שתף קטע נבחר

פקיסטן: ילדה מוגבלת 'שרפה קוראן'. דינה מוות?

המון מוסלמי זועם דרש לעצור ילדה נוצרייה, הסובלת מתסמונת דאון, שנצפתה עם דפים שנתלשו מספר קוראן ונשרפו. השוטרים נענו ועצרו אותה בחשד לחילול הקודש, עבירה שדינה מוות

ילדה מוגבלת לגרדום? משטרת פקיסטן עצרה את רימשה, ילדה נוצרייה בת 11 הסובלת מתסמונת דאון, שקהל רב האשים אותה בחילול דפי קוראן. השר להרמוניה לאומית פול באטי סיפר לרשת BBC הבריטית כי הילדה נצפתה בכפר מגוריה שבפרברי הבירה איסלאמבד, כשהיא נושאת סל אשפה שהכיל כמה דפים מהקוראן. לפי דיווחים אחרים, היא אחזה בדפים שרופים מהספר הקדוש למוסלמים.

 

עוד חדשות בעולם :

 

המקרה והשמועות שנפוצו התסיסו את התושבים המוסלמים, וקהל רב התאסף במקום בדרישה לעצור את הילדה. בתחילה הסתייגו השוטרים שהגיעו למקום מלעצור את הילדה, אך בעקבות הלחץ הכבד מצד הקהל שהתאסף במקום החליטו כוחות השיטור להיכנע לדרישה. הקהל אף איים בשריפת בתי המגורים של התושבים הנוצרים באזור. לפי דבריו של השר באטי, יותר מ-600 נוצרים נמלטו משכונת מגוריהם, מהראבאד.

 

הילדה תישאר במעצר בשבועיים הקרובים. השלטונות בפקיסטן מסרו כי ככל הנראה הילדה, הסובלת מתסמונת דאון, לא תימצא כשירה לחקירה משטרתית רגילה. לאחרונה דרשו פעילי זכויות אדם במדינה לערוך רפורמה מקפת בחוקי חילול הקודש, שבשל הפרתם רבים מצאו את עצמם במאסר עולם. במקרים מסוימים גם הוצאו נאשמים שהורשעו להורג.

 

רבים מאלה שבעבר הואשמו בחילול הקודש נרצחו על ידי גורמים קיצוניים, וגם פוליטיקאים שניסו לשנות את החוקים "סומנו" על ידי הפעילים הללו. בשנה שעברה שבאז בהטי, השר לענייני מיעוטים, חוסל משום שקרא לביטול החוקים הללו. מותו הגיע חודשיים לאחר רציחתו של סלמן טסיר, מושל מחוז פונג'ב במדינה, שהתבטא בצורה דומה בנושא.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיללה הקוראן? (ארכיון)
צילום: gettyimages
הילדה נמצאת במעצר (אילוסטרציה)
צילום: AFP
מומלצים