שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: אביגיל עוזי

  זכיתי באור גדול: פרידה מחיים חפר

  לפני שלושה שבועות עוד ישבנו יחדיו, ותכננו מחזור שירים שנועדו להביא את דבר גבורתם של יפי הבלורית והתואר לנוער שלא ידע את מלחמת העצמאות. יהורם גאון נפרד מחיים חפר

  לכתוב על חיים חפר שהלך מאיתנו, זה לכתוב על פס הקול החי הנושם והשירי, שליווה את הארץ מיום לידתה, ושחדל עם מותו של חפר מלפעום.

   

   

  יהורם גאון מבצע את "הנני כאן" שכתב חיים חפר והלחין דובי זלצר

   

  חיים היה עם שיריו בכל המקומות, בכל הזמנים, ונתן ביטוי מדהים בעוצמתו לימי אבלה של הארץ ושמחותיה, ימי הניצחון שלה וימי המצוקה, האובדן והשכול. הוא היה גאון בחיבורן של מילים פשוטות, והפיכתן ביחד לרעיון גדול מן החיים, עם מראות ותחושות של עם אחוז צמרמורת למקראן.

   

  יהורם גאון עם חיים חפר ודובי זלצר. עבד עד הסוף ()
  יהורם גאון עם חיים חפר ודובי זלצר. עבד עד הסוף

   

  זכיתי באור גדול, להיות מבצע של חלק משיריו הנפלאים. כך שרתי חפר בלהקה הצבאית, בתרנגולים, בשלישיית גשר הירקון, בקזבלן, בסרטי "אני ירושלמי", בסרטים אחרים ובתוכניות יחיד רבות אותן כתב לי חפר מן הפזמון הראשון ועד לאחרון, כשלמוזיקה חובר איש יקר אחר שייבדל לחיים ארוכים, דב זלצר.

   

  "אנחנו לא נפסיק לשיר" של חפר וזלצר בביצוע יהורם גאון

   

  להתייתם זה לא רק מהורים מסתבר, ואני חש היום יתמות גדולה כמבצע של שיריו וכבן הארץ הזאת, כשאחד ממוסדות תרבותה הולך אל ניצחו, ומותיר אותנו עם חלל גדול מקולו הקורא בשער בת רבים כל אימת שהארץ עוברת טלטלה, ואני כבר מתגעגע בכל מאודי לשירים הקסומים של חפר שלא ייכתבו לעולם.

   

  יהורם גאון עם השיר "רוזה" של חפר וזלצר

   

  לפני שלושה שבועות עוד ישבנו יחדיו, ותכננו מחזור שירים שלו שנושאם ה"שלושים וחמישה" של גוש עציון. כל כך הרבה שנים אחרי, וחפר עוד היה שם במקומות ההם הבוערים באש הקרב, עם "יפי הבלורית והתואר" לוהט ומשולהב, להביא את דבר גבורתם לנוער שלא ידע את מלחמת העצמאות.

   

  חבל על דאבדין שלעולם לא ישתכחו, ונחמה גדולה נמצא כולנו באוצרות הרוח שהשאיר לנו ולדורות הבאים. יהי זכרו ברוך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיים חפר. חלל גדול
  צילום: תומריקו
  לאתר ההטבות
  מומלצים