שתף קטע נבחר

בכמה הילד ישמין מכל שעת צפייה בטלוויזיה?

הילדים לא קמים מהטלוויזיה? זהירות, זה משמין. מחקר קנדי חדש מגלה כי כל שעת צפייה מוסיפה להיקף המותניים כחצי מילימטר ופוגעת בחוזקם של השרירים. החוקרים: צפייה של יותר משעתיים ביום אינה טובה לבריאות הילד

הילדים יושבים שעות ארוכות מול הטלוויזיה, ואת התוצאות רואים במתניים המתרחבים: מחקר חדש שנערך בקנדה מגלה כי הצפייה בטלוויזיה מרחיבה את היקף המותניים, סימן היכר להשמנה, ומפחיתה את רקמת השריר. ממצאי המחקר פורסמו בגליון החדש של כתב העת BioMed Central.

 

נמאס לכם שהם מול המסכים? יש מה לעשות:

בן ה-11 צופה בפורנו באינטרנט. מה עושים?

דבוקים למסך: כך תגמלו את הילד מהטלוויזיה

7 עצות שיעזרו לכם לחיות בשלום עם הטלוויזיה

 

על פי ההמלצות של האיגוד האמריקני לרפואת ילדים על ילדים לצפות בטלוויזיה למשך לא יותר משעתיים ביממה. במחקר הקנדי נבדקו הרגלי הצפייה בטלוויזיה של 1,314 ילדים בני שנתיים וחצי ומעלה. בתחילת המחקר צפו הילדים בטלוויזיה 8.8 שעות ביממה בממוצע. כמות זו כמעט הכפילה את עצמה, ועמדה על 14.8 שעות שבועיות של צפייה בטלוויזיה עד שהגיעו לגיל ארבע וחצי שנים. 15% מהילדים במחקר צפו בטלוויזיה יותר מ-18 שעות בשבוע בגיל זה.

 

החוקרים מצאו כי בגיל ארבע וחצי שנים היקף המותניים של הילדים גדל בחצי מילימטר על כל שעת צפיה נוספת בטלוויזיה, לעומת מספר שעות הצפייה בגיל שנתיים וחצי. החוקרים הסבירו כי פירושו של דבר שאלה שצפו ב-18 שעות טלוויזיה בשבוע יגיעו לעלייה של 7.6 מילימטרים בהיקף המותניים עד גיל 10 שנים. החוקרים בדקו גם את חוזק השרירים של הילדים ואת יכולותיהם האתלטיות. מהמחקר עלה כי כל עלייה של שעה בצפייה השבועית בטלוויזיה הפחיתה ב-0.36 סנטימטרים את המרחק אותו היה הילד מסוגל לקפוץ.

 

"השורה התחתונה היא שצפייה ממושכת מידי בטלוויזיה, מעל לכמות המומלצת, אינה טובה לבריאות הילד", אמרה ד"ר לינדה פגני מצוות החוקרים. "בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית הן במשקל והן בשעות הצפיה בטלוויזיה. הרגל זה מפחית את שעות הפעילות הגופנית ומביא להשמנה".

 

רק לפני מספר ימים פורסמו תוצאותיו של מחקר בינלאומי חדש של ארגון הבריאות העולמי, שבדק את מספר שעות הגלישה באינטרנט והצפייה בטלוויזיה של ילדים בעולם. הילדים בישראל עמדו בראש הטבלה. על פי מהממצאים 28.5% מילדי ישראל בגילאי 11-15 גולשים באינטרנט לפחות ארבע שעות ביום. לשם השוואה: רק 3.8% מילדי שוויץ באותה שכבת גיל גולשים באינטרנט בכזו כמות. כשזה מגיע לצפייה בטלוויזיה, המצב מדאיג אף יותר: 35.8% מבני 11-15 צופים בטלוויזיה יותר מארבע שעות ביום.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלוויזיה. לא טובה לבריאות ילדים
צילום: shutterstock
מומלצים