שתף קטע נבחר

תוניסיה: צייר מגן דוד על קיר מסגד - ונשלח לכלא

ריזא אל-חרירי, טכנאי טלוויזיה, צייר בחודש מרס את המגן דוד עם סיום תפילת יום השישי. הוא נעצר מיד ונשלח לבית סוהר. בית משפט גזר עליו חמישה חודשי מאסר שיתקזזו עם משך ישיבתו במאסר והוא ישוחרר תוך 24 שעות

ככה זה במדינה שנשלטת על ידי איסלאמיסטים: בית משפט בתוניסיה גזר אתמול (יום ד') חמישה חודשי מאסר בפועל על אזרח שצייר מגן דוד על קיר של מסגד אל-פתח, שנמצא במרכז עיר הבירה תוניס.

 

עוד חדשות בעולם :

 

מאז 16 במרס השנה הוחזק ריזא אל-חרירי בכלא התוניסאי ובכל אותה תקופה התנהל נגדו הליך משפטי. אחרי שנקבע דינו, מסר מקור משפטי כי הוא ישוחרר מהכלא תוך 24 שעות משום שריצה את מלוא העונש. 

 

רצה עם בטן חשופה והכעיסה את הקיצונים בארצה. חביבה גריבי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
רצה עם בטן חשופה והכעיסה את הקיצונים בארצה. חביבה גריבי(צילום: EPA)

 

אל-חרירי, בן 57, עובד למחייתו כטכנאי בטלוויזיה הממלכתית וסובל, על פי כלי תקשורת מקומיים, מהפרעות נפשיות. את מגן הדוד הוא צייר על קיר המסגד אחרי תפילת יום השישי.

 

המתפללים שיצאו מהמסגד הביעו מורת רוח מהתנהגותו של אל-חרירי והוא נעצר מיד. לשכת הנשיאות בתוניסיה גינתה את התקרית ואמרה בתגובה כי ישנם גורמים מסוימים שרוצים לאיים על האחדות הלאומית בשורות התוניסאים.

 

תוניסיה עלתה אתמול לכותרות, גם כן בהקשר שלילי, אחרי שקיצונים מוסלמים במדינה מתחו ביקורת על המדליסטים ממשחקי לונדון 2012 שעברו לטענתם על חוקי האיסלאם. על פי העיתון "נשיונל פוסט", הקיצונים קראו לשלטון בתוניס לקחת מהאצנית חביבה גריבי את מדליית הכסף שבה זכתה בריצת 3,000 מטרים מכשולים באולימפיאדה, כיוון שרצה עם בטן חשופה באצטדיון האולימפי ועם מכנסיים קצרים מאוד.

 

במקביל, מנהלים הקיצוניים המוסלמים קמפיין בפייסבוק נגד השחיין אוסמה מלולי, שזכה במדליית זהב בשחייה במים פתוחים למרחק של 10 קילומטרים ובמדליית הארד במשחה ל-1,500 מטרים באולימפיאדה. המוסלמים הקיצוניים זועמים על כך שהשחיין שתה מיץ לפני המשחים, למרות שמדובר בחודש הרמדאן, שבו המוסלמים צמים מזריחת השמש ועד לשקיעתה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגן הדוד שעורר את זעם המתפללים
מומלצים