שתף קטע נבחר

"במאי הסרט האנטי-איסלאמי לא ישראלי ויהודי"

אדם שהזדהה כיועצו של יוצר הסרט שהצית מהומה בלוב אמר כי שמו אינו "סאם בסילה" וכי אינו ישראלי כפי שטען בפני כלי תקשורת. לדבריו, היו מספר מעורבים נוצרים מהמזה"ת. יוטיוב חסם את הצפייה במצרים ובאפגניסטן

יוצר הסרט האנטי-מוסלמי שהצית מהומות במצרים ובלוב אינו ישראלי, כפי שדווח לכאורה מפיו, וככל הנראה גם אינו יהודי. כך אמר היום (יום ד') אדם שהזדהה כיועץ ליוצר לפרשן ג'פרי גולדברג מהאתר "האטלנטיק". סטיב קליין התראיין לכלי תקשורת שונים בתור מי שסייע לסאם באסילה בהכנת הסרט "תמימותם של המוסלמים". בהפגנה נגד הסרט בלוב נרצח שגריר ארה"ב במדינה, כריסטופר סטיבנס, שלושה אנשי צוות ומספר אנשי ביטחון לובים.

 

סרט מלחמה בלוב - ידיעות נוספות ב-ynet:

דיווח: התקיפה בלוב תוכננה, השגריר לא היה יעד

השגריר בלוב שירת בארץ: "אמפתי לשני הצדדים"

אובמה על רצח השגריר: הצדק ייעשה, יחד עם לוב

"אמרתי ליוצר הסרט: תגמור כמו תיאו ואן גוך"

 

קליין טען בפני גולדברג כי "סאם בסילה" אינו שמו האמיתי של האיש, וכי בניגוד לציטוטיו בכלי תקשורת, הוא אינו ישראלי ולפי דעתו גם לא יהודי. הוא לא ידע מה שמו האמיתי של הבמאי, שעל פי דיווחים ירד למחתרת מחשש לחייו.

 

קליין תיאר את עצמו כפעיל נוצרי מיליטנטי בדרום קליפורניה ואמר כי "בסילה" יצר עמו קשר מפני שהוא עומד בראש הפגנות אנטי-איסלאמיות מול מסגדים ובתי ספר. קליין אמר ששוחח עם "בסילה" במשך שעה והוא אינו יודע פרטים רבים אודותיו. הוא גם טען שהכומר טרי ג'ונס, שנודע בשריפת ספרי קוראן וששמו הוזכר בקשר ליצירת הסרט, לא מעורב. ג'ונס עצמו הביע תמיכה בסרט.

 

כשנשאל קליין לגבי זהותו האמיתית של "בסילה", הוא טען שכ-15 אנשים היו מעורבים ביצירת הסרט. "הם מסוריה, מטורקיה, מפקיסטן, כמה ממצרים. חלקם קופטים, אבל הרוב הגדול אוונגליסטים". בכך מחזק קליין חשדות שנשמעו כבר אתמול במצרים, שלפיהם יוצרי הסרט הם נוצרים קופטים שחיים בחו"ל.

 

 

בינתיים נמשך הזעם כלפי הסרט, כמו גם המאמצים לרסנו ולמנוע התפרצויות נוספות. בתוניסיה ירתה המשטרה גז מדמיע כדי לפזר הפגנה נגד הסרט. כ-200 מפגינים התכנסו בתוניס, יידו אבנים לעבר השוטרים, שרפו דגלי ארה"ב וקראו: "אובמה, אובמה, אנחנו כאן למען ניצחון האיסלאם", "אובמה הוא אדון הבריאה".

השוטרים פיזרו אותם בזמן שחיילים אבטחו את בניין השגרירות האמריקנית. לא היו דיווחים על נפגעים. במצרים ובאפגניסטן חסם יוטיוב את הגישה לקדימון של הסרט ביוטיוב, כדי למנוע את הפצתו.

 

בסרט מעורר המחלוקת מוצג בין השאר נביא האיסלאם  מוחמד כרודף שמלות התומך בניצול מיני של ילדים. לפי דיווחים בעולם, בסרט מוצג מוחמד כמושחת, "נראה" מקיים יחסי מין וקורא לביצוע מעשי טבח. מאמיניו של מוחמד מוצגים בו כחבורה של טיפשים. באסילה שוחח עם כלי תקשורת ממקום שאינו ידוע, והתעקש כי הוא דבק בעמדתו: "האיסלאם הוא סרטן, נקודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מוחמד", מתוך הסרט
הפגנות במצרים
צילום: רויטרס
הפגנות בלוב
צילום: רויטרס
סטיבנס. שמח לשרת בלוב
צילום: AFP
מומלצים