שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "וילי פוד הטעו כשסימנו אפס שומן רווי בזיתים"
  תובע הגיש בקשה לתביעה ייצוגית על סך 5 מיליון ש' נגד חברת ויליפוד. לטענתו, הטעתה צרכנים בכך שהצהירה על גבי אריזות זיתים שחורים שאינם מכילים שומן רווי, בעוד שבדיקות מעבדה מעידות אחרת:המוצרים מכילים 2.9% ו-3.3% שומן רווי

  צרכן עם בעיית שומנים בדם הגיש בקשה לתביעה ייצוגית בבית המשפט המחוזי מרכז נגד חברת וילי פוד בטענה שהחברה מכרה שימורי זיתים עם סימון תזונתי שגוי. לפי המבקש, החברה סימנה את המוצרים ככאלה שלא מכילים שומן רווי כשבפועל בדיקת מעבדה מוכיחה כי הם מכילים שומן רווי.

   

   

  בבקשה לתביעה, בגובה 5 מיליון שקל, התובע הייצוגי, המיוצג על ידי עורכי-הדין אילן חזני ואבי ריבקין טוען לעבירה על חוק הגנת הצרכן, הפרת תקנות בריאות הציבור מזון ועשיית עושר שלא במשפט. את גובה הפיצוי חישבו לפי 20 אלף צרכנים שרכשו את המוצר בהיקף ממוצע של 250 שקל.

   

  בכתב הבקשה נטען כי בבדיקת דם שערך הצרכן, נמצא שיש לו ערכים גבוהים של שומנים וטריגליצרידים והוא עבר לצרוך מוצרים ללא שומן רווי, בין היתר, את מוצרי הזיתים של וילי פוד. חשדו לגבי השומן הרווי התעורר, כיוון שבשאר המוצרים המקבילים יש שומן רווי ואילו במוצרים אלו - לכאורה אין. או כך לכל הפחות מעידה טבלת הערכים התזונתיים שעל גבי המוצרים.

   

  המעבדה קבעה: הזיתים השחורים מכילים שומן רווי

  הוא החליט לבדוק בעצמו את הערכים התזונתיים במוצרים ולשם כך פנה למעבדות רבות אך לטענתו אלה דחו אותו, "בשל עוצמתה הרבה של החברה בשוק". בסופו של דבר אחת המעבדות נענתה, בדקה ומצאה שהשומן הרווי במוצר "זיתים שחורים טבעיים" עומד על 3.3% ל-100 גרם למרות שדווח שיש בו אפס שומן רווי. במוצרי יש גם 1.3 גרם חלבונים שלא נספרו בטבלה על גבי המוצר וכן מספר קלוריות ופחמימות שונה.

   

  גם במוצר "זיתים שחורים טבעיים מזן קלמטה", נתגלה שיש  2.9 גרם שומן רווי לעומת אפס לפי טבלת הערכים התזונתיים. גם בקלוריות במוצר זה היה הבדל: 223 במוצהר, לעומת 252 לפי הבדיקה - כלומר, הערך המסומן נמוך ב-13% מהערך בפועל.


  זיתים שחורים טבעיים וילי פוד - מה נכון: הזימון התזונתי או בדיקת המעבדה?

  זיתים שחורים טבעיים וילי פוד - מה נכון: הזימון התזונתי או בדיקת המעבדה?
    הסימון על גבי האריזה בדיקת מעבדה
  אנרגיה 220 225
  חלבון 0 1.4
  פחמימות 6.25 7.3
  שומן 16 21.1
  שומן רווי 0 3.3
  כולסטרול 0  


  זיתים שחורים טבעיים מזן קלמנטה וילי פוד - מה נכון: הזימון התזונתי או בדיקת המעבדה?

  זיתים שחורים טבעיים מזן קלמנטה וילי פוד - מה נכון: הזימון התזונתי או בדיקת המעבדה?
    הסימון על גבי האריזה בדיקת המעבדה
  אנרגיה 223 252
  חלבון 0 2.2
  פחמימות 6.6 6.25
  שומן 22 24.1
  שומן רווי 0 2.9
  כולסטרול 0  

   

  לפי תקנות בריאות הציבור (מזון) (סימון תזונתי) - רק אם ערך התכולה נמוך מ-0.5% ניתן לסמן לצידו אפס, תוך דגש על כך שבנסיבות בהן המוצר מכיל הרכב שומנים בשיעור העולה על 4.5% במשקל, יש לציין את אחוז חומצות השומן הרוויות.

     

  מווילי פוד נמסר בתגובה: "אנו לומדים את התיק וניתן את תשובתנו בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  הזיתים של וילי פוד. מכילים או לא מכילים שומן רווי?
  מומלצים