שתף קטע נבחר

רוצח הילד לייבי קלצקי נשלח ל-40 שנות מאסר

לוי אהרון הודה בעסקת טיעון בחטיפתו של הילד בן השמונה בניו יורק. בני משפחתו לא הגיעו לבית המשפט אך מסרו: "אין יום שעובר מבלי שנחשוב עליו. היום אנו סוגרים את הדלת לפחות על היבט אחד בפרשה"

בית משפט בניו יורק אישר הערב (יום ד') את עסקת הטיעון שבמסגרתה ייכלא רוצחו של הילד לייבי קלצקי ל-40 שנה. לוי אהרון, שהואשם כי לפני שנה חטף, רצח וביתר את גופתו של קלצקי בן השמונה מברוקלין, הודה לפני כשלושה שבועות באשמה במסגרת עסקת הטיעון, שהתקבלה בהסכמת המשפחה. זאת במטרה למנוע משפט קורע לב. אמו של לייבי צפויה ללדת בימים אלה.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

צלמת CNN הותקפה בוועידת הרפובליקנים

מקנא באיראן? גם מורסי רוצה אנרגיה גרעינית

גרמניה: רב הותקף בברלין לעיני בתו בת השש

 

כשנשאל בבית המשפט אם ברצונו לומר דבר מה, השיב אהרון בשלילה. הוא התייצב להקראת גזר הדין כשהוא חבוש כיפה שחורה. הוא הפנה את מבטו מטה, ועצם את עיניו. עורך דינו ציין כי הוא סבל מפגיעת ראש כשהיה ילד, וכיוון שהוזנח - הורע מצבו. הוא סיפר כי אהרון התנצל על שאירע, אך לא עשה זאת באופן פומבי מתוך ידיעה כי הצהרה כזו תישמע מזויפת.

 

לייבי קלצקי. נרצח באכזריות (צילום: משטרת ניו יורק) (צילום: משטרת ניו יורק)
לייבי קלצקי. נרצח באכזריות(צילום: משטרת ניו יורק)

 

בני משפחת קלצקי לא הופיעו להכרעת הדין, אך התובע קרא הצהרה מפיו של האב, נחמן: "אלוהים לא נטש את בננו וגם לא אנחנו - אפילו לא לרגע". עוד הוסיף: "אין דרך להבין את הכאב שעמו מתמודדים כשמאבדים ילד. אסתר ואני התמודדנו עם הטרגדיה הזו בשנה החולפת כשבננו הקטן נלקח מאיתנו באכזריות. אין יום שעובר מבלי שנחשוב עליו, אך היום אנו סוגרים את הדלת על היבט אחד לפחות בפרשה ומייחלים לזכור רק את מתת האלוהים שבה זכינו".

 

ביולי 2011 סערה ניו-יורק ואלפים השתתפו בחיפושים לאחר שהילד החרדי נעלם בדרכו חזרה מקייטנה. בסרטון אבטחה שתיעד את שעותיו האחרונות של קלצקי, נראה אהרון בחברת הילד. השוטרים זיהו אותו כחשוד באמצעות המכונית הזהובה שקלצקי נראה נכנס אליה. 

 

לאחר יומיים של חיפושים אינטנסיביים נמצאה גופתו בדירתו של אהרון, עובד מחסן בן 35, כשהיא מבותרת. בדמו של הילד נמצאו ארבעה סוגי סמים שונים. חוות דעת פסיכיאטרית שהוגשה בעניינו קבעה כי אהרון כשיר לעמוד לדין, אף על פי שטען כי הוא שומע קולות המורים לו להתאבד.

  

אהרון סיפר בחקירתו כי חנק את הילד באמצעות מגבת, ביתר את גופתו והחביא חלק מהאיברים במקפיא בביתו. אחרים נמצאו במזוודה בפח אשפה. על פי תיעוד החקירה, אהרון אמר כי לאחר הרצח שמע קולות שאמרו לו "ליטול את חייו בגלל מה שעשה". החוקרים אמרו שאהרון היה מודע להדים שעוררה הפרשה הזוועתית, ואמר להם: "אני מפורסם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
לוי אהרון בבית המשפט
צילום: AP
מומלצים