שתף קטע נבחר

על מפת התיירות? תוכנית מתאר למצפה רמון

תוכנית מתאר שאושרה לאחרונה בעיירת הפיתוח הדרומית, תקים בה 8 בתי מלון חדשים ותהפוך את אזור התעשייה ביישוב למתחם תיירותי. המטרה: להעלות את מצפה על מפת התיירות העולמית

מועצת מצפה רמון אישרה לאחרונה את תוכנית המיתאר החדשה של היישוב, שגובשה בהליך שיתוף ציבור עם תושבי היישוב.

 

מבין היעדים שסומנו בתכנית: תוספת של מעל כ-400 מקומות עבודה, בעיקר בתיירות, על ידי הקמת שמונה בתי מלון חדשים, מרכז הנצחה רשמי לאילן רמון בהשקעה של כ-15 מיליון שקל, ושיקום מחצבות מצפה רמון בהשקעה של 13 מיליון שקל והפיכתן לשמורת טבע ולפארק למבקרים.

 

תוכנית המתאר כוללת גם תוכניות לפיתוח חניונים בתוך המכתש ופתיחת כפר נופש חדש באזור רובע דרכי הבשמים, שיהפוך מאזור תעשייה לאיזור תיירותי בהשקעה של 12 מיליון שקל.

 

תוכנית המתאר החדשה נותנת מענה לאתגרים החדשים ויעדי מצפה רמון כמו קידום התיירות המדברית, יצירת מקומות תעסוקה ועוד. התוכנית נוצרה בין היתר לאור הגירה וחזרה של משפחות למצפה רמון ותענה לצרכי האזור המתפתח עד לכדי הכפלת מספר המתגוררים במצפה רמון.

 

מנסים לקדם את התיירות המדברית. מצפה רמון מהאוויר (צילום: באדיבות Lowshot) (צילום: באדיבות Lowshot)
מנסים לקדם את התיירות המדברית. מצפה רמון מהאוויר(צילום: באדיבות Lowshot)

 

נפרדים מהמחצבות המזהמות לטובת תיירות אקולוגית

מעבר ל"שינוי הכיוון" הדרמטי של מצפה רמון מיישוב מבוסס תעשייה ומחצבות, ליישוב מבוסס תיירות סביבתית, מסדירה התוכנית עוד נושאים תכנוניים, כמו הקמתן של תשע חוות חקלאיות צפונית למצפה רמון.

 

בתחום הקהילה הוקמו תשתיות להעצמת הקהילה כגון מרכז צעירים שתפקידו להעצים צעירים במצפה רמון.

 

התוכנית קודמה בשיתוף תושבי העיר שסייעו בניסוחה ועיצוב מהותה ובאישור הועדה המקומית לתכנון ובנייה, בראשות ראש המועצה פלורה שושן: "אלו הן שנים היסטוריות למצפה רמון, שנים בהן הוכרעה פרשת הדרכים שאפיינה את היישוב מאז הקמתו: תעשייה מזהמת או תיירות ירוקה.

 

"רק לפני עשור לא ניתן היה למצוא במצפה רמון בית מלון שיש בו מעלית, ובשנה שעברה חגגנו ציון דרך היסטורי של 200 אלף לינות תיירים. מצפה רמון נפרדת לשלום מהמחצבות המזהמות ומפעלי התעשייה לטובת עתיד של תיירות אקולוגית שיביא ליישוב חצי מיליון תיירים בשנה בעתיד ויבטיח את פרנסתם ועתידם של התושבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל גליק
מכתש רמון ניבט מהעיירה מצפה רמון. השינוי בדרך?
צילום: טל גליק
מומלצים