שתף קטע נבחר

אוויר לאי.די.בי: תעביר 35 מיליון שקל לנאמנות

בית המשפט אישר את ההצעה שהעלה בא כוחה של הקבוצה, עו"ד רם כספי, שלפיה אי.די.בי תנסה למצוא משקיע בתוך 21 יום, ותקיים בתקופה זו מו"מ עם בעלי האג"ח. הסכום האמור יוחזק בנאמנות עבור מחזיקי האג"ח של סדרה ב'

שופטת בית המשפט המחוזי דניה קרת אישרה היום (ד') את הפקדת 35 מיליוני השקלים מקופת אי.די.בי לחשבון נאמנות שם יוחזק עבור מחזיקי האג"ח של סידרה ב', כשאי.די.בי והסדרות השונות יקבלו 21 יום להגעה להסכמות.

  

ההצעה היתה של אי.די.בי וקיבלה בסופו של דבר את תמיכת מחזיקי האג"ח. אי.די.בי תעביר מחר את הסכום לקופת הנאמן. בכך מקבלת חברת האחזקות בשליטת נוחי דקנר 21 יום לפתרון בעיותיה ולהכנסת משקיע. הנאמנים לחשבון הנאמנות יהיו עורכי הדין עורכי רובי בכר, נעם שרון ואיל רוזובסקי. 

 

 

את ההצעה הוביל עו"ד רם כספי שמלווה את אי.די.בי במהלכים המשפטיים. כזכור הציעה אי.די.בי באסיפת המחזיקים שלשום לקבל ארכה של 100 יום לתשלום, ועתה מדובר בתקופה קצרה בהרבה.

 

מוקדם יותר היום מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי אחזקות מבין הגופים המוסדיים, הצביעו בעד הגשת בקשה לצו מניעה נגד תשלום של 35 מיליון שקל לסידרה ב'. הדבר סולל את הדרך למאבק משפטי בין המחזיקים לחברה.

המשמעות מבחינת נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, היא כניסה לתהליך קשה שעלול להביא לפירוק החברה. אי.די.בי תטען בבית המשפט כי החברה סולוונטית (חברה שיכולה לשלם את חובותיה) לעמוד בחובותיה גם לאחר תשלום הסכום.

 

כאמור, אי.די.בי שכרה את שירותיו של עו"ד רם כספי לייצג אותה מול מחזיקי האג"ח. כספי יגיש את תגובת החברה לטענות המחזיקים ויטען כי היא סולוונטית לעמוד בחובותיה.

 

כספי מייצג במקביל את אילן בן דב בתביעה נגד האצ'יסון על ביטול עיסקת סקיילקס, והוביל את הקו של דנקנר במאבק נגד הריכוזיות. חוק הריכוזיות התקבל בסופו של דבר.

 

"אידיבי היא קונצרן ענק, אבל ענק חולה" 

מבקשי צו המניעה הם נאמני סדרות ג', ד' ה', הרמטיק, קלדן ושטראוס לזר. הבקשה מדברת גם על תשלומים עתידיים נוספים של אי.די.בי אחזקות, שגם אותם מבקשים הנאמנים להפקיד בידי נאמן או בקופת בית המשפט - מבלי שיהיה בהפקדה זו עילה לפרעון מיידי של אגרות החוב.

 

"התשובה המיידית של בית המשפט מתבקשת לאחר שהחברה הודתה כי יקשה עליה לשלם ללא איתור משקיע חיצוני אשר יתכן ויימצא ויתכן ולא. תשלום של 35 מיליון שקל מחר לסידרה ב' יהווה העדפת נושים אסורה באם יתברר בעוד מספר חודשים כי החברה איננה עומדת בהתחיבויותיה", נאמר בבקשה.

 

"אידיבי היא קונצרן ענק שנוגע לחיי כולנו, אולם מדובר בענק חולה", נאמר בבקשה שמפרטת את הגרעון בהון העצמי של החברה (1.27 מיליארד שקל) ואת הערת העסק החי.

 

בבקשה מציינים הנאמנים כי אי.די.בי יכולה לפרוע את חובותיה היום ובדצמבר אבל ב-10 ביוני 2013 עליה לפרוע 223 מיליון שקל לסדרות ג' ו-'ה' בסך 223 מיליון שקל ולחברה אין היום מקורות כספיים לחוב. "אי.די.בי אחזקות לא יכולה למשוך דיבידנדים מהחברה הבת אי.די.בי פיתוח. הסיכון לכשל פירעון בעתיד הקרוב הוא מהותי".


פורסם לראשונה 05/09/2012 08:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים