שתף קטע נבחר

מרקל נגד איסור המילה: "ניראה כמדינת שוטים"

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, תקפה בחריפות את הפסיקה שקבעה כי עריכת ברית מילה עשויה להיחשב כפשע. היא אמרה שאין היא רוצה שגרמניה תהיה המדינה היחידה בעולם שבה המילה אסורה, והבהירה שתפעל לחקיקה בעניין

"איני רוצה שגרמניה תהיה המדינה היחידה בעולם שבה יהודים לא יוכלו לקיים את טקסיהם" - כך אמרה קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שהתייחסה לפסיקת בית המשפט בקלן, לפיה ברית מילה לא-רפואית היא "התערבות חמורה ובלתי הפיכה בשלמות הגוף האנושי".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

על-פי פרסום בעיתון הגרמני "בילד", בפגישה עם אנשי מפלגתה תקפה מרקל בחריפות את הפסיקה נגד עריכת ברית מילה ואמרה כי אימוצה יהפוך את גרמניה ל"מדינה של ליצנים".

 

עוד דווח בעיתון כי מרקל אמרה בהקשר זה לחברי מפלגתה שגרמניה חייבת להשיב את ההגנה החוקית על ביצוע ברית מילה.

 

ממשלת המרכז-ימין של מרקל כבר התחייבה לפעול בזריזות כדי להגן על זכותם של יהודים ומוסלמים למול תינוקות מסיבות דתיות, ואף הביעה דאגה נוכח הפסיקה שהסעירה את המדינה. דיפולמטים גרמנים אמרו כי הפסיקה בעניין זה הייתה הרת אסון לתדמית הבינלאומית של מדינתם, במיוחד נוכח העבר.

 

"חשוב שהזכות תושב ליהודים"

בסוף השבוע אמר דוברה של מרקל, סטפן סייברט, כי בכוונת הממשלה הגרמנית למצוא דרך לעקוף את

האיסור שהטיל בית המשפט בקלן: "לכל אחד בממשלה ברור לגמרי שאנחנו רוצים שיהיו חיים דתיים יהודיים ואיסלאמיים בגרמניה. ברית מילה שמתבצעת באופן אחראי חייבת להמשיך להיות אפשרית במדינה הזו ללא ענישה...

 

"ידוע היטב כי בדת היהודית לברית מילה בשלב מוקדם יש משמעות רבה, ולכן דחוף שהזכות הזו תושב ליהודים. לא ניתן לדחות זאת. חופש הדת הוא זכות משפטית חשובה מאוד עבורנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרקל. חד משמעית
צילום: AFP
ברית מילה. גם בגרמניה
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים