שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  דורסל תייקר את הבטריות אך גם תוזיל 2 מארזים

  עוד עליית מחירים ב-1 בנובמבר: פרוקטר אנד גמבל מצטרפת באופן חלקי לחגיגת העלאות המחירים והודיעה לרשתות על כוונתה להעלות את מחירי רוב מוצרי הבטריות של דורסל ב-10%. אריזות רביעיית AA ורביעיית AAA דווקא יוזלו בכ-23%

  חברות מוצרי הצריכה ממשיכות להודיע על העלאות מחירים בנובמבר ללא בושה והפעם - רוב מארזי הבטריות של דורסל מתייקרים לקמעונאים ב-10%, למעט שני מארזים שיוזלו. בכך, פרוקטר אנד גמבל, יצרנית דורסל, מצטרפת ליוניליוור, אסם, החברה המרכזית למשקאות, ויטה פרי-הגליל, יפאורה, מנעמים ואחוה, שכולן יעלו מחירים ב-1 בנובמבר.  יחד עם זאת, בדורסל תחול גם ירידת מחיר של כ-23% בשני מוצרים.

   

  • החלבה והטחינה יתייקרו - אחווה תעלה מחירים

  • גל ההתייקרות נמשך: מנעמים תעלה מחירים

  • יפאורה-תבורי: גם אנחנו נעלה מחירים

  • במהלך החג: החלב הגולמי התייקר ב-20 אג'

      

  נראה אם כך שבעוד שמוצרי המזון שמחיריהם אמורים לעלות בנובמבר, צפויים להתייקר בשיעור ממוצע של 5%-6%, בבטריות של דורסל, עליית המחיר משמעותית יותר.

   

  דורסל תייקר סוללות אלקליין, ליתיום, אבץ וכן סלולות נטענות. בין המוצרים שיתייקרו: שמיניית בטריות AA ושמיניית AAA שמחירם יעלה מ-15.25 ל-16.85 שקל; 12 בטריות AAA ותריסר בטריות AA שיתייקרו מ-21.36 ל-23.56 שקל; בטריות 9V, D, ו-C בטריות יתייקרו מ-15.87 ל-17.52 שקל,  מחיר בטריות DL123 יעלה מ-13.78 ל-15.20 שקל; מחיר בטריות אלקליין יעלה מ-5 ל-5.49 שקלים ומחיר ליתיום CR2 יעלה מ-17.81 ל-19.66 שקלים.

   

  למה מארז אחד של AA מתייקר והשני מוזל?

  עם זאת, לצד עליית מחירים של 10 מוצרי סוללות, יש גם ירידת מחיר של כ-23% בשני מוצרים בלבד: רביעיית בטריות AA ורביעיית בטריות AAA, שמחיריהן ירדו מ-11.6 ל-8.85 שקלים, ירידה של 23.7% במחיר לקמעונאים.

   

  בפרוקטר אנד גמבל ודיפלומט לא הסבירו מדוע הם מעלים מחירים, אך ככל הנראה ניתן ליחס את הייקור להסבר החוזר על עצמו של החברות: "עליית חומרי הגלם". כמו כן, לא ברור מדוע מחירי מארזי רביעיית AA ו-AAA ירדו, אך מחירי מארזים אחרים של אותן בטריות בדיוק עלו. 

   

  אמנם רוב החברות שהודיעו כי יעלו מחירים הן חברות מזון, א יחד עם זאת, יוניליוור, שהיתה הראשונה להודיע על עליית מחירים, הודיעה שתייקר גם מוצרי צריכה שאינם מזון כמו מוצרי דאב, שמפו פינוק ודאודורנט אקס.

   

  בפרוקטר אנד גמבל ישראל אישרו כי אכן החברה הודעה לקמעונאים היום על עליית מחירים בשיעור של כ-10%. בהודעה לעיתונות שתכננו להוציא מחר כתבו: "עליית המחירים חלה על שמיניות AA, AAA , תרייסרים AA, AAA , C,D,9V, MN21, DL123, CR. ירידת המחירים בשיעור כולל של כ-24% חלה על רביעיות סוללות AA ו- AAA", מסרו מהחברה. 

   

  "השינויים צפויים להיכנס לתוקף החל מה- 1 לנובמבר. חשוב להדגיש כי המחיר הסופי לצרכן נקבע על ידי הקמעונאים ואינו בשליטת פרוקטר אנד גמבל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים