שתף קטע נבחר

"מצב כתום" בחברת החשמל בוטל אחרי חצי שעה

בעקבות החום הכבד, צפויה צריכת החשמל להגיע בצהריים לשיא של 11,250 מגוואט. בחברת החשמל אמרו כי עודף כושר הייצור יירד לשפל של 340 מגוואט בעקבות תקלות - אך אחת תוקנה ו"המצב הכתום" בוטל כעבור כ-25 דקות

חברת החשמל הודיעה הבוקר (יום ב') על "מצב כתום", לאחר שתקלות ביחידות ייצור בחדרה ובגזר הובילו לחשש מירידה דרמטית ברזרבות החשמל לרמה של 340 מגוואט בלבד. לאחר כ-25 דקות תוקנה התקלה בגזר, ובחברת החשמל הודיעו על ביטול "המצב הכתום" וכי בשעת השיא צפויה רמת רזרבה יציבה - כ-700 מגוואט. התקלה בדוּד בתחנת אורות רבין בחדרה טרם תוקנה. צפו בשידור חי  מדיון בנושא בוועדת הכלכלה בכנסת.

 

עוד בערוץ החדשות:

אובמה מודה: לא הצלחתי לקדם שלום במזה"ת

דודתו של סילמן: היה בפסגה, מזל שאמו לא בחיים

 

בצהריים יגיע הביקוש לחשמל לשיא של 11,250 מגוואט, כשיכולת הייצור של משק החשמל תעמוד על 11,590 מגוואט בלבד. עם ההודעה על "מצב כתום" ביקשה חברת החשמל מהציבור להמשיך ולהשתמש "באופן נבון בחשמל, להיערך בהתאם ולעקוב אחר הודעותיה. מומלץ לוודא שהגיבוי למכשירים חיוניים תקין".

 

התחנה בחדרה. התקלה טרם תוקנה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
התחנה בחדרה. התקלה טרם תוקנה(צילום: עידו ארז)

 

בחברת החשמל ביקשו לא להפעיל בין 12:00 ל-17:00 מכשירים זוללי אנרגיה כמו מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפייה, כיריים חשמליים, שואב אבק, וכדומה. כמו כן, מומלץ לכוון את טמפרטורת המזגן ל-25 מעלות.

 

"חברת החשמל מודה לציבור על שיתוף הפעולה בימים האחרונים בחיסכון בחשמל", נמסר, "לציבור תרומה מכובדת להורדת הביקושים בשעות השיא ואתמול הציבור סייע ב-250 מגוואט". 

 

במקרה של תקלה באחת מיחידות הייצור ייתכנו הפסקות חשמל מקומיות ומדורגות לסירוגין של קווי חשמל בכל רחבי הארץ. ההפסקות יחולקו בין הלקוחות למשך שעה עד שעתיים בכל אזור שעליו תחליט החברה. עוד מומלץ לוודא שפעמון האזעקה במעלית עובד.

 

במרכז החיזוי "מטאו טק" העריכו כי בשעות השיא יימדדו היום

בטבריה 40 מעלות, בתל אביב 34, בירושלים 33, בעין גדי 42 ובאילת 43. גל החום הנוכחי צפוי להימשך בימים הקרובים, ואף להתגבר ביום רביעי. הטמפרטורות בפנים הארץ ובהרים יעלו ותחול הכבדה בעומסי החום ברחבי הארץ.

 

גם ביום חמישי האחרון הכריזו בחברת החשמל על "מצב כתום", ותקלה בתחנת הכוח באשקלון גרמה להפסקות חשמל קצרות במספר מוקדים ברחבי הארץ. אתמול הביעו בחברת החשמל אופטימיות והעריכו שיוכלו להגדיל את רזרבות החשמל ל-700 מגוואט באמצעות הפעלת יחידות ייצור קטנות שאינן בשימוש כעת.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 16/07/2012 11:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמודי חשמל. ארכיון
צילום: עמית מגל
מומלצים