שתף קטע נבחר

צילום: AFP

סטרייסנד התגייסה: אובמה טוב לישראל

ראש העיר היהודי המיתולוגי של ניו-יורק אד קוץ', הזמרת היהודייה ברברה סטרייסנד והדיפלומט היהודי דניס רוס - כולם הופיעו בסרטוני וידאו שבהם הביעו תמיכה בנשיא הדמוקרטי. בעליית משרד יח"צ בוושינגטון מפרסמים תכנים שמנסים לשכנע שאובמה טוב ליהודים ולישראל. הם מצליחים?

בימים האחרונים פרסם מטה הבחירות של נשיא ארצות הברית ברק אובמה סרטון שבו מביע ראש העיר המיתולוגי של ניו יורק, אד קוץ' היהודי, תמיכה במועמדות הנשיא. הזמרת היהודייה ברברה סטרייסנד הופיעה גם היא בווידאו דומה והביעה תמיכה באובמה. ל"חגיגת" התמיכה הצטרף גם הדיפלומט היהודי דניס רוס, מי שהיה עד לפני שנה יועץ בכיר של הנשיא הדמוקרטי. רוס הופיע בסרטון של "הארגון היהודי של המפלגה הדמוקרטית" ובו שיבח את תמיכתו של אובמה בישראל.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

יום הבוחר באמריקה - משדר בכורה מאולפן ynet החדש

 

"הנשיא אובמה ממשיך לעמוד חזק לצדה של בעלת בריתנו ישראל ובמניעה מאיראן להשיג נשק גרעיני, תוך יישום הסנקציות המחמירות אי פעם", אומרת סטרייסנד בסרטון התמיכה בנשיא המכהן. המשותף לשלושת הסרטונים שעלו באחרונה - הם נולדו בעליית הגג של משרד יחסי ציבור בוושינגטון, שבו יושבים כמה צעירים חרוצים ודוחפים לתקשורת האמריקנית והיהודית תכנים שמנסים לשכנע כמה אובמה טוב ליהודים וכמה רומני מעורפל וחסר עקביות.

 

גם ברברה סטרייסנד תומכת באובמה. צפו

 

 

 

"הכסף של רומני מגיע לאיראן". מודעה של הארגון היהודי של המפלגה הדמוקרטית ()
"הכסף של רומני מגיע לאיראן". מודעה של הארגון היהודי של המפלגה הדמוקרטית

 

אנשי משרד יחסי הציבור בעליית הגג כתבו יותר מ-100 מאמרי דעה, שעליהם הוחתמו שמות של אישים ידועים, שפורסמו במיטב העיתונים האמריקניים. מעליית הגג הזו יצא קטע וידאו מוצלח שמתאר את ביקורו של אובמה בשדרות כמועמד לנשיאות ואת מימון "כיפת ברזל", וכולל ראיונות עם תושבים משדרות שמודים לנשיא האמריקני. מעליית הגג הזו יצא גם לפני כמה ימים איור שמתאר כיצד השקעות פרטיות של המועמד הרפובליקני מיט רומני עושות דרכן לסין וממנה לאיראן. בעוד קטע הווידאו של אובמה בשדרות עורר הדים בתקשורת, הקטע על רומני לא זכה להצלחה יתרה.

 

"רומני כנשיא יתעניין יותר במצב הכסף שלו"

"מעולם לא אמרנו דבר שאינו נכון", טוען סטיב רבינוביץ', יועץ תקשורת דמוקרטי בכיר שבעבר שירת בבית הלבן של הנשיא ביל קלינטון. הוא גורס כי רומני, שמבקש לטפל בתקציב הלאומי, יתעניין יותר בשאלה מה קורה עם הכסף שלו עצמו ואיפה הוא מושקע.

 

המרוץ לבית הלבן - כתבות נוספות:

מסך קטן, קרב גדול: כל עימותי הנשיא

כל קול חשוב? לא באמריקה. כך עובדת השיטה

למה מתחלקים האמריקנים לחמורים ולפילים?

התגרשו, נרצחו וזה שקטף בוטנים. הצצה לנשיאים

 

הפעילות היח"צנית של אובמה בקרב היהודים בארה"ב נעשית מעליית גג במשרדו של רבינוביץ' בוושינגטון. הוא הקים את מוקד התקשורת הזה מכספי תורמים. צוות של שמונה בחורים צעירים עובד סביב השעון בעליית הגג שישה ימים בשבוע. מי שמנהל אותם הוא בחור דתי אורתודוקסי, אהרון קיאק שמו, שסיפק בחודשים האחרונים תכנים לתקשורת הכתובה והאלקטרונית, סרק כל מה שזז באינטרנט והציג מחקר שמצביע על תמיכתו של הנשיא אובמה בישראל.

 

במוקד התקשורת שבעליית הגג ניסו לסכל את המאמץ הרפובליקני לנטוע בציבור היהודי את התחושה שאובמה רע לישראל. פעולתם הייתה למעשה התשובה הדמוקרטית למאמץ של יהודים רפובליקנים, בסיוע תרומות גדולות, ושל ארגון שהקימו ידידי ישראל הניאו-שמרנים ביל קריסטל ואחרים ("ועדת החירום למען ישראל"), שביקשו להבליט את ההתבטאויות והפעולות הבעייתיות של אובמה בכל הקשור לישראל.

 

המלחמה במטה עתיר המזומנים של הרפובליקנים

רבינוביץ' מסביר כי מול המאמץ הרפובליקני העתיר בדולרים, "גייסנו תרומות במאות אלפי דולרים ופיתחנו ישות עצמאית שאפשרה לנו לפעול על פי חוק בתיאום עם המטה בשיקגו והיהודים במפלגה. ביצענו מחקר, יצרנו תכנים, גרפיקה וּוידאו, והעמדנו אותם לרשות מטה הבחירות של אובמה ולרשות הבית הלבן. את מרבית החומר העברנו ישירות לכתבים - אובמה, רומני והיהודים, נושאי פנים וכמובן ישראל ואיראן".

 

בעליית הגג הזו תפסו טרמפ על הסירוב של הוועד האולימפי לציין בטקס הפתיחה של אולימפיאדת לונדון 40 שנה לטבח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן. במשרדו של רבינוביץ' הובילו קמפיין בתקשורת היהודית, לפיו רומני, שהוביל את אולימפיאדת החורף בסולט לייק סיטי ב-2002, לא דאג לקיום אירוע לזכר החללים. הם גם גרמו לבית הלבן לפרסם הצהרת תמיכה בקיום אזכרה הולמת בלונדון. בעליית הגג של רבינוביץ' לא הסתפקו בכך ודאגו לצד אנושי בסיפור עם פרסום מאמר שעליו הייתה חתומה ברברה ברגר, אחותו של דוד ברגר מ-11 חללי אסון מינכן.

 

"מי סירב לקבוע שכל האופציות על השולחן בנושא איראן". חידון מעליית הגג ()
"מי סירב לקבוע שכל האופציות על השולחן בנושא איראן". חידון מעליית הגג

 

"בנושא איראן הראינו שרומני החזיק לפעמים בעמדות נציות ודיבר בפריימריז הרפובליקניים בעד תקיפת מתקני הגרעין של טהרן, אך גם בעמדות יוניות כשאמר שלפני תקיפת איראן הוא יתייעץ עם עורכי דין", אמר רבינוביץ'. "יצרנו בסיס נתונים לכתבות ומאמרים על יחסיו של רומני עם איראן. הוא מושקע אישית בשלוש חברות שמשקיעות באיראן. כשכיהן בתפקיד מושל מסצ'וסטס, כספי הפנסיה של עובדי המדינה היו מושקעים בחברות שעשו עסקים עם איראן. רצינו להציג את האמת - שרומני איננו כל כך קשוח מול איראן והוא לא ממש התאמץ לדעת איפה כספו מושקע".


תושב שדרות מודה לאובמה על "כיפת ברזל" ()
תושב שדרות מודה לאובמה על "כיפת ברזל"

 

מוקד התקשורת בניהולו של רבינוביץ' הפיץ ברשתות החברתיות ובאמצעות הדואר האלקטרוני חידון בן עשר שאלות (עם כמה תשובות אפשרויות לכל שאלה) שהועלה באתר האינטרנט http://israelquiz.org/. כך נראה השאלון:

 

1. מי סירב לקבוע שכל האופציות על השולחן ושיכנע בכך את ישראל לתקוף חד-צדדית באופן מסוכן כור גרעיני בבנייה במדינה קרובה לה?

 תשובות אפשריות: רונלד רייגן, ג'ורג' בוש הבן, מיט רומני וברק אובמה.

התשובה הנכונה: ג'ורג' בוש הבן.

 

2. איזה ממשל אמר שפעילות ההתנחלויות של ישראל מחבלת בצורה חמורה באמון ובתקווה של הפלסטינים ושפעילות ההתנחלויות חייבת להיפסק?

תשובה הנכונה: ג'ורג' בוש הבן.

 

3 .מי הורה להעביר לסעודים את מערכות מטוסי הביון והשליטה "איווקס" למרות התנגדות הקהילה הפרו-ישראלית?

התשובה הנכונה: רונלד רייגן.

 

4. איזה שגריר באו"ם חזר על עמדת הממשל שהרחבת ההתנחלויות חייבת להיפסק והביע דאגה לגבי מסלול גדר הביטחון?

התשובה הנכונה: ג'ון בולטון בתקופת ממשל בוש הבן.

 

5. מי אמר: "אני מאמין שאנחנו צריכים להתמקד בכינון מדינה פלסטינית ומכניזם בינלאומי לרבות פיצויים לפתור את נושא הפליטים"?

התשובה הנכונה: ג'ורג' בוש הבן.

 

6. מי אמר: "אני מאמין שכל הסכם שלום יחייב הסכמה הדדית לביצוע התאמות בקווי שביתת הנשק מ-1949 כדי להבטיח שהמדינה הפלסטינית תהיה מסוגלת להתקיים ורציפה טריטוריאלית"?

התשובה הנכונה: ג'ורג' בוש הבן.

 

7. מי כרת ברית אסטרטגית עם אחד מיריביה הגדולים של ישראל בגבעת הקפיטול כדי לזכות במינוי של מפלגתו?

 התשובה הנכונה: מיט רומני (עם רון פול).

 

8. מי הואשם על ידי ראש המוסד לשעבר (אפרים הלוי) ש"הוא משחק בחיים שלנו"?

התשובה הנכונה: מיט רומני.

 

9. מי אמר: "למנוע מאיראן נשק גרעיני זה לא רק אינטרס של ישראל, אלא זה אינטרס ביטחוני עמוק של ארה"ב ואני מתכוון לזה כשאני אומר שאנחנו לא נסיר שום אופציה מהשולחן"?

התשובה הנכונה: ברק אובמה.

 

10 על מי ראש הממשלה נתניהו אמר שהוא יכול לענוד את תמיכתו בישראל כמו "אות כבוד"?

התשובה הנכונה: ברק אובמה.

 

בוש דיבר על קווי 67' (קווי שביתת הנשק של 47') והתאמות עוד לפני אובמה, במסיבת עיתונאים משותפת עם מחמוד עבאס (אבו מאזן). במטה התקשורת של רבינוביץ' חשבו שהיהודים צריכים לדעת עובדה זאת כמו גם את הלחצים שהפעילו נשיאים רפובליקנים אוהדים נגד הבנייה בהתנחלויות. כל הציטוטים מדויקים, כולל זה של בנימין נתניהו על אובמה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומך גדול בישראל? אובמה
צילום: MCT
צילום: AFP
"זגזג בעמדותיו". רומני
צילום: AFP
צילום: אלכס קולומויסקי
תומך בבוס לשעבר. רוס
צילום: אלכס קולומויסקי
מגייס קולות היהודים מעליית הגג. רבינוביץ'
צילום: סטיב רבינוביץ
מומלצים