שתף קטע נבחר

יוניליוור הקטינה את אריזת פנטסיה לחג?

מדי פסח וראש השנה החברה יוצאת במהדורה מיוחדת של עוגת הגלידה פנסטיה, רק שהשנה היא הוקטנה ב-25% - מליטר ל-750 מ"ל אך מחירה לא ירד. יוניליוור: "הפעם זו גלידה חלבית והיא יקרה יותר", אך מבדיקה ברשתות - רובן מוכרות ביום יום פנטסיה פרווה וחלבית באותו משקל ובאותו מחיר

יוניליוור הקטינה את המהדורה המיוחדת לחג של עוגת הגלידה פנטסיה (פנטזיה). כמדי שנה בחג, יוניליוור המחזיקה בגלידת שטראוס, יצאה במהדורה בטעם מוגבל וחגיגי, רק שלעומת פסח השנה, אריזת המוצר הוקטנה ב-25% והמחיר לצרכן נותר אותו מחיר. לאחרונה,יוניליוור הצהירה כי תעלה מחירים של מגוון מוצרים ב-5%-6% אחרי החגים.

 

  • בעקבות יוניליוור: חברות נוספות יעלו מחירים?

  • עדן טבע מרקט ייקרו חלק ממוצרי החלב בכ-10%

 

לקוחה בשם גלית פנתה ל-ynet בתלונה: "גם השנה נמכרת גלידת פנטזיה של שטראוס ב-10 שקלים במבצע בשופרסל, כך היה גם בראש השנה בשנה שעברה וגם בפסח האחרון. כששמתי את הגלידה במקפיא שלי, הבחנתי בהבדל לעומת האריזה שנמכרה בפסח באותו מבצע של 10 שקלים, משום שבמקרה נשארה לי במקפיא חבילה מאז. מסתבר שהחבילה קטנה ב25% - 375 גרם לעומת 500 גרם באריזות קודמות. אין שום כיתוב שמצהיר שהחבילה קטנה לעומת האריזה הרגילה או לעומת המהדורה המיוחדת בשנה שעברה וכבר 10 שנים שאני קונה את המהדורה המיוחדת בעשרה שקלים.

המהדורה המיוחדת הוקטנה ()
המהדורה המיוחדת הוקטנה

  

המהדורה המיוחדת מתומחרת בשופרסל ב-22.99 שקל ל-750 מ"ל (או כ-375 גרם), כלומר - 29.72 שקל לליטר, בעוד שגם המהדורה המיוחדת של פנטסיה בפסח כמו גם המהדורה הרגילה של פנטסיה, מתומחרת ב-22.29 שקל לליטר (או כ-500 גרם).

 

כלומר, במהדורה המיוחדת לראש השנה יש עליית מחיר של 7.43 שקלים  לעומת המהדורה המיוחדת שנמכרה בפסח - עלייה של כ33%. גם במחיר המבצע לפסח יש עליית מחיר זהה: בפסח שילמה גלית 10 שקלים ל-1 ליטר מהדורה מיוחדת במבצע ובראש השנה שילמה 10 שקלים ל-750 ליטר - כלומר עלייה של כ-3.33 שקלים לליטר.

 

פנטסיה חלבית ופנטסיה נמכרות תמיד באותו גודל

ביוניליוור טוענים שההבדל במשקל ובמחיר קשור בכך שהמהדורה המיוחדת לראש השנה השנה היא חלבית ובפסח - היתה פרווה. אך פנטסיה, בין אם חלבית ובין אם פרווה, נמכרת תמיד באותו גודל, 1 ליטר/500 מ"ל.  במקביל למהדורה המיוחדת, ניתן למצוא בימים אלה ברשתות ובמרכולים פנטסיה חלבית בנפח 1 ליטר ובמשקל 500 גרם ופנטסיה פרווה באותו משקל בדיוק.

גלידה פנטסיה בגרסת פרווה. 1 ליטר/כ-500 מ"ל  (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
גלידה פנטסיה בגרסת פרווה. 1 ליטר/כ-500 מ"ל (צילום: מירב קריסטל)

 

גלידה פנטסיה חלבית במהדורה שאינה לחג - גם היא במשקל 1 ליטר/500 מ"ל (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
גלידה פנטסיה חלבית במהדורה שאינה לחג - גם היא במשקל 1 ליטר/500 מ"ל(צילום: מירב קריסטל)

  

בדקנו האם יש הבדל במחיר לצרכן בין פנטסיה פרווה לפנטסיה חלבית בטעמים שנמכרים כל השנה. לפי אתר מיי סופרמרקט, במגה באינטרנט, פנטסיה חלבית שוקו וניל נמכרת ב-27.99 שקל ופנטסיה שוקו וניל פרווה נמכרת באותו מחיר בדיוק. גם ביינות ביתן, פנטסיה חלבית שוקו וניל ופנטסיה פרווה שוקו וניל נמכרות שתיהן ב-21.99 שקל.

 

רק בשופרסל ישיר מצאנו הבדל קל - פנטסיה שוקו וניל חלבית נמכרת ב-28.99 שקל, בעוד שפנטסיה פרווה וניל תות נמכרת ב-27.49 שקל. יחד עם זאת בסניף שופרסל דיל בו ביקרנו מחיר פנטסיה חלבית ומחיר פנטסיה פרווה היה זהה.

 

מגלידת שטראוס נמסר: "מדובר בשני מוצרים שונים במהותם. פנטזיה וניל-תות שהושקה לכבוד פסח שעבר היתה גלידה פרווה במשקל 500 גרם. פנטזיה וניל ריבת חלב שהושקה לרגל ראש השנה הקרוב הינה גלידה חלבית במשקל 375 גרם. חשוב לציין כי בגלידה החלבית, חומר הגלם, מוצקי החלב והתוספות יקרים יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
פנטזיה במהדורה מוגבלת לפסח לעומת ראה"ש - המשקל קטן המחיר לא
צילום: מירב קריסטל
המחיר ומחיר המבצע זהים למחירי פסח רק שהמשקל הוקטן
צילום: מירב קריסטל
צילום: מירב קריסטל
אריזה רגילה של פנטסיה חלבית
צילום: מירב קריסטל
צילום: מירב קריסטל
אריזה רגילה של פנטסיה פרווה
צילום: מירב קריסטל
מומלצים