שתף קטע נבחר

מהגולן לאילת בקרוואן: תחילתו של טרנד חדש?

המס על רכישת קרוואנים בארץ בוטל, ושר התיירות משוכנע שתהיה פה אופנת טיולים חדשה: "בישראל מזג אוויר ונופים אידיאלים לטיולי קרוואנים". לדבריו, אפילו המחיר יהיה נגיש‭

האם תיירות הקרוואנים הפופולרית באירופה ובצפון אמריקה תציף בשנים הקרובות את ישראל ואולי תפתור את המחסור בחדרים במלונות?

 

לפי שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, לאחר שבוטל המס ‭(40%)‬ על רכישת קרוואנים בישראל הדבר יביא להרחבת מוצר התיירות הזה בארץ.

 

עוד בערוץ התיירות:

 

הפטור על הקרוואנים ניתן במסגרת מהלך שיזם משרד התיירות בשיתוף האוצר ורשות המסים, כחלק מתהליך כולל של קידום ענף תיירות

הקרוואנים בארץ. במיזם שותפים גם משרדי התחבורה, התמ"ת ורשות הטבע והגנים, ובשבועות הקרובים יתחיל משרד התיירות בניסוי כדי ליצור תנאים נוחים להתפתחות תיירות הקרוואנים בישראל.

 

כדי לאפשר יבוא קרוואנים ברמה גבוהה והשכרתם לתיירים מחו"ל ולנופשים ישראלים, נדרשו משרדי הממשלה להסיר חסמים רבים בתחומי היבוא, המיסוי וההשכרה, להתאים את התקינה הישראלית לאירופית ולהבטיח זמינות חניונים לשהיית לילה. כעת, אחרי שתוקן צו תעריף המכס וניתן פטור מלא ממס קנייה לקרוואנים נגררים, מוסדרת התקינה לנושא הגרירה בתיאום עם המשרדים הרלוונטיים.


קרוואן בפעולה. כולל מטבח, שירותים, מקלחת ומיטות (צילום: MCT)

 

בית על גלגלים

לדברי מיסז'ניקוב, "קידום ענף הקרוואנים יוסיף לגיוון המוצר התיירותי בישראל תוך פנייה ממוקדת לקהל יעד חדש. בישראל מזג אוויר נוח המתאים לתיירות קרוואנים, לצד נופים מהיפים בעולם. בקרוב, תייר או מטייל ישראלי המחפש חוויה משפחתית של טיול בקרוואן, לא יצטרך להרחיק עד אירופה או ארה"ב, אלא יוכל לסייר באתריה הייחודיים של ישראל במחיר נגיש‭."‬

 

קרוואנים יכולים לאכלס עד 6 אנשים ולספק את כל השירותים הנדרשים ללינה ולשהות ממושכת, כמו מטבח מצויד, מקרר, פינת אוכל, שירותים ומקלחת, מיטות, חשמל ועוד. בשלב הראשון אושר הפטור על הקרוואנים הנגררים ובכוונת משרד התיירות לפעול להסדרת היבוא של רכבי "מוטורהום" - בית על גלגלים, שבו מרחב הלינה והשהייה, לרבות האביזרים הנלווים, נמצאים ברכב עצמו. במשרד מעריכים שמחיר לילה בקרוואן יהיה דומה למחיר לינה בצימר, בהתאם לרמתו.

 

בישראל מספר חברות המשכירות קרוואנים, אך רובן מציעות טיולים באירופה ובארה"ב בלבד. לפי מחקר מלפני מספר שנים, כ‭4.3-‬ מיליון תיירים השתמשו בקרוואן בביקורם באירופה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם המחיר יהיה נגיש. מטיילים בקרוואן
צילום: MCT
מומלצים