שתף קטע נבחר

הקראוונים הגיעו לישראל: 1,200-700 שקל ללילה

בחו"ל הם כבר נחשבים כאמצעי לטיול מוכר ונפוץ, ועכשיו הם עושים עלייה גם לישראל הקטנה: קראוונים מאובזרים עם מע' בידור, מטבח ומקרר, שירותים ועוד. לטייל על גלגלים

פאן בקראוון: אתמול (ג') הושק פרוייקט הקראוונים הציוני, ומהיום גם עמישראל יוכל לקיים את חופשתו בארץ על גלגלים, אבל מסוג אחר.

 

הקרוואנים, שמסופקים על ידי חברת 'לאופק', כוללים מספר סוגים המתאימים לעד שבע נפשות ועם רמת איבזור גבוהה, שבה

מערכת בידור, טלוויזיה, מקלחת, מטבח מאובזר עם מקרר ותנור, שירותים ועוד.

 

לדברי מנכ"ל חברת 'לאופק', אסף אפרים, המחירים לקראוון המתאים לשבעה אנשים נעים בין 1,200-700 שקלים ללילה, ובמסגרת השירות תביא החברה את הקרוואן לחניון שבו תרצו לבלות את החופשה, כך שלא תצטרכו לגרור אותו עם הרכב שלכם.

 

בשלב מאוחר יותר ייובאו לישראל גם קראוונים ממונעים. "אנחנו פועלים בשיתוף עם רשות הטבע והגנים והם עושים את התשתיות לקליטתם של הקארוונים", אמר אפרים. לדבריו, בשלב זה כבר נמצאים בארץ מספר קארוונים וגם עגלות נגררות שנפתחות לאוהל משפחתי, שאותם משכירים במחיר של 600-500 שקלים ללילה.


מתאים עד 7 נפשות ועם רמת איבזור גבוהה. קרוואן בישראל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מתאים עד 7 נפשות ועם רמת איבזור גבוהה. קרוואן בישראל(צילום: גיל יוחנן)

 

רט"ג יהיו אחראים על תשתית החנייה לקרוואנים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
רט"ג יהיו אחראים על תשתית החנייה לקרוואנים(צילום: גיל יוחנן)

 

לצאת לחופשה בצמוד לאתרי הטבע והמורשת

הרעיון להביא קראוונים לישראל הוא חלק מתכנית להרחיב את המוצר התיירותי שמוצע הן לתיירים והן לקהל הישראלי. בחו"ל תרבות הנופש בקראוונים פופולרית ביותר ומשפחות רבות יוצאות לחופשה, כשהן מנצלות את הפריסה הגדולה של חניונים המיועדים לחופשות מסוג זה, בעיקר באירופה וארצות הברית.

 

בישראל בונים על כך שתיירות הקראוונים אינה מחייבת מרחקי נסיעה גדולים והאטרקטיביות של הנושא, עבור הקהל שצורת הטיול פונה אליו, היא בעיקר החוויה והאפשרות לצאת לחופשה בצמוד לאתרי הטבע והמורשת.

 

היעדר קראוונים מסל התיירות בישראל נבע במשך שנים ממדיניות ורגולציה שלא איפשרו לענף להתפתח, ולא מכבר נעשתה בנושא זה רפורמה שבה שותפו משרדי התיירות, התחבורה, רשות המיסוי משרד התמ"ת ורשות הטבע והגנים, שהיא בעצם זו שנותנת את התשתית, על ידי יצירת רשת ארצית של חניונים שיהיו מתאימים ופתוחים ברציפות ללינת נופשי הקראוונים.

 

אגב, מי שרוצה לרכוש קראוון כזה, יכול להגשים את החלום שלו תמורת 200-100 אלף שקלים, בהתאם לגימור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פינוק על גלגלים. קרוואן מאובזר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים