שתף קטע נבחר

חיזבאללה מציג הדמיה: זהו מסלול המל"ט. צפו

רשת אל-מנאר, השייכת לחיזבאללה, שידרה סרטון הדמיה ובו מוצגים לטענתה מסלול המל"ט ומטרותיו. "חלף מעל מכ"מים בים, טס מעל אסדות הגז של ישראל, התחמק ממכ"ם של כיפת ברזל ועבר מעל בסיס חצרים". צפו בהדמיה של ארגון הטרור

מלבנון, דרך הים התיכון וכמעט עד דימונה: רשת אל-מנאר, השייכת לארגון חיזבאללה, הציגה היום (ו') סרטון הדמיה שבו מוצגים לטענתה מסלול המל"ט שיורט בשבת ביער יתיר, ומטרותיו. הרשת פרסמה את סרטון התעמולה לאחר נאומו של מזכ"ל ארגון הטרור השיעי, חסן נסראללה, שבו אישר כי חיזבאללה הוא ששיגר לישראל את כלי הטיס.

 

לא ברור אם האנימציה מדמה בצורה סבירה את צורתו של המל"ט, שנסראללה אמר כי הוא מתוצרת איראנית. בהדמיה מודגש בבירור כי בגחון המל"ט הייתה מצלמה שצילמה את היעדים שהוא טס מעליהם. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר עוד לפני נאומו של נסראללה כי חיזבאללה הוא ששיגר את המל"ט, ב"ידיעות אחרונות" נחשף השבוע כי ה-F-16 שהוזנק לעברו יירט אותו בניסיון השני, לאחר שהטיל הראשון החטיא את המטרה הקטנה.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

האיחוד האירופי זכה בפרס נובל לשלום

חשבון הטלפון: 11,721,000,000,000,000 אירו

 

בסרטון נאמר כי כלי הטיס המריא מלבנון וטס בים התיכון, במקביל לקו החוף של ישראל. על פי הנטען בסרטון, הוא חדר במהלך שהותו בים למרחב האווירי של ישראל, וכן למה שהם מכנים "המרחב המבצעי" שעליו שולט חיל האוויר ורוחבו לדבריהם 150 קילומטר מקו החוף של ישראל.

 

בהמשך נאמר כי המל"ט חלף מעל מכ"מים שמוצבים בספינות ישראליות, אמריקניות ומערביות אחרות שמשייטות לאורך הים התיכון. בסרטון נטען כי כלי הטיס הצליח לחמוק מכל אמצעי הגילוי, בשעה שהתקדם לכניסה לקו החוף הדרומי של ישראל. עוד נאמר כי הוא חלף במהלך הטיסה מעל אסדות הגז של ישראל, שנמצאות בעומק הים התיכון.
 

בסרטון לא צוינה נקודת החדירה של המל"ט לשטח ישראל, ומוצגות בו שלוש אפשרויות לחדירה כפי שדווח עליהן (כך על פי הסרטון) בתקשורת הישראלית, אולם כל הנקודות נמצאות בחלקו הדרומי של קו החוף הישראלי. לאחר החדירה, נטען כי המל"ט הצליח לחלוף בהצלחה על המכ"ם של כיפת ברזל, מבלי שזה זיהה וחשף אותו.

 

לאחר מכן נאמר כי המל"ט הצליח לעבור מעל כמה מהבסיסים החשובים של צה"ל שנמצאים בדרום, ובהם בסיס חצרים ובסיסי חיל אוויר אחרים. בסרטון נטען כי המל"ט הצליח להגיע לאזור הכור בדימונה, ואז התגלה ואחר כך יורט. הדובר בסרטון מתרברב ומדגיש פעם אחר פעם כי כל אמצעי הגילוי הישראליים לא הצליחו לזהותו עד לאותה הנקודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"התחמק ממכ"מים ישראליים ואמריקניים"
מומלצים