שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP, AFP

המורדים: "המערב לא עוזר? נפנה לאל-קאעידה"

"למשטר יש נשק כימי שהוא יכול להשתמש בו. יש לו טנקים, מטוסים, מרגמות וטילים ולנו אין דבר. אנחנו לא רוצים כאן את אל-קאעידה, אך אם איש לא יעזור לנו נכרות עמם ברית", איימו מתנגדי אסד על רקע שפיכות הדמים הנמשכת זה 17 חודשים

אם המערב יעמוד בסירובו לשלוח כוחות צבא לסוריה כדי להילחם בכוחותיו של הנשיא בשאר אסד - נבקש מאל-קאעידה לבוא לעזרתנו. כך איימו היום (יום ה') המורדים בחלב על רקע שפיכות הדמים הנמשכת זה 17 חודשים במדינה הערבית.

 

 

עוד חדשות בעולם :

 

"אנחנו לא רוצים כאן את אל-קאעידה, אך אם איש לא יעזור לנו נכרות עמם ברית", אמר מפקד המורדים בשכונת באב אל-נאסר בחלב, אבו עמאר. זה חודש ימים שבעיר הגדולה בסוריה נערכים קרבות עזים בין נאמני אסד לבין מתנגדי המשטר החמושים.

 

יפתח בקרוב בסיס בחלב? מנהיג אל-קאעידה א-זוואהירי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
יפתח בקרוב בסיס בחלב? מנהיג אל-קאעידה א-זוואהירי(צילום: AFP)

 

"אני מתערב אתכם שאם הלוחמים של אל-קאעידה יגיעו, הם יעסקו בשטיפת מוחות האנשים. ואם הם ייכנסו לחלב, העיר תהפוך לבסיס שלהם תוך שלושה חודשים", הזהיר מפקד המורדים.

 

"החיבה למדינות אירופה לא תימשך זמן רב"

האופוזיציה הסורית קוראת דרך קבע לקהילה הבינלאומית המפולגת לפעול כדי למנוע מאסד להמשיך בדיכוי המרידה שגלשה לכדי סכסוך מזוין שגבה את חייהם של מאות בני אדם.

 

"למשטר יש כלי נשק כימיים שהוא יכול להשתמש בהם. יש לו טנקים, מטוסים, מרגמות וטילים ולנו אין דבר", התלונן אבו עמאר. "אנחנו לגמרי לא מרוצים. העם הסורי מגלה חיבה רבה למדינות האירופיות, אך אם זה יימשך, הוא ישנא אותן".

 

בינתיים, ארגוני אופוזיציה סוריים מסרו כי מניין ההרוגים במתקפה האווירית של הצבא הסורי אתמול בעיר עזאז שבצפון סוריה עלה ליותר מ-40. חלקם מתו מפצעיהם במחנות פליטים בשטח טורקיה. כמו כן, נפצעו בהפצצה יותר מ-100 בני אדם.

 

יותר מ-40 נהרגו בהפגזה בעזאז. אסד ושלושה בכירים שערקו (צילום: רויטרס, AFP) (צילום: רויטרס, AFP)
יותר מ-40 נהרגו בהפגזה בעזאז. אסד ושלושה בכירים שערקו(צילום: רויטרס, AFP)

 

הטלוויזיה הסורית דיווחה מצדה כי צבא סוריה חילץ שלושה עיתונאים נאמנים למשטר שנחטפו בשבוע שעבר על ידי המורדים כשסיקרו את המהומות בפרברי דמשק. העיתונאים שייכים לערוץ טלוויזיה המזוהה עם השלטון.

 

מוקדם יותר הלילה השעה הארגון לשיתוף פעולה איסלאמי (OIC) את סוריה בשל הדיכוי האלים של העם הסורי מצד משטר אסד. כמו כן, הובעה "דאגה עמוקה מהטבח ומהמעשים הבלתי אנושיים שסובל העם הסורי". ועידת המדינות המוסלמיות נערכה במכה שבסעודיה.

 

המשתתפים בוועידה הסכימו כי "יש להפסיק מיד את האלימות בסוריה ולהשעות את חברותה בארגון", כך לפי ההצהרה המסכמת. בהצהרה נמסר עוד: "הוועידה החליטה להשעות את חברותה של סוריה בארגון ובכל חברות הבת שלו ובארגונים המסופחים אליו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יקראו לאל-קאעידה באין ברירה. מורדים סורים
צילום: רויטרס
17 חודשים של שפיכות דמים. פצועה בעזאז
צילום: AP
מומלצים