שתף קטע נבחר

סורה מפני האור: הסמוראי היהודי מחלץ סופגניה

מה קורה כשילד רב דימיון מתבקש לשמור על ערימת סופגניות עד שאמו תשוב הביתה? נדב נחמני והאחיין של יוצר הסדרה "האוס" ענו על השאלה הזו בסרטון, שהגיבור שלו הוא חרדי לוחם קונג פו בעולם של אנימה יפני. לקראת תום החג - צפו בסמוראי ג'וּ

אחר שהביס עדר חזירים באמצעות רצועות תפילין וחנוכיה יורקת אש, מתפנה הסמוראי היהודי אל המשימה שבשלה יצא לדרך: הצלת סופגניה מידיו של הנמסיס שלו, אנטיוכוס. במאבק הזה, יסייע לו ספר תורה מפיץ אור, שיהפוך את אויבו הוותיק לחזיר מפוחם.

 

<<מחפשים עוד דברים מעניינים על יהדות? כנסו לפייסבוק שלנו >>

 

 

רק אז, יוכל הסמוראי לשים את ידו על הסופגניה, שאמנם בהתחלה תכיר לו טובה, אבל אחר-כך תצטער על הרגע שקראה לעזרתו. זהו רגע הקליימקס בחלומו הסוער של ילד רב דימיון, שנדרש לכבוש את יצרו ולא לאכול את הסופגניות הממתינות על השולחן, עד שאמא תחזור הביתה. 

 

 

הילד, הסופגניה וסמוראי ג'וּ, המבוסס על דמותו של סמוראי ג'ק (גיבור סדרת אנימציה אמריקאית), הם כולם דמויות בסרטון המשלב וידאו עם אנימציה, שיצר נדב נחמני. "לפני כחודשיים פנה אליי בחור צעיר בשם שלום צבי שור (שהוא במקרה גם האחיין של דיוויד שור, היוצר של הסדרה 'האוס')", מספר נחמני, שסיים את לימודיו בבצלאל לפני כשנה. "היה לו רעיון לסרטון קצר על ילד שבעודו מנסה להתאפק ולא לאכול סופגניה, הוא נכנס לסצינה חלומית, וכשהוא מתעורר ממנה, הוא קולט שהוא עומד לאכול את הסופגניה".

 

למרות שלא הצליחו לקבל מימון להפקת הסרטון, נחמני, שכבר התחיל לפתח את הרעיון, התקשה לעצור את ההתלהבות. "כבר יצרתי את הדמות של סמוראי ג'וּ וכל כך נכנסתי לעניינים, אז אמרתי יאללה, למה לא? בוא נלך על זה. לקחתי חודש הפסקה מהעבודה, ופשוט עבדתי על הסרטון הזה כל יום במשך שעות ארוכות", הוא מספר.

 

בינתיים הצליחו נחמני ושור לרתום לפרויקט שחקנים, צלם ומלחין. "ככה שבזמן קצר מאוד הצלחנו להפיק סרט של כמעט ארבע דקות בחודש. לשם השוואה, את סרט הגמר שלי במחלקה לאנימציה בבצלאל, עשיתי בשנה וחצי", אומר נחמני.

 

לוחם קונג פו חרדי בעולם אנימה יפני

"המעבר שלי לירושלים חשף אותי לאוכלוסייה

הדתית והחרדית שלא הכרתי קודם", אומר נחמני. "בשנים האחרונות חקרתי את הזהות היהודית שלי יותר לעומק. מאוד צורם לי הפער והשנאה שיש כיום בין דתיים וחילוניים בישראל, והחלטתי שאני רוצה ליצור אמנות שמגשרת על הפער הזה.

 

"מכיוון שיש לי הרבה חברים ובני משפחה מהמגזר הדתי, רציתי ליצור סרט שידבר גם אליהם, כזה שויוכלו להראות לילדים שלהם, אבל שגם ידבר לקהל חילוני", הוא מסביר.

 

נחמני מספר כי נהנה מאוד מהעבודה על הפרויקט. "הדמות של החרדי לוחם הקונג-פו בעולם אנימה יפני גירתה לי מאוד את הדמיון, ושלחה אותי לכל מיני רעיונות כיפיים. אני מקווה שהסרטון יצחיק ויגיע לאנשים בכל העולם - חילונים, דתיים, יהודים ולא יהודים", הוא אומר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב נחמני
כלי הנשק: חנוכיה יורקת אש ורצועות תפילין. סמוראי ג'וּ
צילום: נדב נחמני
מומלצים