שתף קטע נבחר

ביקורת על נתניהו בליכוד: "ממה הוא מפחד?"

"שמונה ימים הסתובבנו בדרום והבטחנו שאנחנו הולכים לכסח את חמאס, ובסוף התקפלנו", אמר בכיר במפלגה, "הרבה אנשים מאוכזבים מנתניהו"

לפני תשעה ימים מיהרו מרבית חברי הכנסת והשרים של הליכוד לפרסם הודעות תקיפות בעד ההחלטה לצאת למבצע "עמוד ענן" - אולם אמש (יום ד') עם ההכרזה על הפסקת אש העדיפו רובם המוחלט להוריד פרופיל. הפסקת האש, כך נראה, הותירה אותם במבוכה. "במקום למוטט את שלטון החמאס - נתניהו ניהל כבר פעם שנייה בקדנציה שלו משא ומתן עם חמאס ופעמיים נכנע לו", אמר פעיל מרכזי של הליכוד באשקלון, משה סבח.

 

עמוד ענן - העדכונים האחרונים

ישראל נצרה אש: הירי מעזה המשיך, אין לימודים

8 ימים, 5 הרוגים, 1,500 רקטות ו-421 יירוטים

שדרות הפחד: "ביבי מכר את הדרום"

 

"ביבי הוכיח לנו שארגון טרור יכול לנצח את ישראל", אמר פעיל הליכוד מאשקלון. "אם הוא לא הצליח לנצח את הטילים של עזה, איך הוא רוצה לנצח את איום הגרעין של איראן?".

 

אחד מבכירי הליכוד הודה כי שתיקת השרים ובכירי הליכוד הייתה כורח המציאות. "זה נובע ממבוכה ואצל חלקם גם מאכזבה על מנהיגותו של נתניהו", אמר הבכיר. "אף אחד לא רוצה להתעמת מול נתניהו ערב הפריימריז בליכוד, אז הם פשוט העדיפו לשתוק. במשך שמונה ימים הסתובבנו בדרום והסברנו לתושבים ולבוחרים שלנו שאנחנו הולכים לכסח את חמאס, אבל בסוף התקפלנו מול חמאס והותרנו הרבה מאוד אנשים מאוכזבים בדרך".

 

אחד הפעילים בליכוד הזכיר, כי בהסכם הקואליציוני שחתם נתניהו ערב הקמת ממשלתו השנייה ב־2009, הסעיף המרכזי בהסכם היה "יעד אסטרטגי של הממשלה יהיה הפלת שלטון חמאס בעזה". "ביבי כנראה טוב בהפלת שלטון חמאס רק על הנייר", הוא האשים.

 

אחד האישים המקורבים ביותר לנתניהו בעבר אמר, כי התוצאה הייתה ידועה מראש. "הוא לא רצה להסתבך בפעולה קרקעית ולא רצה ללכת רחוק מדי במאבק שלו מול חמאס. אני שמעתי את ביבי מדבר בסיור באשקלון במהלך מבצע 'עופרת יצוקה' בנחישות ובתקיפות על הצורך להפיל את שלטון החמאס בעזה. הוא גם הבטיח את זה בבחירות. אז מה קרה עכשיו? ממה הוא מפחד?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו במסיבת העיתונאים, אמש
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים