שתף קטע נבחר

התחסנתם? החיסון לשפעת יעיל השנה רק ב-62%

ניתוח ראשוני של שיעור המתחסנים נגד שפעת ושיעור החולים בארה"ב מגלה כי יעילות החיסון עומדת השנה על 62%. "חיסון הוא עדיין שיטת המניעה הטובה ביותר", אומר מומחה מהמרכז למניעה ולבקרת מחלות ב-"24 שעות" ב"ידיעות אחרונות"

אם חוסנתם נגד שפעת, יש סיכוי של 62 אחוז בלבד שלא תחלו לעומת אלה שלא קיבלו חיסון. 

 

זהו אמנם שיעור נמוך ביחס לחיסוני ילדים, שיעילותם קרובה ל-90 אחוז, אומר ד"ר תומס פרידמן מהמרכז למניעה ולבקרת מחלות ‭,(CDC)‬ אבל שיעור זה עולה בקנה אחד עם ציפיותינו לחיסון נגד שפעת, שיש לנסחן מחדש כל שנה.

 

קראו עוד על חיסון לשפעת :

 

ההערכה לגבי יעילות החיסון, שפרסמו המרכזים למניעה ולבקרת מחלות בדוח NMWR, ראשי תיבות של Morbidity and Mortality Weekly Report, מבוססת על ניתוח ראשוני של מחלות ושיעורי החיסון בקרב 1,155 ילדים ומבוגרים שנעשה בחודש דצמבר בחמישה מוקדי מחקר שונים.

 

מאחר שעונת השפעת נמשכת עד אפריל, שיעור זה עשוי להשתנות, אבל בעונות קודמות החיסונים נגד שפעת היו יעילים בטווח שבין 50 ל-70 אחוז.

 

לדברי ד"ר פרידמן, החיסון הוא עדיין שיטת המניעה הטובה ביותר נגד שפעת. אם חליתם יש להישאר בבית, לכסות את הפנים במקרה של שיעול והתעטשות ולרחוץ ידיים תכופות.

 

ניתן להשתמש בתרופות אנטי ויראליות כמו טמיפלו שיכולות להקל את משך הסימפטומים או לקצרו, אבל רק אם נטלתם אותן בתוך 48 שעות מרגע הופעת התסמינים.  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
בעונות קודמות החיסונים נגד שפעת היו יעילים בטווח שבין 50 ל-70 אחוז
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים