שתף קטע נבחר

הרבנים הראשיים לאירופה: פעלו נגד האנטישמיות

לאחר שבחור ישיבה הותקף בוונציה, יוצאים הרבנים הראשיים בקריאה לנשיא האיחוד האירופי לפעול נגד "האנטישמיות הגואה" ביבשת. בדרישות: הקמת ועדה לבחינת היקפי התופעה, והצעות למיגורה. "לא ניתן עוד להחריש בהישפך דם יהודי"

הרבנים הראשיים לישראל, יונה מצגר ושלמה עמאר, דורשים מהאיחוד האירופי להתערב ב"גל האנטישמיות הגואה", כהגדרתם, שפוקד את מדינות היבשת.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

במכתב ששיגרו לנשיא מועצת האיחוד, הרמן ון-רומפיי, הם קוראים להקמת ועדה שתבחן את היקפי התופעה, ותגיש הצעות ישימות למיגורה. לטענת הרבנים, מאז הטבח בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז, נרשמה עלייה חדה במספר אירועי האלימות המכוונים נגד יהודים באירופה. כעת הם מבקשים כי הקהילה האירופית עצמה תחקור את האנטישמיות ואת מקורותיה – ותפעל.

 

"עלייה חדה בהיקף האנטישמיות"

הפנייה באה בעקבות לינץ' שבוצע אתמול בוונציה בצעיר יהודי - תייר מארצות הברית. על פי דיווחים שונים התנפלו עליו 15 צעירים, כל הנראה מוסלמים, בכיכר במרכז העיר, הכו בו עד זוב דם ואובדן הכרה.

 

"אנו מביעים בפניך את חששנו כי התקיפה האחרונה, שבה שילם צעיר יהודי את מחיר בחירתו לצאת בפרהסיה בלבוש

תלמיד ישיבה, מעידה על קיומה של בעיה שורשית", כתבו הרבנים לנשיא המועצה. "אירוע חמור זה מצטרף לשורת אירועים מהשנה החולפת, העלולים להעיד על מגמה של עלייה חדה בהיקף תופעת האנטישמיות ברחבי אירופה".

 

"זכרם של נרצחי שואת אירופה לא שכח, והמסר נלמד: לא ניתן עוד להחריש בהישפך דם יהודי", סיכמו הרבנים את מכתבם, "כמנהיג הקהילייה האירופית המאוחדת, אנו רואים בך את הגורם הבכיר ביותר המסוגל לפעול למיגור הנגע, ולהשיב את השקט והשלווה ליהודי אירופה. אנא, פעל".

 

הבחור שהותקף אתמול (יום ג') במרכז ונציה היה בביקור אצל קרובי משפחתו המתגוררים בעיר, והוא מחוסר הכרה מאז התקיפה. לפי דיווח ב"אלמיינר", עובר אורח שהזעיק את המשטרה, גרם להם לעזוב את הצעיר היהודי - והם הסתלקו מהמקום. המרכז היהודי לתיעוד אנטישמיות ודעות קדומות במילאנו, ידווח החודש כי מספר האירועים האנטישמיים באיטליה עלה משמעותית בשנה האחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגמה של עלייה באירועים. הרבנים הראשיים
צילום: קובי נחשוני
מומלצים