שתף קטע נבחר

עוזב דירה? חשבון החשמל כבר לא באחריותך

בשורה לשוכרי הדירות: רשות החשמל החליטה לחייב את חברת החשמל לסגור את חשבונו של צרכן עוזב, גם אם לא נמצא לו צרכן מחליף. עד כה חויב צרכן יוצא לרשום צרכן נכנס במקומו, ולא הייתה אפשרות לסגירה מוחלטת של החשבון

אפשר לעבור דירה בשקט - חשבון החשמל לא ירדוף אחריכם. מליאת רשות החשמל בראשות עו"ד אורית פרקש-הכהן החליטה היום (ד') כי חברת החשמל תחויב לסגור את חשבונו של צרכן עוזב, גם אם לא נמצא לו צרכן מחליף. 

 

 

מעתה, באמצעות הליך ניתוק בעלות 60 שקל, יוכלו הצרכנים לסגור את חשבון החשמל שלהם עם עזיבת דירה, מבלי לנקוב בשמו של מחליף ומבלי לשאת בחובות החשמל שלאחר עזיבתם.  

 

השינוי עליו החליטה רשות החשמל, הרגולטור הממשלתי אשר מפקח על חברת החשמל, מונע מצב בו צרכנים שעזבו את דירתם נדרשים לשאת עדיין באחריות למונה החשמל.

 

נכון להיום, צרכן יוצא מחויב לרשום צרכן נכנס במקומו, לרוב השוכר החדש או בעל הדירה, ולא הייתה אפשרות לסגירה מוחלטת של חשבון החשמל.

 

בנוסף, מאפשר התיקון מניעה של רישום צרכנים חדשים ללא הימצאותם ואישורם. התיקון מחייב צרכן נכנס לרשום את עצמו כך שהצרכן היוצא לא יוכל עוד לרשום צרכן חדש במקומו, שישא בעלויות מול חברת החשמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים