שתף קטע נבחר

לאחר ארבע שנים: חנן גולדבלט ישוחרר מהכלא

ועדת השחרורים החליטה להיענות לבקשתו של השחקן שאנס, ולקצר שליש מתקופת מאסרו. הפרקליטות תוכל לערער

לאחר ארבע שנים בכלא צפוי השחקן חנן גולדבלט (71) שהורשע באונס להשתחרר בקרוב מהכלא. ועדת השחרורים שליד שב"ס אישרה היום (ב') את בקשתו לקיצור שליש מתקופת המאסר. לבקשת הפרקליטות עוכב שחרורו של גולדבלט בשבוע, כדי לאפשר לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי.  

 

גולדבלט בבית המשפט (צילום: נועם מושקוביץ   ) (צילום: נועם מושקוביץ   )
גולדבלט בבית המשפט(צילום: נועם מושקוביץ )

ידידיו של גולדבלט שהביעו בו תמיכה (צילום: נועם מושקוביץ ) (צילום: נועם מושקוביץ )
ידידיו של גולדבלט שהביעו בו תמיכה(צילום: נועם מושקוביץ )
 

 

בדיון טענה נציגת היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד סימונה בן חיים לוי מפרקליטות מחוז צפון, כי עדיין קיימת מסוכנות מצדו של גולדבלט וכי חרטתו לא הייתה כנה. היא אף ציינה כי שילם למתלוננות את סכום הפיצויים שנפסק רק כעת וללא הפרשי הצמדה. לטענתה, התנהלות זו של האסיר מעידה כי נמנע מהתשלום עד שזה הפך למכשלה אפשרית בדרך לשחרורו הצפוי.

 

סנגוריו של גולדבלט טענו מנגד כי מדובר באדם בן 71, ללא עבר פלילי. הם ציינו כי הוא כבר ריצה ארבע שנות מאסר בפועל ושלוש שנות מאסר בית כמעט מלא "והיה אסיר למופת".

 

הוועדה בראשות השופטת בדימוס אביטל ביתנר ציטטה את גורמי הטיפול בכלא שלפיהם מדובר באסיר שלקח אחריות על מעשיו ומודע לטעויות בחשיבתו לפני ביצוע העברות. "גם בפנינו האסיר שב והודה בכל המעשים המיוחסים לו והביע חרטה. התרשמנו כי מדובר בקבלת אחריות ובחרטה כנה", כתבה הוועדה. היא קבעה כי במשך תקופה לאחר שחרורו ישהה גולדבלט במעצר בית בשעות הלילה ויתייצב במשטרה כל שבועיים.

 

גולדבלט הורשע באונס בכוח של נערה בת 16.5 ובאונס במרמה של צעירה בת 20. בנוסף, הורשע גולדבלט במעשה סדום, במעשים מגונים בבנות 15.5, 17 ו-17.5. פרט לכך, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות.  

 

הוא נידון לשבע שנות מאסר, שהופחתו לשש בהחלטת בית המשפט העליון, שזיכה את גולדבלט מאחד משני אישומי האונס - והחליט במקום זאת להרשיע אותו בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. השופטים קבעו כי גולדבלט אימץ "דפוס התנהגות עברייני", שבמסגרתו ביקש בדרכי מרמה, ובמקרים מסוימים אף באמצעים פיזיים, להביא נשים צעירות וחסרות ניסיון לקיים עמו מגע מיני, תוך נקיטת יחס אינסטרומנטלי כלפיהן, הרואה בהן אך כלי למימוש יצריו.

 

הפרשה נחשפה בחודש אוגוסט 2005 לאחר שבעיתון "ידיעות אחרונות" פורסמו עדויות של צעירות, שסיפרו על כך שהוטרדו מינית על-ידי גולדבלט. אחת המתלוננות סיפרה כי כשהייתה בת פחות מ-17, גולדבלט אילץ אותה לשכב איתו במהלך "חזרות" שעשו בביתו, במסגרת לימודי המשחק שהעביר. גולדבלט כפר בחשדות נגדו וטען כי מעולם לא כפה עצמו על הצעירות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדבלט. הפרקליטות תוכל לערער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים