שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: שטיח עם חיישנים למניעת נפילות של קשישים

  שטיח חדש, פיתוח של מדענים באוניברסיטת מנצ'סטר, מזהיר מפני שינויים בהליכה, מתריע בפני נפילות ומאפשר למומחים לתקן יציבה של קשישים וחולים נוירולוגיים ולמנוע חבלות מסוכנות. בעתיד השטיח גם יזעיק עזרה במקרה של נפילה

  פיתוח חדש עשוי להציל את חייהם של חולים וקשישים רבים הסובלים מנפילות חוזרות: שטיח בתחתיתו חיישנים המזהירים מפני שינויים בתבנית ההליכה ומאפשרים לפיזיותרפיסטים ולאורתופדים לתקן את היציבה ולמנוע נפילות. בעתיד השטיח אף יוכל להתריע על הנפילה עצמה - ולהזעיק עזרה.

    

  כ-40% מהקשישים סובלים מנפילות מדי שנה. נפילות אלה נגרמות בשל שינויים ניווניים בעצמות ובעצבים, כמו גם היחלשות רקמת השריר, והחבלה עלולה לגרום לשבר מסכן חיים ואובדן דם רב.

   

  קראו עוד על הסכנה בנפילות:

   

  למעשה, נפילות הן התאונה השכיחה ביותר בקרב קשישים, ומביאה לשיעור ניכר מהאשפוזים בקרב בני 65 ומעלה.

   

    

  כעת פיתחו מדענים מאוניברסיטת מנצ'סטר אב-טיפוס של "שטיח הקסם", המכיל חיישנים אשר יוצרים מפה של השטח שעליו דורכים. החיישנים מודדים את לחץ הדריכה ואת תבנית ההליכה, ויוצרים גרפים שאותם יכולים המומחים לנתח ולאחר מכן לשער אם קיימות בעיות בהליכה העלולות להביא לנפילות בעתיד.

   

  השטיח יכול להתריע מבעוד מועד לא רק על נפילות עתידיות של קשישים בשל בעיות יציבה, אלא גם לסייע לשיפור ההליכה אצל חולים הסובלים ממחלות נוירולוגיות שונות, באמצעות תרגול ההליכה, שיפור היציבה וחיזוק השרירים.

    

  הפונקציה המשמעותית ביותר שתוכנס לגרסאות הבאות של המכשיר היא התראה למוקד החירום, כך שבכל מקרה של נפילה יוכל השטיח להזעיק בני משפחה או אמבולנס, מה שעשוי להציל את חייו של הנופל. 

   

  בשלב זה טרם נקבע מועד לשיווק של אב-הטיפוס של השטיח.

    

  רוצים עוד פיתוחים רפואיים? היכנסו לטכנומדיק
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות אוניברסיטת מנצ'סטר
  החיישנים מודדים את לחץ הדריכה ואת תבנית ההליכה
  צילום: באדיבות אוניברסיטת מנצ'סטר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים