שתף קטע נבחר

הרבנים לא מוותרים: "אינטרנט מסונן - גם לנשים"

בכנס ל"הצלה מפגעי הטכנולוגיה" נקבע כי הבעיות שקשורות לתוכן לא צנוע ברשת אינן נוגעות לגברים בלבד - ויש להתקין אינטרנט מסונן במקומות עבודה לנשים. לדעת הרבנים, לא ניתן לגלוש באינטרנט לא מפוקח מבלי להיכשל ב"איסורי תורה"

הרבנים החרדים הבכירים לא נחים לרגע במאבקם בסכנות האינטרנט, וכעת הם מגביהים עוד את הגדרות: בכינוס ל"הצלה מפגעי הטכנולוגיה" שהתקיים אתמול (יום ב') בבני ברק קבעו הרבנים - ובראשם מנהיג הזרם הליטאי, הרב אהרון לייב שטיינמן - כי "מקומות עבודה של נשים גם כן צריכים להיות חסומים כהלכה, ויש לעמוד על המשמר בזה". מדובר בהוראה חדשה של הרבנים, שככל הנראה מבקשים להדגיש כי הבעיות ברשת - בעיקר בתחום הצניעות - מסוכנת לכולם, ולא "לגברים בלבד".

 

>>> עשו לייק לפייסבוק שלנו: ה-wall שלכם יהיה מבסוט <<<

 

בכינוס השתתפו למעלה ממאה רבנים ומחנכים - בהם גם הרב נסים קרליץ, מבכירי פוסקי ההלכה כיום - במטרה "לטכס עצה ודרכי מלחמה להגן בחירוף נפש על קדושת המחנה נוכח פגעי הטכנולוגיה הנוראיים, ובמרכזם סכנת האינטרנט, באמצעות האייפון ודומיו, אשר רבים חללים הפילו, רחמנא לצלן, ולדאבון לב הורידו לבאר שחת משפחות רבות מבית ישראל".

 

את הנאום המרכזי נשא הרב שטיינמן, שהזכיר למשתתפים כי "גדול המחטיאו יותר מההורגו" (כלומר, גרימת חטא לאדם חמורה יותר מהריגתו), ולכן יש לחשוש מסכנות האינטרנט כמו מסכנת חיים.

 

"הרבה אנשים הנמצאים בתוך זה נכשלים ובאים לידי דברים נוראיים", אמר הרב, "על כל הרבנים להזהיר את

הציבור שיזהרו מפני זה, שזה אש".

 

בתום הכינוס פרסמו המארגנים את החלטותיהם. בין היתר קבעו כי כישלון באיסורי תורה חמורים הוא דבר "בלתי נמנע", כהגדרתם, למשתמשים באינטרנט באמצעות חיבור שאינו מסונן, ולכן קיים איסור מוחלט וגורף לגלוש כך ברשת. "לא שייך בזה שום הוראת היתר של צורך פרנסה או כל צורך אחר", פסקו.

 

עוד הוחלט כי "הרבנים שליט"א בכל אתר ואתר יעמדו על כך בכל מוסדות החינוך לבל יהיו תלמידים אשר בביתם לא נשמרים מסכנות חמורות אלה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
לא רק גברים...
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים