שתף קטע נבחר

אריה מליניאק

יוגב אוחיון צריך לפטר את סוכנו / דעה

כל אחד אוכל את הדייסה שהוא מבשל, ולגארד, אחרי ששרף את כל הגשרים עם מכבי ת"א, יש עכשיו דלי גדול של דייסה לבלוע. אריה מליניאק על הסאגה של הקיץ

אני לא שחקן פוקר, אבל יודע שבשביל להרוויח את כל הקופה, אתה לא חייב להחזיק את הקלפים הכי טובים. אפשר גם לבלף ולהרוויח עם קלפים גרועים. גם בחיים טוב שיהיו לך קלפים טובים, אבל לפעמים אפשר להרוויח גם עם קלפים גרועים. צריך קצת לבלף. מה שבטוח, אי אפשר לבלף את כולם כל הזמן.

 

   

בחוזה של יוגב אוחיון עם מכבי ת"א נפלה טעות. במקום שייכתב שהוא משוחרר בסוף עונת 2012/13, נכתב 2011/12. לא ראיתי את החוזה, אבל כל המעורבים - המועדון, יוגב והסוכן שלו, ידעו שנפלה טעות כתיב. אפשר היה להתלכלך ולנצל את הטעות, השאלה, באיזה מחיר. מכבי ת"א החליטו לא לוותר וללכת עד הסוף. בשלב מסוים גם ליוגב לא הייתה ברירה, אלא ללכת עד הסוף. אולי האמין שהבורר יקנה את הגרסה שלו, אולי האמין שמכבי יוותרו בשלב מסוים. אבל אחרי שג'רמי פארגו חמק (ושילם 750 אלף דולר כפיצוי), בעלי מכבי החליטו שאם לא יילכו הפעם עד הסוף, שחקנים יברחו להם בלי סוף.

 

רואה במעשי אוחיון  בגידה. פדרמן עם מזרחי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
רואה במעשי אוחיון בגידה. פדרמן עם מזרחי(צילום: ראובן שוורץ)

 

כשפתחו בסוף את הקלפים, הבורר החליט שבטענות של יוגב אין כמעט כלום חוץ מטעות כתיב והרבה כסף שאוחיון היה מוכן להתלכלך תמורתו . הרי ברור שחוץ מכסף אין בסיפור הזה כלום, מכבי ת"א קבוצה הרבה יותר טובה מקובאן, ואת החיים ליד המשפחה והחברים בישראל אי אפשר להשוות לחיים בחור ברוסיה. מבחינתו של יוגב מדובר בהרבה כסף, ואולי בהזדמנות שלא תחזור, כי מי יערוב לו שהוא יציג עוד עונה כזאת במכבי ת"א.

 

כל אחד אוכל את הדייסה שהוא מבשל, וליוגב אוחיון יש עכשיו דלי גדול של דייסה לבלוע. הוא לא יכול לחזור למועדון אחרי ששרף את כל הגשרים, ובמכבי ת"א יש אנשים שלא מוכנים לשמוע על חזרה שלו, אחרי שהוציא את דיבתם רעה. מי שפגוע במיוחד הוא דייויד פדרמן, שרואה במעשי אוחיון בגידה ממש. המסר של המועדון לשחקנים: מי שלא רוצה לשחק במכבי, לא ישחק. אני מניח שדייויד בלאט פחות מעורב רגשית, ויהיה מוכן לקבל את יוגב לאימונים כבר ממחר.

 

דלי גדול של דייסה לבלוע. אוחיון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
דלי גדול של דייסה לבלוע. אוחיון(צילום: AFP)

 

אז יש היגיון ורגשות, אבל יש גם מציאות. כמה מאות אלפי דולרים שמכבי ת"א תקבל עבור ההשאלה או השחרור של יוגב, הם סכום שאין לזלזל בו במצבה הנוכחי. מצד שני, איך ייראה מועדון שמתקפל אחרי שניצח בבוררות. אז איך יוצאים מהפלונטר?

 

השתלשלות הארועים בפרשת אוחיון:

 

מוזר שאת כבוד שני הצדדים יכול להציל דווקא המפסיד - יוגב אוחיון - אם יפיל את התיק על הסוכן שלו. אוחיון צריך להפוך את הסוכן שלו לאיש הרע שסיבך אותו, ולפטר אותו. למה שחקן שמסוגל ללכת נגד הקבוצה שנתנה לו במה ולהפר חוזה איתה, לא מסוגל לעשות אותו דבר לסוכן שלו? כי בשורה התחתונה יוגב רוצה לשחק ולעשות הרבה כסף בקובאן.

 

יום התשלום הגיע. קופל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יום התשלום הגיע. קופל(צילום: מוטי קמחי)

 

הקומבינה

כל סטודנט שנה א' לתיאטרון, יודע שאקדח שמופיע במערכה הראשונה יירה במערכה השלישית. כששמעון מזרחי, יו"ר מכבי ת"א, התייצב פתאום

 בראש הקואליציה שתמכה באבנר קופל - אבי שיטת הפיינל־פור, לראשות איגוד הכדורסל, אמרתי לכם שחייבת להיות פה קומבינה. הצדדים הכחישו, אבל יום התשלום הגיע. בשבוע שעבר התקיימה ישיבת הפרידה של קופל ממינהלת הליגה. רגע לפני שהוא עובר לאיגוד הכדורסל, העביר קופל החלטה אחרונה במינהלת: לבקשת מכבי ת"א ולמרות התנגדות רוב הקבוצות, יירשמו 6 זרים בטופס המשחק בעונת 2012/13. שישה זרים!

 

פעם מכבי ת"א הייתה מאיימת שתפרוש מהליגה ותשחק בליגה האדריאטית. הפעם שקט. קופל סיפק את הסחורה, ורק שתי קבוצות יממשו את הזכות לרשום שישה זרים בטופס המשחק - מכבי ת"א וגלבוע/גליל. יתר הקבוצות לא רוצות זר שישי בטופס, כי כולן כבר בנו את הסגל שלהן על ארבעה או חמישה זרים.

 

זר נוסף, פחות מקום לישראלי? (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
זר נוסף, פחות מקום לישראלי?(צילום: זהר שחר)

 

זר נוסף = פחות מקום לישראלי. נכון שאין מספיק ישראלים ברמה גבוהה, השאלה: האם זו הסיבה או התוצאה. איך יתפתחו בעתיד עוד שחקנים ישראלים אם כל קבוצה תרשום שישה זרים בטופס? הליגה הפכה לתחנת מעבר לזרים, רובם בינוניים. מה הטעם להשקיע בזרים שבאים והולכים, חוץ מהפטור ממס־הכנסה שמוזיל את שכרם?

 

פחות משבוע אחרי שהנבחרת סיימה את הקמפיין הקדם אירופי, הייתה הסכמה מסל לסל שלרשות אריק שיבק אין מספיק שחקנים להרכיב שתי חמישיות באימון הנבחרת. והנה אותו קופל שאחראי היום לנבחרת, מעודד היתר לייבא עוד 12 זרים לליגה. בקרוב לישראלים לא יהיה מקום באימונים.

 

עוד פרומו לאוסף (צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה) (צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה)
עוד פרומו לאוסף(צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה)

 

ההחלטה להגדיל את מספר הזרים בטופס, לאחר שכל הקבוצות כבר בנו הרכבים עם ארבעה או חמישה זרים, מזכירה את ההחלטה של פיב"א אירופה, להגדיל בדיעבד את מספר הנבחרות שהשתתפו באליפות אירופה שעברה מ־16 ל־24 אחרי שהמשחקים המוקדמים הסתיימו, כדי לסדר מקום לאיטליה. איפה ארגון השחקנים? מוסיפים זרים וניר אלון ישן.

 

ויש גם קטע מגוחך: מינהלת הליגה, שדואגת להוציא הודעה לעיתונות על כל צילום של פרומו נידח, דוממת. עד היום לא יצאה הודעה על שינוי כל כך משמעותי בתקנון. מה הם חושבים, שהמחטף לא היה מתגלה במשחק הראשון? ואפרופו דוברות, דובר מינהלת הליגה, חגי סגל, עבר יחד עם אבנר קופל לאיגוד הכדורסל. שיהיה בהצלחה. אתם לא תרגישו בשינוי, כי באיגוד הכדורסל, כמו במינהלת, סגל היה וימשיך להיות דוברו האישי של אבנר קופל. אתם לא צריכים לדאוג, כי את מה שבאמת קורה במינהלת הליגה ובאיגוד הכדורסל תוכלו לקרוא כאן. בסוף הכל יוצא החוצה. וכשאני אומר שיש קומבינה, שום דובר לא יצליח להסתיר אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
יוגב אוחיון
צילום: יובל חן
מומלצים