שתף קטע נבחר

מילואימניקים זועמים: "למה זימנו אותנו?"

חיילי מילואים שממתינים בדרום סיפרו ל-ynet על הסבלנות שאוזלת. "נראה כאילו הזמינו אותנו למילואים רק כדי לעשות לצד השני נו נו נו וההרגשה פה לא טובה בכלל", אמר אחד מהם. חייל אחר הזכיר: "אנשים עם נשים וילדים ממתינים כאן"

רבבות חיילי מילואים גויסו בשבוע שעבר כחלק מההכנות לכניסה לרצועת עזה, אבל ההתמהמהות של המהלך הקרקעי בזמן שהם ממתינים בדרום הפכה את חלקם לקצרי רוח. "השארתי בבית אישה ותינוקת בת שנה, והרבה מאוד עבודה שהייתי צריך לעשות לפרנסתי, ברגע שקראו לי עזבתי הכל והתייצבתי מיד", אמר אחד מהם. "מאז לא קרה איתנו כמעט כלום, ועכשיו אנחנו מתעדכנים על אפשרות לרגיעה. זה נראה כאילו הזמינו אותנו למילואים רק כדי לעשות לצד השני נו נו נו וההרגשה פה לא טובה בכלל, אני לא מבין למה זימנו אותנו".

 

מבצע עמוד ענן - כל העדכונים ב-ynet:

משעל: נתניהו ביקש רגיעה; ישראל: חמאס משקר

קליפת ברזל: סיור בבית הקברות לרקטות

המטח הכבד נמשך: רקטות על באר שבע ואשדוד

הצלחה לשב"כ: "פגענו בבכירים בג'יהאד בעזה"

 

יאיר, תושב ירושלים שמשרת כחובש באוגדת עזה, נשלח היום לביתו אך יצטרך להתייצב שוב מחר. "זו לא פעם ראשונה ששולחים אותנו לכמה שעות ואנחנו צריכים להתייצב בבוקר", סיפר, "סיימנו את ההצטיידות, עשינו אימון טוב והכול. אנשים הגיעו מלאי מוטיבציה, מעל 100 אחוז התייצבות - כאשר גם מתנדבים הגיעו, אבל עכשיו לצבא כבר אין מה לעשות איתנו".

 

נושאים תפילה לפני הפלישה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נושאים תפילה לפני הפלישה(צילום: רויטרס)

"לא משנה מתי - ניתן את כול כולנו בשביל המהלך" (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
"לא משנה מתי - ניתן את כול כולנו בשביל המהלך"(צילום: דובר צה"ל)
 

"אחרי שאתה מחויל, מאומן והכול, מורחים פתאום את הזמן", הוסיף יאיר, "אומרים 'לך ותחזור', זה כבר די מעצבן. אנשים רוצים להיכנס, אבל אומרים 'או שניכנס או שתשחררו אותנו כבר'".

 

"חוסר הוודאות די מתסכל" 

גם עידו מנתניה, שגויס ביום שישי, נשמע מתוסכל: "אנחנו מתאמנים פה ושם, מכינים את הקרקע. קיבלנו ציוד והייתה פה היענות מלאה, אבל חוסר הוודאות די מתסכל". הוא מעריך שבימים הקרובים נדע לאן נושבת הרוח, "אבל בגלל האי ודאות יש קצת חוסר סבלנות, כאשר גם הדרגים היותר גבוהים לא יודעים מה קורה".

 

"הרוח קצת יצאה מהמפרשים" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"הרוח קצת יצאה מהמפרשים"(צילום: רויטרס)

 

ראם, מילואימניק ששירת בסדיר בנח"ל, מספר גם הוא על קוצר רוח. "אנשים קצת מתחילים לאבד סבלנות", הודה, "הרוח קצת יצאה מהמפרשים, יש יותר מדי דיונים אם להיכנס או לא, מדברים מדברים, אבל לא מקבלים החלטה. אנשים עם נשים וילדים ממתינים כאן, כולם רוצים לדעת איפה אנחנו עומדים. אבל אם ניכנס, לא משנה מתי - ניתן את כל כולנו בשביל המהלך".

  

גלעד, לוחם צנחנים מהמרכז שהתייצב למילואים ביום שישי, הביע יותר הבנה למצב. "אין מה לעשות", אמר, "יש הערכות וחלק מהעניין הוא המתנה ומוכנות. בעבר התלוננו שלא היה ארגון וסדר, הפעם דאגו להכין את הכוחות היטב".

 

עם זאת, הוא מבין את התסכול של רבים מהמגויסים. "לא פשוט להיות במצב סטטי ובחוסר מודעות", אמר, "גם הדיווחים בתקשורת כל היום שישראל לא תיכנס מרגיזים, אבל זה חלק מהעניין. נשמח אם תהיה הכרעה ברורה לטובת הדרום, אבל אנחנו מוכנים להיכנס בכל רגע שנידרש לכך, גם אם נצטרך להמתין עוד כמה ימים. את זה יגידו גם המתלוננים הגדולים ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אנשים הגיעו מלאי מוטיבציה"
צילום: רויטרס
מומלצים