שתף קטע נבחר

המלחמה הפסיכולוגית של חמאס: ירינו לת"א. צפו

על רקע תקיפות חיל האוויר בעזה משיבה התנועה האיסלאמית מלחמה - בעיקר בפן הפסיכולוגי - ומפרסמת סרטון וידאו שמתעד לכאורה שיגור רקטת פאג'ר לעבר תל אביב. המטרה: להראות שיכולת השיגור לטווח רחוק לא נפגעה. "ישראל רוצה רגיעה"

בעקבות חיסולו של רמטכ"ל חמאס  אחמד ג'עברי , איימו פלגים פלסטיניים בעזה "לשרוף את הערים הישראליות" ולבצע "פיגועים איכותיים". אלא שבעוד הם מצליחים לרשום כמה פגיעות בדרום הארץ, המטרה מספר אחת שלהם - תל אביב - עדיין רחוקה מהישג ידם. הזרוע הצבאית של חמאס פירסמה היום (יום ה') סרטון וידאו שמתעד לכאורה שיגור של רקטת פאג'ר 5 שהייתה מיועדת לפגוע לטענתה בתל אביב.

 

הדרום תחת התקפה: רקטות בלי הפסקה - יומן מלחמה

 

מבצע "עמוד ענן " - סקירה נרחבת ב-ynet:

צרפת: לישראל זכות להגנה, אבל די לאלימות

 

בזרוע הצבאית של חמאס מנסים בכל הכוח להוכיח, בעיקר לזירה העזתית, שהיכולת שלהם לשגר רקטות ארוכות טווח עדיין קיימת. מסיבה זאת היא פרסמה אתמול והיום באופן חריג הודעות שקריות על ביצוע ירי שכזה. הדיווחים על הירי פורסמו בערוצי רדיו והטלוויזיה של חמאס בעזה וכן באתר הזרוע הצבאית, שכאמור הגדילה לעשות ופרסמה סרטון ''המוכיח'' את הירי.  

 

שיגור משולש בעזה?

 

בחמאס מייחלים להצלחה בשיגור הרקטות מסוג גראד ופאג'ר על רקע היירוט היחסית מרשים של מערכת "כיפת ברזל" באזור הדרום. בתנועה השלטת בעזה גם מנסים לפצח את המערכת ומנסים לשגר כמות גדולה של רקטות ליעד אחד כדי להקשות על מערכת ההגנה הישראלית, וכן יורים למקומות שבהם הם סבורים שאין פריסה של "כיפת ברזל".

 

כחלק מהלוחמה הפסיכולוגית שמנסה חמאס לייצר מול ישראל, מוצפים בשעות האחרונות כלי התקשורת ברצועה בדיווחים על כך שישראל היא זאת שמבקשת כעת להגיע לרגיעה מול חמאס בשל המשך המטרת הרקטות מרצועת עזה לדרום הארץ. עוד דווח כי מצרים קראה לפלגים הפלסטיניים להכות בעומק ישראל.

 

בינתיים, הבוקר החל בעזה מסע הלווייתו של ג'עברי בהשתתפות אלפים. מסע ההלוויה יצא מבית החולים ''שיפא'' בעיר עזה והא פונה לעבר ביתו של ג'עברי בשכונת סג'אעיה בעיר שם יתאפשר לבני משפחתו לחלוף על פני גופתו. את מסע ההלוויה מלווים חמושים של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, ויורים במהלכה באוויר. בהלוויה אין נוכחות של שום גורם בכיר בחמאס או בזרוע הצבאית מחשש שישראל תנצל זאת לביצוע חיסול נוסף.

  

מביתו של ג'עברי צפוי מסע ההלוויה להמשיך לאחד המסגדים המרכזיים בעיר עזה. ג'עברי היה אמור להיטמן בבית הקברות המרכזי של הרצועה שנמצא סמוך לגדר הגבול עם ישראל שם קבורים בכירי חמאס כמו אחמד יאסין ועבד אל-עזיז רנטיסי, אולם בשל סיבות ביטחוניות של חמאס הוחלט שהוא ייקבר בבית קברות קטן בצפון הרצועה.

 

ממשלת חמאס בעזה פרסמה אתמול הודעת אבל קצרה על חיסולו של ג'עברי שהוגדר כ"מפקד הגדול, אחד מסמלי ההתנגדות". הממשלה בעזה הטילה על ישראל את האחריות המלאה על הפשע הזה, כהגדרתה. "ההתנקשות בחיי ג'עברי מהווה החרפה של ההסלמה הציונית ברצועת עזה ופותחת דלת בפני שלב חדש של עימותים", הודיע חמאס.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך לתל אביב? מתוך הסרט של חמאס
אלפים משתתפים במסע ההלוויה של ג'עברי
צילום: רויטרס
הוריד פרופיל. הנייה
צילום: AFP
מומלצים