שתף קטע נבחר

מאות מפגינים כנגד הכוונה לסגור את ערוץ 10

200 מעובדי ערוץ 10, אנשי תקשורת ותומכים נוספים התכנסו מול משרדי קריית הממשלה בתל-אביב, חסמו את צומת השלום ומחו כנגד הכוונה לסגור את הערוץ בשל חובותיו. אורלי וילנאי: "ביבי, יש דברים שהם מעבר לפרסונלי"

מאות אנשים התכנסו הבוקר (ה') מול קריית הממשלה בתל-אביב, והפגינו כנגד הכוונה לסגור את ערוץ 10 . המפגינים, רובם עובדי הערוץ, קראו לראש הממשלה, שר האוצר ושר התקשורת לפרוס את חובותיו של הערוץ ובכך למנוע את סגירתו. בהמשך, חסמו המפגינים את צומת השלום, הסמוך לקריית הממשלה ולקניון עזריאלי.  

 

כתבות נוספות אודות מצבו של ערוץ 10 :

 

יממה לאחר שדירקטוריון ערוץ 10 החליט להקפיא את פיטורי 150 העובדים, התכנסו אנשי תקשורת למחות כנגד הסחבת הממשלתית. "מצילים את הפרנסה - מצילים את העיתונות", "קצת פרופורציות והרבה הגיון - זה כל הסיפור" נכתב על השלטים שהניפו המפגינים. 

 

מפגינים נגד סגירת הערוץ (צילום: ערן בר-און ) (צילום: ערן בר-און )
מפגינים נגד סגירת הערוץ(צילום: ערן בר-און )

  

מתן חודרוב, כתב הכלכלה של הערוץ, אמר: "הגענו לרגע האמת. אם לא יצילו עכשיו את הערוץ מאות יילכו הביתה. אנחנו לא מבקשים שיוותרו לנו על שקל, אנחנו מבקשים שייתנו את החוב בתשלומים. מה יותר צודק מזה?". 

 

אורלי וילנאי, מגישת תוכנית הבוקר בערוץ, אמרה: "כמעט לפני עשור פוטרתי מערוץ 1 ממניעים פוליטיים. ביבי, חשבתי שהשתנית. אנחנו פה בשביל להילחם. לא נוותר. כולנו נלחמים על כל מפעל בסכנת סגירה. ביבי, יש דברים שהם מעבר לפרסונלי".

 

בשבוע שעבר נפגש נשיא המדינה שמעון פרס עם נציגי ערוץ 10, במטרה לשמוע על מצב הערוץ ולנסות למצוא פתרונות לסכנת הסגירה. "אני קורא לכל הנוגעים בדבר לעשות את כל המאמצים כדי לאפשר את המשך קיומו של ערוץ 10. ערוץ מסחרי נוסף הוא חיוני למדינה, לחברה ולחיזוק הדמוקרטיה בישראל", אמר הנשיא.

 

מערוץ 10 נמסר: "הדבר היחידי שיסדיר את המשבר ויאפשר לערוץ לקבל רישיון שידור הוא הסדר תשלומים לפרעון חוב דמי הזיכיון והתמלוגים.

 

ההצעה שהגשנו להסדר היא חמישה תשלומים שנתיים החל מסוף 2014 עם ריבית חשכ"ל, פיגורים והצמדה. זוהי מסגרת תשלומים שנוכל לעמוד בה והיא אושרה על ידי דירקטוריון הערוץ. אין צורך להיות מתוחכמים ויצירתיים. הפתרון הוא הסדר תשלומים פשוט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן בר-און
ההפגנה מול משרדי הממשלה
צילום: ערן בר-און
מומלצים