שתף קטע נבחר

הצעת חוק: אינטרנט אלחוטי חינם בבתי המלון

ח"כ אלכס מילר, יוזם החוק: המלונות מקבלים מהמדינה כספים עקב "חוק עידוד השקעות הון". אין סיבה שיגבו כסף עבור אינטרנט, במיוחד נוכח הצורך בתחרות עם המדינות השכנות

האם בקרוב נוכל לגלוש ללא תשלום מחדרנו במלון? ח"כ אלכס מילר, הגיש הצעת חוק שתחייב את בתי המלון בישראל לספק אינטרנט אלחוטי בחינם לאורחיהם.

 

על פי הצעתו של מילר, שחבר בסיעת ישראל ביתנו, מתקן תיירותי ללינה ש"נהנה" מהטבות לפי חוק עידוד השקעות הון, יספק שירות אינטרנט חינם ללקוחותיו.

 

עוד על אינטרנט בערוץ התיירות:

 

"בחוק עידוד השקעות הון המדינה סימנה מטרות לאומיות אותן יש לקדם, בהן פיתוח כושר הייצור של משק המדינה; שיפור יכולתו של המגזר

העסקי להתמודד בתנאי תחרות בשווקים בין-לאומיים; יצירת תשתית למקומות עבודה חדשים ובני-קיימא. ולשם כך המדינה העניקה למשקיעי הון הטבות, בהן: מענקים, פטורים, הנחות, הקלות, היתרים וכיו"ב.

 

"בכך המדינה מנתבת את ההשקעות לאפיקים רצויים. כך, למשל, נקבע בחוק כי בהתקיים התנאים, גם השקעות בבתי-מלון ייהנו מהטבות. נראה כי כאשר המדינה מאפשרת לגוף מסוים ליהנות מהשקעה, שלמעשה "נותבה" על-ידה לאפיק זה, המדינה רשאית להטיל חובות על אותו גוף.

 

"הדרישה להתקנת אינטרנט אלחוטי איכותי בבתי-המלון, שנהנים מהשקעות לפי חוק עידוד השקעות הון, והענקת אפשרות גלישה בחינם לאורחיו, משקפת את האיזון הראוי בין התנהלות חופשית של גורם

עסקי לבין התערבות המדינה למען אזרחיה, שמבקשים ליהנות מאינטרנט חינם בבתי המלון ברחבי הארץ," נאמר בהצעת החוק.

 

מילר הוסיף כי "המלונות בישראל יקרים ואנחנו נמצאים כל הזמן בתחרות גבוהה מול מדינות שכנות. גביית תשלום עבור אינטרנט אלחוטי אינה מוצדקת ולכן המדינה צריכה לדרוש מהמלונות לתת ללקוחות את השירות הבסיסי הזה בחינם," אמר.

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, בירך על הצעת החוק ואמר כי "אינטרנט בבית מלון הפך לשרות בסיסי שאורחים מצפים לקבל. בעידן הנוכחי, כאשר אנשים רבים משתמשים בסמארטפונים, במחשבים ניידים ובטאבלטים, ונדרשים לשלם עבור הגלישה, הנגשת האינטרנט תגדיל את האטרקטיביות של החופשה במלונות הן עבור הצרכנים הישראלים והן עבור התיירים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אינטרנט חינם במלון? Like!
צילום: Index Open
מומלצים