שתף קטע נבחר

התנגדות השכנים נדחתה: אושר פינוי-בינוי בת"א

בית המשפט דחה את התנגדות השכנים לפרויקט פינוי-בינוי ברחוב רקנאטי בשכונת רמת אביב שבצפון תל-אביב. הפרויקט צפוי לכלול 3 מגדלים בני 17 קומות ו-198 יחידות דיור

בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה את העתירה המנהלית שהגישו דיירי רחוב רקנאטי בשכונת רמת אביב בתל-אביב נגד פרויקט פינוי-בינוי באזור. בכך נסללה הדרך לפרויקט, במסגרתו ייבנו 198 יחידות דיור ב-3 מגדלים בני 17 קומות כל אחד.

 

עוד על פינוי-בינוי בתל-אביב בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בפרויקט פינוי-בינוי שהובל על ידי הדיירים עוד בשנת 2004 ויבוצע על ידי חברת אשדר. הוא זכה לברכת הוועדה המקומית בתחילת הדרך, אך מאז ידע עיכובים שונים.

 

במסגרת הפרויקט ייהרסו 6 בתים משותפים בני 4 קומות משנות ה-70, ויוקמו 3 מגדלים של 17 קומות עם 198 דירות, 27 מהן בנות 3 חדרים. במקור תוכנן הפרויקט להכיל 300 יחידות דיור, אך בעקבות לחצים מצד השכנים, נסוגה הוועדה המקומית ודחתה את התוכנית לחלוטין, אף שאנשי התכנון בעירייה תמכו בפרויקט.

 

הדיירים פנו לוועדה המחוזית שאישרה את הפרויקט, אך זו הורידה את מספר יחידות הדיור ל-198 וחייבה כי 40 דירות יהיו בנות השגה. בעקבות החלטת הוועדה המחוזית לאשר את התוכנית, הגישו השכנים בבניינים סמוכים עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים - וזה דחה את העתירה והטיל עליהם הוצאות בסך 50 אלף שקל.

 

עו"ד מירה בורנשטיין, ממשרד עו"ד הרטבי, בורנשטיין, בסון, שמלווה את הדיירים מאז 2002, אומרת שהחלטת הוועדה המחוזית להקטין את הפרויקט "אינה נכונה מבחינה אורבנית, שכן אין סיבה שלא לבנות יותר דירות בשכונה כזו בשעה שאין די דירות בארץ".

 

עו"ד בורנשטיין מזכירה כי מאז החל תכנון הפרויקט, התחלפו 4 מהנדסי ערים בעיריית תל-אביב, ואף שכל הגורמים המקצועיים בעירייה אישרו אותו, היה צורך בעקיפת הוועדה המקומית ובהמתנה שך כ-12 שנים לאישורו הסופי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכונת רמת אביב
צילום: תומי הרפז
מומלצים