטה שגרמה ישירות ובמודע לביטול הטיסות".

 

במקביל, כותב צוק, פרסמה החברה מידע שיקרי ומסולף כאילו יו"ר וועד אצ"א הנחה טייסים 'להתחלות' ובכך הביא לביטול הטיסה. "הפרסום השקרי הופנה כנגדי אישית, תוך פגיעה בי ובבני משפחתי, וחמור מכך - פגע בכל ציבור הטייסים האחראים והמסורים של אלעל, ובעובדי החברה בכלל".

 

צוק מוסיף וכותב כי לא זכור מקרה שבו החליטה ההנהלה לנהל מאבק כנגד העובדים, תוך פגיעה ישירה ויזומה במאות נוסעים, לקוחותינו הנאמנים. הנהלה שהובילה לשפל שלא היה כמותו ביחסי העבודה מוליכה לשפל חדש ביחסה ללקוחות, שפל אליו לא האמנו שנגיע.

 

עוד על אל על בערוץ התיירות:

 

"פגיעות אישיות, והשחרה שקרית של שם שמם של טייסי אלעל בתקשורת, קבעו שיא חדש של חוסר יושר ביחסי טייסים-הנהלה, שיא ששום הנהלה לפניכן לא העזה לקבוע",

כתב צוק והוסיף כי "השימוש בסילוף עובדות, מידע שקרי ולא בדוק, ופגיעות אישיות, מתגמד לעומת עזות המצח שבפגיעה יזומה ומתוכננת בנוסעים. זאת תוך ניסיון להטיל את האשמה שקרית על ציבור הטייסים כולו, ועלי אישית".

 

צוק תובע בירור מידי לגבי האחראים להחלטה ולאישור של ביטול טיסה, תוך פגיעה בנוסעים. זאת במגמה לפגוע בטייסים ולהשמיץ אותם. "בשם ועד אצ"א וכל ציבור הטייסים, אני דורש ממך התנצלות פומבית מיידית, על סילוף עובדות, שימוש בשקרים, והשחרת שמם של העובדים המסורים ביותר בחברה", מסיים צוק את מכתבו ומוסיף:

 

"שקדי, האם יותר מ-500 טייסים שחונכו על אותם ערכים שאתה חונכת וחינכת טועים, ואתה היחיד שצודק? אתה שהבטחת שתעדיף להתפטר לפני שתפגע אישית במי מעובדיך, האם לא נכון שתבחן את עמדתך מחדש?"


שקדי וטייסי אל על. האם יתנצל בפניהם? (צילום: עופר עמרם)

 

שקדי מגיב: "לצערי, ההתבטאויות שלך אינן ראויות"

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, שלח לקברניט צוק מכתב תגובה ובו כתב: "הצטערתי לקרוא את מכתבך, ממנו אני למד כי גם האירועים האחרונים והאמירות החד משמעיות של גורם אובייקטיבי ושקול כמו בית המשפט, כפי שנאמרו השבוע באשר לדרך ההתנהלות הראויה והמחייבת בתקופה זו, לא גרמו לך להתפכח".

 

ההנהלה, לדבריו, אינה מנהלת מאבק כנגד ציבור הטייסים. "קיימת הערכה רבה מצדי אישית ומצד חברי ההנהלה לטייסים ולכלל אנשי החברה", 

כתב שקדי. "אנו עושים את מרב המאמצים לקיים את פעילותה העסקית של החברה ומתמודדים עם התחרות העזה הקיימת בשוק התעופה. בעת הזו, מוטלת עלינו אחריות כבדה מאד לנהל את החברה, לדאוג לפרנסתם של כלל עובדי החברה ולהמשיך לתת שירות מצוין ללקוחותינו.

 

"לעניין טיסת לנינגרד - לצערי, ההתבטאויות שלך אינן ראויות והעובדות שהצגת אינן תואמות את המציאות. הדאגה לנוסעי החברה ולמתן שירות רציף וטוב ללקוחותינו הינה בראש מעייננו ואנו מתייחסים בכובד ראש לאירוע כגון זה".

 

שקדי התייחס גם לאמירות אישיות כלפיו מצד הקברניט צוק, וכתב לו: אמירותיך, והתבטאויות נוספות מקרב טייסים (לרבות בכלי התקשורת), אינן הולמות ואינן מכובדות. בכוונתי להמשיך ולפעול במלוא הכוח, בהגינות, בענייניות ובאחריות רבה לקידומה של חברת אל על ולטובת לקוחותינו וכלל עובדי החברה, אשר פרנסתם תלויה בהמשך פעילותה הרציפה של החברה".

 

בחברת אל על מציינים כי, "על פי הסכם העבודה חובה על העובד לבצע את הנחיית החברה. במידה והוא רואה את עצמו נפגע, הוא יכול לערער בפני הנהלת החברה, וזאת רק לאחר שביצע את ההנחייה". החברה הדגישה עוד, כי "חבר נציגות אינו יכול להתערב בניהול המבצעי של החברה וכל סטייה מכך מטילה אחריות אישית על מי שנתן את ההוראה".

 

אז מה יהיה השלב הבא בסכסוך? נחכה ונראה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בכוונתי להמשיך ולפעול במלוא הכוח". שקדי
צילום: יונתן בלום
מומלצים