שתף קטע נבחר

עין גדי מזהירה: חיידקים בשישיות מים

החברה הודיעה על חשד להימצאות החיידק "פסאודומונס אאוריגנוזה" העלול לגרום לזיהום, בשישיות בקבוקי שני ליטר שיוצרו בין 1 ל-3 באוגוסט ותאריך תפוגתם בין 1 ל-3 באוגוסט בשנה הבאה. החברה אוספת את הבקבוקים מהמדפים ומבקשת מלקוחות שרכשו אותם ליצור קשר. מ' הבריאות בודק את הנושא

בעקבות דרישת משרד הבריאות, עין גדי הודיעה הערב (ג') כי קיים חשד להימצאות חיידק מסוג "פסאודומונס אאוריגנוזה" העלול לגרום לזיהום, בשישיות בקבוקי 2 ליטר מתאריכי הייצור 1 עד 3 באוגוסט השנה, ושתוקפם פג ב-1 עד 3 באוגוסט 2013.

 

לפי הערכות החברה, המצויה בבעלות של יפאורה-תבורי וקיבוץ עין גדי, מדובר באלפי בקבוקים שיוצרו בין התאריכים האמורים ושעלולים להכיל את החיידק.

 

 

החברה אוספת את הבקבוקים מהשוק ומבקשת מכל מי שנמצאים ברשותו בקבוקים מתאריכים אלו, לא לצרוך אותם ולפנות למוקד שירות צרכנים 1-800701701 על מנת לקבל בקבוקים תקינים. מותג המים המינרליים נחשב זול יחסית למותגים המתחרים, והוא נמכר בכל רשתות השיווק.

 

משבר זיהום ב-2009 

בתחילת 2009 עצרה מי עדן את מילוי הבקבוקים וכדי המים המינרליים שלה, בשל חוסר עקביות בתוצאות הבדיקות השיטתיות שהיא ערכה. החברה גילתה אז סטייה בהרכב המיקרוביאלי של המים, ואחת ההשערות היא שחוסר האיזון נוצר בשל סחף במי תהום.

 

יום לאחר מכן, גם נביעות הודיעה על נקיטת צעד דומה, בשל "שינוי זמני באיכות המים". שתי החברות ספגו אז את פצעי הזיהום, הבא לידי ביטוי בהפסדים כספיים ובאובדן אמון של חלק מהלקוחות, שהיו טרודים מאיכות המים שקיבלו מהחברות ומזמינות אספקתם.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים