שתף קטע נבחר

טיפול כימי כתחליף: 'תקף מינית יותר מ-15 נערות'

המשטרה טוענת כי החשוד שנעצר אימץ דפוס פעולה קבוע: הוא נהג להתארח בבתי חרדים, ומשנותר לבדו עם בנותיהם - תקף אותן. חושדים כי עסקנים מהקהילה בחרו לא לדווח על מעשיו למשטרה ותחת זאת לקחו אותו לטיפול כימי. מעצרו הוארך

נציג המשטרה טען בצהריים (יום ה') בדיון בהארכת מעצרו של הגבר בן ה-48 מירושלים, החשוד בביצוע עבירות מין ביותר מ-15 ילדות ונערות, כי הוא היה מוכר בקרב הקהילה החרדית בבירה כמי שמבצע עבירות מין, וכי עסקנים חרדים לקחו אותו לטיפול כימי לפני כמה חודשים. בתחילה דווח כי הוא הודה בכמה תקיפות שביצע בילדים ובילדות כאחד, אך בהארכת המעצר ייחסה לו המשטרה מקרים רבים יותר שביצע בילדות "לאורך שנים לא מעטות". 

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

פיתה נערים למין, השותף לדירה תיעד ודיווח

החשד לאונס הילדה: נחקרת "נדרה נדר לשתוק"

 

נציג המשטרה אמר בדיון כי מאז מעצרו של החשוד החלו להגיע תלונות נוספות של הורים על תקיפות מיניות של ילדיהם. לדבריו, "שתי נערות נוספות מסרו עדות. האחת, מתחת לגיל 14, העידה בפני חוקר ילדים, והאחרת בפני חוקר משטרה". עד כה חקרה המשטרה שלושה קורבנות לכאורה, אך סבורים כי רבים אחרים עדיין לא נחקרו. במשטרה סיפרו כי הוא הודה בשורה ארוכה של עבירות מין מסוגים שונים במספר רב של ילדים ונערים במשך תקופה ארוכה.

 

השופט דב פולוק אמר בבית המשפט: "שוכנעתי שיש חשד סביר כלפי החשוד. בחומר החקירה יש חיזוק של ממש לחשדות ויש עילה למעצר משום שבשחרור המשיב יש משום סכנה לציבור". הוא קבע כי מעצרו יוארך בשישה ימים.

 

פקד דודי קץ, ראש משרד החקירות בתחנת לב הבירה, אמר לעיתונאים בתום הדיון: "החשוד נעצר ביום שני האחרון, לאחר שהורים לנערה בת 12 התלוננו כי לפני שנה וחצי, בפסח, בעת שלילדה מלאו רק 11 שנים, הוא ביצע בה מעשים

מגונים ומעשי סדום בזמן שהם לא היו בסביבה. בחקירתו הראשונה הוא הכחיש את המעשים המיוחסים לו. מאז קיבלנו עדויות נוספות על מעשים שבהם הוא חשוד".

 

קץ הוסיף וסיפר כי עלתה תמונה שלפיה החשוד נהג להתארח בשבתות בבתי משפחות באופן שיטתי, ובעת שנותר עם הילדים ללא השגחת ההורים, נהג לבצע עבירות מין שונות, החל ממעשים מגונים בפומבי ועד מעשי סדום. "העניין עדיין נמצא בחקירה ונבדקת האפשרות שהקהילה ידעה על היותו עבריין מין וכי הוא טופל טיפול רפואי בנושא". השוטר אמר כי חלק מהעבירות בוצעו על פי החשד בשנה האחרונה, אך חלק בוצעו מוקדם יותר. "ישנה גם טענה שהוא ביצע עבירות מין בחוץ לארץ. אנו בודקים אצל מקבילינו באינטרפול בעזרת המטה הארצי את העניין הזה ואת הקשר ככל שהיה לעבירות שביצע בישראל".

 

עו"ד זכריה שיקולובסקי מהסנגוריה הציבורית ייצג את החשוד בדיון אך סירב להתייחס לטענות המשטרה בשלב זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד בהארכת מעצרו
צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות"
הודה בכמה מקרים
צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות"
מומלצים