שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: חובה מהתורה להתנתק מהאינטרנט

הרב עובדיה יוסף והרב הראשי שלמה עמאר חתמו על מכתב הקורא לכל אדם "להציל" את בני משפחתו ואנשים אחרים, מהאינטרנט ומתכניו "המסוכנים לנפש האדם". החותמים קבעו כי הציווי "לא תעמוד על דם רעך" נוגע גם לעניין זה

רבנים בכירים בציבור החרדי-ספרדי, ובהם "פוסק הדור" הרב עובדיה יוסף, והרב הראשי שלמה עמאר, מפרסמים מכתב נוקב נגד השימוש באינטרנט, שבו הם קובעים כי כל אדם חייב להציל את בני משפחתו (ואחרים) מפני הסכנות הרוחניות ברשת. לשיטתם, מדובר בחובה דתית בדרגת חשיבות עליונה - מן התורה.

 

 עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

ב"קריאת קודש" לציבור הרחב מזהירים הרבנים מפני פיתוחי הטכנולוגיה: "הגענו לכדי מצב שבתוך מכשיר טלפון המצוי ביד כל אדם יכולים להגיע למראות קשות ומסוכנות לנפש האדם, שההסתכלות בהן היא איסור דאורייתא בלא ספק, ותוצאותיהן הרסניות ביותר. וידוע שרבים נכשלו ואיבדו את עולמם

רחמנא ליצלן. ויש שמגיעים לזה מתוך סקרנות בעלמא ובלי כוונה רעה, חס וחלילה".

 

הרבנים קובעים במכתב כי "רעתם של העניינים האלה בטוחה וקשה" ומספרים כי "בתים ומשפחות נתמוטטו ונפלו בעטיין של הרעות הללו".

 

לאור זאת הם מצטטים מהגמרא, ומסבירים: "יש חובה להציל הנרדף מיד רודפו וכן מליסטים ושאר הסכנות האורבות, והיא חובה דאורייתא, והמתעלם עובר על 'לא תעמוד על דם רעך'".

 

לגבי מי שפרנסתו תלויה בשימוש באינטרנט, אומרים הרבנים כי "ישתמש רק על-ידי התוכנות המסוננות ומבדילות בין טוב לרע, וישאל למנוסים... ואשרי הנזהר בזה בתכלית הזהירות". את המכתב חתמו בתפילה: "ושומר ישראל ישמור שארית ישראל ואל יאבד ישראל ברעה הגדולה הזאת".

 

האינטרנט = שטן רע

במוסף התורני של העיתון "יום ליום" - שופרה של ש"ס ושל מנהיגה - נכתב כי על פי הרב עובדיה 

יוסף והרבנים החותמים, ניתוק מהאינטרנט הוא חובה מן התורה. העורך, הרב משה שפיר, הוסיף כי האינטרנט הוא "שטן רע" המסכן את משתמשיו בחטאים הדתיים החמורים ביותר שעליהם מצוּוה כל יהודי "ייהרג ואל יעבור".

 

הכותב משווה את הניסיון העכשווי לאלה שהיו לעם היהודי בזמנים קשים בגלות: "ברור שיש כאלו שהדברים קשים עליהם כקריעת ים סוף. אמנם כיהודים, שהיה להם בכל הדורות האומץ לקפוץ למדורות האינקוויזיציה, האומץ לשחוט את בניהם ונשותיהם וטפם אחרי ברכת 'שהחיינו' ו'על השחיטה', אף לא יבצר הכוח עכשיו להחליט החלטה נחושה ולקום ולעשות מעשה ולהתייצב בצורה חד משמעית, בצורה ברורה ונטולת ספק, להשליך את כלי הטומאה והתועבה, ולציית לגדולי הדור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
הרב שלמה עמאר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים