שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP, AFP

ברברים: מורדים הוציאו להורג נאמני אסד. צפו

הרודן הסורי אכזר, אך מתנגדיו אכזריים לא פחות. בסרטון וידאו שפורסם ביוטיוב נראים חמושים בחלב יורים למוות בארבעה חברי מיליציית הבריונים של אסד וממשיכים לירות לעברם גם אחרי שגופותיהם נערמו זו על זו. ברקע צעק ההמון: "אללה אכבר"

מתנגדי המשטר לא פחות אכזריים במעשיהם מאלה של "הקצב מדמשק": סרטון וידאו שפורסם ביוטיוב מראה הוצאה להורג בסוריה של ארבעה גברים שנאמנים לנשיא בשאר אסד. התמונות הקשות לצפייה מראות כי המורדים הסורים משתמשים באותן טקטיקות שבהן משתמשים כוחותיו של אסד ושזכו לגינוי נרחב בעולם.

 

 

חדשות נוספות בעולם :

 

בסרטון הווידאו נראים ארבעה אנשי מיליציה מובלים אל תוך חצר הומה באנשים בטרם נשמע מטח של יריות וקולות של אנשים צועקים "אללה אכבר". ברגע שעשן היריות התפזר, ניתן לראות ערימה של גופות בסמוך לקיר אבנים.

 

הוצאה להורג בחצר בית הספר

 

ההוצאה להורג בוצעה ככל הנראה בחצר בית ספר בחלב, בשעה שכוחות אסד תקפו באש ארטילריה ומטוסים את העיר כדי להניס ממנה את כוחות המורדים.

 

הוצאו להורג בתחתונים

לפי שעה לא ניתן לאמת את מהימנות הסרטון שבו זוהו הגברים שהוצאו להורג כחברי מיליציית הבריונים של אסד ("השביחה") ממשפחת ברי. לפחות שניים מהמוצאים להורג נורו למוות כשלגופם תחתונים בלבד.

 

החמושים שירו לעבר הארבעה בנשק חצי אוטומטי המשיכו לירות לעברם גם לאחר שנפלו אל הקרקע וגופותיהם נערמו זו על זו.

 

"השביחה" הוא שם כולל למיליציות החמושות של אסד שאינן נמנות עם צבאו הסדיר והעושות בסוריה ככל העולה על רוחן. הסורים רואים בהן קבוצות הנמצאות מעל לחוק, כנופיות שתפקידן הוא לגרום לאזרחים לעשות את כל מה שדורש המשטר - תחת חסותם המוסווית של מנגנוני המודיעין, כוחות הביטחון והשלטונות הרשמיים. אם תרצו, מדובר בהעתק של כנופיות המאפיה האיטלקית, אלא שכאן מדובר בכנופיות הזוכות להגנה תמידית ונסתרת מהעין של המשטר הסורי.

 

"השביחה" מורכבת מבריונים שמשוחררים מהכלא תמורת נאמנות מוחלטת למשטר. הם שוחטים ילדים בסכינים, יורים בנשים חסרות מגן ונעלמים ללא עקבות ולכן זכו לכינויים כמו "רוחות הרפאים של אסד" ו"הרוצחים ואינם נראים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השתייך לחמולה שנאמנה לאסד. חסן ברי בן זנו שהוצא להורג
צילום: AFP, HO, YOUTUBE
המורדים משתמשים בטקטיקות שלו. אסד
צילום: AFP, SWR
מומלצים