שתף קטע נבחר

"אדום אדום": הרבנות בוחנת הסרת הכשרות

הרבנות הראשית תתכנס לדון בהסרת הכשרות מבית המטבחיים "אדום אדום" בעקבות תחקיר "כלבוטק". הרב מצגר: "דפוס הפעולה מנוגד להלכה היהודית ולמוסר האנושי"

"אדום אדום" בסכנת טרף טרף: בעקבות ממצאי תחקיר "כלבוטק" על משחטת "אדום אדום" של "תנובה", החליט הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית, יונה מצגר, לכנס את חברי מועצת הרבנות הראשית כבר בימים הקרובים, במטרה לדון בהסרת הכשרות מבית המטבחיים ״אדום אדום״.

 

<< רוצים לקבל כרטיסים למופעים שווים? היכנסו לתחרות "משפחה מדליקה"!  >>

 

 

הרב הראשי לישראל אמר כי ״מהתיאורים שהובאו לידיעתי עולה תמונה מחרידה של צער בעלי חיים, ודפוס פעולה של המפעל המנוגד להלכה היהודית ולמוסר האנושי". הוא הוסיף כי "יש מקום רציני לבחון את אופן השחיטה וכשרותה״.

 

בתחקיר ששודר לפני כשבוע, תועדו מעשי התעללות לכאורה בפרות וכבשים המובאים לשחיטה, במטרה לשווק את בשרם למותג "אדום אדום". השבוע עתרו העמותות "אנונימוס" ו"תנו לחיות לחיות" לבג"ץ, בדרישה לסגור את בית המטבחיים של "תנובה", ולעצור את המשלוחים מהמקום, בטענה לעבירות חמורות על חוק צער בעלי חיים.

 

חקירות במשרד החקלאות, במשטרה וגם באוסטרליה

להחלטת הרבנות קדמה הודעה של המשרד להגנת הסביבה על פתיחת חקירה נגד חברת "תנובה". במדור להגנת הסביבה במשטרה החלו גביית עדות מתחקירן התוכנית "כלבוטק" ובכוונתם להמשיך לחקור עדים ואת עובדי המקום, ואף לבדוק באם המשחטה פועלת על פי התנאים שנקבעו לה במתן רישיון העסק.

 

משרד החקלאות מסר כי "נחקרו כל הנוגעים בדבר במפעל תנובה בבית שאן, וכן בוצע חיפוש והחרמת 'הכלים' ששימשו לביצוע העבירות, כדוגמת השוקר, המקלות, החבלים והרצועות, לאחר שבית משפט השלום בטבריה הוציא צו חיפוש למפעל לבקשת משרד החקלאות".

 

כמו כן נמסר כי ארבעת הרופאים הווטרינריים של בית המטבחיים של תנובה בבית שאן זומנו לשימוע, ובמקביל קיימו

השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות כנס חירום של כל מנהלי ורופאי בתי מטבחיים בישראל לצורך ריענון נהלים

 

גם משרד החקלאות האוסטרלי הודיע השבוע כי פתח בחקירה עצמאית, לפי דיווחי רשת החדשות ABC באוסטרליה. סגן שר החקלאות, פיליפ גלייד, אמר כי משרדו בודק אם אכן מקורו של הבקר שתועד בתחקיר, באוסטרליה. "אנחנו עורכים חקירה בשיתוף עם הרשויות בישראל, שפתחו בחקירה משלהן", אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב תוסר הכשרות?
הרב יונה מצגר
צילום: דובר צה"ל
מומלצים