שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

גם בת ים כבר לא זולה: ביקור בשכונת רמת הנשיא

שכונת רמת הנשיא בבת ים היא מעין זעיר אנפין של העיר כולה: היא כוללת אזור תעשייה לצד שני קניונים, שתי תחנות רכבת וצירים תחבורתיים מרכזיים. עבור התענוג תאלצו להיפרד מ-950 אלף שקל לדירת 3 חדרים ישנה או 1.2 מיליון שקל לחדשה

שכונת רמת הנשיא בבת ים היא בין השכונות הוותיקות בעיר החוף. השכונה נחלקת לשני אזורים: האזור הישן, שבו בנייני רכבת בני כ-45-50 שנה (לחלקם נוספו מעליות). מטבע הדברים אזור זה פחות מבוקש מהאזור החדש יותר, שבו בניינים בני 5-25 שנה, שמחלקם ניתן לראות את הים. ומה זה אומר מבחינת המחירים? פער משמעותי.

 

מחפשים דירה? היכנסו לביקור שכונה :

 

מיקום: שכונת רמת הנשיא ממוקמת בדרום-מזרח העיר בת ים, גובלת ברחובות יוספטל בצפון, הרב לוי במערב וקוממיות בדרום. ממזרח נמצאת על גבול חולון וכביש 20.

 

 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
(צילום: בני דויטש)

 

אופי וכמות האוכלוסייה: בשכונה מתגוררים כיום כ-25 אלף תושבים. האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה מעורבת של אוכלוסייה ותיקה לצד אוכלוסייה חילונית וחרדית (המתחם החרדי נפרד), מבוגרים וזוגות צעירים שעברו אליה בשנים האחרונות.

 

האוכלוסייה מאופיינת בשיעור גבוה מאוד של תושבים בגילאי ה-50-60 ומבוגרים מעל גילאי ה-70, לעומת שיעור נמוך יחסית של תושבים בגילאי ה-20, ילדים ונוער. המעמד הסוציו-אקונומי הממוצע בשכונה הוא 6 מתוך 10, בינוני ומעלה.

 

אופי המגורים: השכונה מאופיינת בעיקר בבנייה רוויה, משולבת במבנים ישנים בני ארבע קומות ללא מעלית, לצד מבנים שנבנו באמצע שנות ה-70 עם מעלית, ומבנים חדשים יותר ויוקרתיים.

 

 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
(צילום: בני דויטש)

 

מוסדות ציבור ושירותים: בתוך השכונה ישנם מוסדות ציבור ושירותים רבים כגון בתי ספר, תיכונים, קופות חולים, מרכזים מסחריים, מרכז התרבו-טק - הספרייה העירונית של בת ים וכן מרכז תרבות ותנועות נוער. בשכונה שוכנת גם תחנת משטרת בת ים.

 

השכונה תחומה בין רחובות ראשיים ומרכזיים. מצפון נמצא רחוב יוספטל, אחד מצירי התחבורה הארוכים באזור חולון-בת ים. מבחינה גיאוגרפית, בקצהו המזרחי מתחיל הרחוב בגבול חולון-אזור, כצומת עם כביש 44, ובקצהו המערבי הוא מסתיים בים.

 

ברחוב זה ממוקם קניון בת ים, המהווה את אחד המרכזים המסחריים הראשיים של העיר, קופת חולים וכן מספר חנויות נוספות. ממערב נמצא רחוב ניסנבאום, המתחיל מצומת עם רחוב הקוממיות, ומסתיים בצומת עם רחוב יוספטל. חלקו המערבי של רחוב זה כולל בעיקר את אזור התעשייה של העיר ומפעלים רבים, וכן את המרכז המסחרי קניון בת ימון.

 

 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
(צילום: בני דויטש)

 

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: השכונה בנויה בסמוך לפארק ירוק וגדול והוא ממוקם בסמוך לקאנטרי קלאב ולקריית הספורט. העיר בת ים שוכנת לאורכו של הים התיכון, ומהשכונה יש מרחק נסיעה של דקות ספורות מהחוף.

 

קניון בת ים הסמוך מהווה מרכז בילוי ופנאי, עם מתחם של מסעדות וחנויות. עם זאת, בשכונה אין מוקדי בילוי ופנאי מרכזיים והתושבים מבלים בעיקר באזור חוף הים והעיר תל-אביב הסמוכה.

 

 (צילום: קובי קואנקס) (צילום: קובי קואנקס)
(צילום: קובי קואנקס)

 

תחבורה: מהשכונה יש תחבורה ציבורית נוחה למרכז העיר וכן לתל-אביב, לירושלים ולערים נוספות. בשני קצוות השכונה שוכנות שתי תחנות רכבת (יוספטל וקוממיות), דרכן ניתן להגיע בקלות יחסית לתל-אביב ולערים נוספות בציר תל-אביב-יבנה.

 

לנוסעים ברכב פרטי: השכונה גובלת בכביש 20, דרכו ניתן להגיע בקלות יחסית לתל-אביב, להרצליה ולערים נוספות במרכז הארץ. בנוסף, הסמיכות לכביש 431 מאפשרת נסיעה נוחה לראשון לציון, למודיעין ולירושלים.

 

 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
(צילום: בני דויטש)

 

תעסוקה: השכונה ממוקמת בצמוד לאזור התעשייה של בת ים, ולמעשה נושקת לו לכל אורכה המערבי, לאורך רחוב ניסנבאום.

 

אזור תעשייה זה כולל מבני תעשייה, מלאכה, משרדים ומרכזי קניות גדולים כקניון בת ימון. האזור יהפוך בעתיד לרובע העסקים המרכזי בעיר ותבוצע בו תוספת של אלפי מ"ר של מסחר, משרדים ותעסוקה.

 

כמו כן, הצמידות לכביש 20 ממזרח לשכונה יוצר נגישות גבוהה למרכזי תעשייה נוספים באזור, כגון אזור התעשייה המערבי של ראשון לציון ואזור התעשייה גן שורק. הצמידות לתחנות רכבת יוספטל וקוממיות מספקת גישה נוחה ומהירה לכל מקור תעסוקתי בערי המרכז ומחוצה להן.

 

 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
(צילום: בני דויטש)

 

צפי פיתוח: השכונה רוויה במבנים ישנים לצד חדשים יותר, לכן הבנייה העתידית מתרכזת בעיקר בפרויקטים של פינוי-בינוי, שייחדשו את מראה השכונה ויוסיפו לה מאות יחידות דיור חדשות בשנים הבאות. שני מתחמי פינוי-בינוי גדולים נמצאים כבר בתהליכים שונים של הוצאת היתרים.

 

אזור התעשייה של העיר, כאמור, יעבור מתיחת פנים מסיבית וייקרא "רובע הסיטי" או "רובע העסקים" החדש של בת ים. תוכנית הסיטי משתרעת על פני 650 דונם ותכלול 2.5 מיליון מ"ר בעירוב שימושים, כולל 2,500 יחידות דיור שיהוו 25% מהמתחם, ו-75% נוספים שיהיו מורכבים ממשרדים ומסחר.

 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
(צילום: בני דויטש)

 

מחירי קנייה ממוצעים: באזור הישן דירת שלושה חדרים תעלה לכם בין 950 אלף שקל ל-1.1 מיליון שקל (המחיר תלוי מעלית וחניה). דירת ארבעה חדרים תעלה כ-1.2 מיליון שקל.

 

באזור החדש דירות שלושה חדרים קיימות בעיקר בבניינים הישנים יותר, ומחירם זהה לדירות שבאזור הישן. בבניינים החדשים יותר דירת שלושה חדרים תעלה לכם כ-1.2 מיליון שקל, דירת ארבעה חדרים בין 1.3-1.8 מיליון שקל ודירת חמישה חדרים בין 1.8-2 מיליון שקל.

 

 (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
(צילום: בני דויטש)

 

מחירי שכירות ממוצעים: מחירים השכירות בשני האזורים זהים. דירת שלושה חדרים תעלה לכם מדי חודש בין 3,000-3,500 שקל ודירת ארבעה חדרים סביב 4,000 שקל.

 

עליית מחירים: בשלוש השנים האחרונות עלו מחירי הדירות בשכונה בכ-35%.

 

הכותבת היא מנכ"לית אנגלו-סכסון. סייע באיסוף הנתונים: ג'קי ביבס יועץ נדל"ן סניף אנגלו סכסון בת ים

 

כמו כן סייע באיסוף הנתונים זמיר שמר, מנכ"ל חברת פוינטס מיפוי עסקי, המתמחה בייעוץ גיאוגרפי עסקי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני דויטש
שכונת רמת הנשיא בבת ים. מהוותיקות בעיר החוף
צילום: בני דויטש
מומלצים