שתף קטע נבחר

מינהל מקרקעי ישראל: "מכרז חריש לא בוטל"

כ-3 שבועות לאחר סגירת המכרז לבניית דירות בעיר חריש, טרם פורסמו תוצאותיו - על רקע טענות לאי כשירות התנהלות קבוצות חרדיות שלקחו בו חלק. ראש המינהל בנצי ליברמן: "תוצאות המכרז בבדיקה, פרסום תוצאותיו יידחה עד לסיום הדיונים בעניין"

"המכרז למכירת קרקעות לבניית דירות בעיר העתידית חריש שבוואדי ערה לא בוטל , ופרסום תוצאותיו יידחה עד לסיום הדיונים בעניין". כך אמר מנהל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, בשיחה עם "כלכליסט" בסוף השבוע.

 

חריש - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

כ-3 שבועות לאחר סגירת המכרז, טרם פורסמו תוצאותיו - על רקע טענות לאי כשירות התנהלות קבוצות חרדיות שלקחו בו חלק. הבוקר (א') השיב המינהל במכתב לפניית עמותת "בית וגן לחריש" בניהול חברת הדיור "באמונה" מהשבוע שעבר, והודיע כי עד כה המכרזים בחריש לא בוטלו.

 

העמותה דרשה, באמצעות עו"ד דוד זעירא, שלא לבטל את המכרז שבו התמודדה על 150 יחידות דיור. אריאל אבלין, מנהל החטיבה העסקית במינהל, כתב לעמותת "בית וגן לחריש": "ההצעות אשר הוגשו נמצאות בבדיקה, מיד לאחר סיום הבדיקה יפורסמו תוצאות המכרז".

 

חריש. ההצעות שהוגשו למכרז נמצאות בבדיקה (צילום: Lowshot.com ) (צילום: Lowshot.com )
חריש. ההצעות שהוגשו למכרז נמצאות בבדיקה(צילום: Lowshot.com )

 

"תיאום עמדות"

האיחור בפרסום תוצאות המכרז נולד, לאחר שקבוצה של מתמודדים מהיישוב דרשה לבחון מחדש את האופן שבו התארגנו החרדים לרכישת קרקעות בעיר העתידית. הם טענו כי מדובר בתיאום עמדות, לכאורה, בין קבוצות חרדיות ש"חילקו" ביניהן את המכרזים כדי לא לגרום לעליית מחיר של הקרקעות.

 

בקשות שונות לביטול המכרז הובילו לכך שמשרד המשפטים נדרש לסוגיה והעביר אותה לעמדת המינהל. מדובר בהתנהלות לא שגרתית, שהובילה לחשש של ראשי המתמודדים כי מהכרז יבוטל.

 

במכתבה למינהל טענה העמותה: "ביטול המכרז יגרום לעליית מחירים ניכרת, נוכח האפשרות של עמותות וקבלנים לשפר את הצעותיהם בעקבות פרסום הצעות המתמודדים בעיתונות במכרז - ובכך יחטיא את המטרה של משרד השיכון לדיור בר השגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאת הקבוצות החילוניות לדיור בחריש
צילום: נטלי בר-אור
בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים