שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו פיזר את ישיבת הקבינט: "מישהו הדליף"
  יום לאחר הפרסום ב-ynet כי המידע שהוצג לשרים בנוגע לאיראן "מטריד, אך לא מפחיד", הודיע ראש הממשלה על פיזור ישיבת ההמשך. "קרה דבר חמור - הדלפה מהקבינט. מישהו פגע בצורה קשה באמון שנותנים אזרחי המדינה והפר את הכללים"

  ראש הממשלה מאשים את אחד משריו הבכירים בהדלפה: ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר (יום ד') על פיזור ישיבת ההמשך של ועדת השרים לענייני ביטחון, יום לאחר הפרסום ב-ynet על ישיבת הקבינט אתמול בנוגע לאיראן.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  משפט אולמרט: "היו אלפי פניות להעיד לטובתו"

  'צה"ל מנע העברת מזון למסתננים הלכודים בגדר'

   

  בתחילת הישיבה אמר נתניהו: "זמן קצר אחרי סיום הישיבה אתמול קרה דבר חמור - הדלפה מתוך דיוני הקבינט. ביטחון המדינה ואזרחיה תלוי ביכולת לקיים דיונים חסויים ומעמיקים בקבינט המדיני-ביטחוני. שם מוצגות כל העובדות, כל הדעות וכל ההשלכות. זהו כלי עבודה בסיסי לניהול ביטחון המדינה. מישהו אתמול פגע בצורה קשה באמון שנותנים אזרחי המדינה".

   

  נתניהו. פגיעה באמון האזרחים (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  נתניהו. פגיעה באמון האזרחים(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  אמש נכתב ב-ynet כי הקבינט המדיני-הביטחוני התכנס לדיון שבו עסק בין היתר בתוכנית הגרעין של איראן. "המידע שהוצג מטריד מאוד אך עדיין לא מפחיד", אמר גורם בכיר שהשתתף בפגישה. מהדיון עולה כי לובנו חילוקי הדעות בין הגורמים המקצועיים לגבי הנקודה שבה האיראנים למעשה "נעלמים מהרדאר" ולא יהיה ניתן לפגוע בתוכנית הגרעין יותר, אבל עדיין ישנם חילוקי דעות לגבי המועד. לפי המידע המודיעיני שהוצג, האיראנים ממשיכים בנחישות ובקצב מוגבר בתוכנית הגרעין. השרים לא קיבלו החלטות אופרטיביות בדיון.

   

  נתניהו התייחס לאותו פרסום ואמר כי אחד משריו "הפר את הכללים הבסיסיים ביותר לניהול דיונים בקבינט הביטחוני. הוא גם פגע בשמם הטוב של הנוכחים בישיבה שלא הדליפו מתוכה. אין לי טענה נגד כלי התקשורת, הם עושים את מלאכתם. יש לי טענה נגד מי שהפר את האמון הבסיסי ביותר שדרוש לקיום דיוני הקבינט בענייני ביטחון ישראל, ופגע ביכולת לקיים דיונים חסויים. יש לי אחריות כלפי אזרחי ישראל וביטחון המדינה ועל כן אני מפזר את הישיבה הזאת".

   

  בדבריו בנוגע לישיבת הקבינט אמר הגורם כי ישראל כרגע "משחקת פוקר" מול המערב, מתוך חוסר רצון לתת את התחושה שיש עוד זמן לטפל בסוגיה. גורמי המודיעין הציגו רשימה של סנקציות שעדיין לא הופעלו על ידי המערב, הן בגלל ארה"ב שלא מעוניינת בעליית מחירי הנפט והן בגלל הסינים שמתנגדים.

    

  בקבינט המדיני-ביטחוני חברים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ אביגדור ליברמן, שר הביטחון אהוד ברק, שר המשפטים יעקב נאמן, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', שר האוצר יובל שטייניץ, השר אריאל אטיאס, השר בני בגין, השר משה יעלון, השר אלי ישי, השר עוזי לנדאו, השר דן מרידור, השר גדעון סער והשר סילבן שלום. בישיבה אמש השתתף כמשקיף גם השר להגנת העורף אבי דיכטר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נתניהו פיזר את ישיבת הקבינט: "מישהו הדליף""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים