שתף קטע נבחר

קופון מאכזב של באליגם והום סנטר: זו ההנחה?

דנה קנתה באתר באליגם קופון: 38% הנחה על תנור חימום בסניף הום סנטר בת"א - חיסכון של 151 שקל. אולם בסניף גילתה שהמחיר המקורי היה נמוך יותר, כך שההנחה בקופון עומדת על 50 שקל בלבד. באליגם: "מקרה חריג". הום סנטר: "במקביל לקופון, יצאנו במבצע ארצי ל-4 ימים בלבד"

באליגם פרסמו הנחה של 151 שקל על תנור חימום מסוג מקרן חום קרמי, בעוד שבפועל ההנחה שניתנה על המוצר היתה של 50 שקל בלבד.  

 

 

דנה, צרכנית שקנתה את הקופון מספרת: "באליגם פרסמו מבצע: קופון ב-249 שקל, שמגלם הנחה של 38% למקרן חום קרמי שמחירו המלא 399 שקל. ההנחה תקפה רק לסניף הום סנטר יגאל אלון ת"א.

 

"את הקופון קניתי ב-8 לדצמבר ונאלצתי לחכות מספר ימים כיוון שהוא תקף החל מ-13 בדצמבר ולמשך 30 יום. כשהגעתי לסניף ב-19 בדצמבר, עם הוכחת הקנייה, קיבלתי מהסניף קבלה שהפתיעה והרגיזה אותי: מסתבר שהמחיר הראשוני של המוצר היה בכלל 299.99 שקל ולא 399 שקל והמחיר ששילמתי על המוצר עמד על 249.99 שקל - משמע ההנחה היתה בסך הכל של 50 שקל. ולא של 151 שקל כפי שפורסם, הנחה של 16.6% בלבד".

 

 

ההבטחה בבאליגם: 151 שקל הנחה: במקום 399 שקל - 249 שקל ()
ההבטחה בבאליגם: 151 שקל הנחה: במקום 399 שקל - 249 שקל

הקבלה בהום סנטר: הנחה של 50 שקל. במקום 299.99 שקל - 249.99 שקל ()
הקבלה בהום סנטר: הנחה של 50 שקל. במקום 299.99 שקל - 249.99 שקל

 

 

דנה כעסה מאוד. "זה מרתיח כי באליגם פרסמו הנחה גדולה יותר וזו הטעיה מפורשת", היא טוענת. "אמנם המחיר ששילמתי על המוצר לא השתנה, אך הסתמכתי על הפרסום בבאליגם שהבטיח הנחה מפליגה ולפיו קניתי את הקופון. לו הייתי יודעת שמוצעת כאם הנחה של 50 שקל בלבד, יתכן שלא הייתי מחכה 5 ימים בקור כדי לקנות את המקרן, יתכן שהייתי סופגת 50 שקל וקונה את התנור בסניף ולא דרך באליגם. בשביל הנחה של 151 שקל היה שווה לחכות - בשביל 50 שקל - לא בהכרח".

 

החברות טוענות שמבצע רשתי שיבש את ההבטחה שהיתה טמונה בקופון, אך לזמן מוגבל בלבד. אולם, הלקוחה מצידה טוענת שלא היה שום שלט מבצע בחנות ולטענתה הקבלה מציגה את המחיר שהוצג בסניף כמחיר המקורי.

 

תגובות החברות

מבאליגם נמסר בתגובה: "באליגם מציעה לקהל לקוחותיה מדי יום הנחות של עשרות אחוזים על מגוון מוצרים ושירותים. כל מוצר המוצע במסגרת הנחה כזו נבחן על ידינו טרם פרסומו, ובדיקה זו כוללת כמובן גם וידוא מחירו ביום הפרסום באתר ולמשך הזמן בו הקופון עומד למכירה, כך שהמקרה הספציפי הזה חריג ואינו מעיד על דרך ההתנהלות של אתר באליגם.

 

"אנו מצרים על תחושתה של הלקוחה, אולם יש לציין כי גם לאחר שהום סנטר, ככל הנראה, יצאה במבצע על אותו מוצר כשבועיים לאחר שפורסם הקופון בבאליגם, רוכשי הקופון עדיין יכלו לקבל אותו במחיר מופחת מזה שהוצע בחנות".

 

מהום סנטר נמסר בתגובה: "רשת הום סנטר יוצאת מדי שבוע במגוון מבצעים על מאות מוצרים הנמכרים בכל סניפי הרשת. חלק מהמבצעים תקפים לכלל הרשת וחלקם תקפים לחנויות ספציפיות. כך היה גם במקרה זה.

 

מחירו הקבוע של המוצר הינו 399.99 שקל ועליו יצאה הרשת במגוון מבצעים: בבאליגם יצאו במבצע ב-9 בדצמבר ליום אחד, בסניף אחד בלבד: יגאל אלון (עם מימוש ל-30 יום). במקביל יצאה הרשת במבצע ארצי ל-4 ימים בלבד במסגרתו הציעה את המקרן ב- 299.99 שקל. רשת הום סנטר מקפידה להציע לקהל לקוחותיה את המחירים הטובים ביותר ותמשיך לעשות כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים