שתף קטע נבחר

אחרי בזק: מבצעים ושדרוגי מהירות באינטרנט

בעקבות הודעת בזק על שדרוג מהירות תשתית האינטרנט ללקוחותיה עד 15 מגה, ספקיות האינטרנט אקספון, 012 סמייל ואורנג' הודיעו שישדרגו את הלקוחות במהירויות הנמוכות ל-15 מגה. בחברת הסלולר HOT מובייל יצאו במבצע ליומיים ללקוחות קיימים: עד 100 מגה חינם בספקית האינטרנט HOTnet

מערבולת של שדרוגים ומבצעים בשוק ספקיות האינטרנט (ISP) בעקבות המבצע של בזק: אקספון, הוטנט (HOTnet) אורנג' ו-012 סמייל (שתיהן של פרטנר) מיהרו להגיב להודעה של בזק היום (ב') לפיה תשדרג את  מהירות לקוחותיה שגולשים במהירויות עד 4 מגה ל-5 מגה ואת מהירות לקוחותיה שגולשים בין 5 ל-10 מגה ל-15 מגה.

 

  • HOT: סלולר ואינטרנט ב-9.90 ש' ל-4 חודשים

 

בזק היא אחת משתי חברות תשתית האינטרנט היחידות הפועלות בישראל. המתחרה היחידה שלה היא חברת HOT. כדי לשדרג מהירות בתשתית אינטרנט, יש לשדרג גם את מהירות ספק האינטרנט. עקב כך, הספקיות נדרשו להסביר ללקוחותיהן שהם גם לקוחות בזק בתשתית: האם ישדרגו את המהירויות בהתאם לשדרוג של בזק.

 

באקספון מסרו מיד עם היוודע דבר השדרוג של בזק כי ישדרגו את כל לקוחותיהם חינם ל-15 מגה. בנוסף, נמסר כי "018 תתחיל למכור החל ממחר לפי מחירון חדש. עד 20 מגה – 20 שקל.

 

"המחירון החדש הינו המשך ישיר להודעתנו מהבוקר על שדרוג כלל לקוחות 018 בתשתית ADSL ל-15 מגה ללא תוספת תשלום".

 

המבצע של בזק בתשתית נוגע רק ללקוחות ADSL במהירות עד 15 מגה. מהירות גבוהה מזו ניתנת ללקוחות בטכנולוגיית VDSL ודורשת מודם שונה. באקספון מציעים שדרוג חינם עד 15 מגה ועד 20 מגה - בתוספת 20 שקל. יש להוסיף לכך את עלות שדרוג התשתית ל-20 מגה במקביל.   

 

האם הגלישה בישראל באמת מהירה? צפו בקטע מתוך אולפן ynet

 

במקביל ל-018, גם בפרטנר הודיעו שהחברה תשדרג את לקוחות ספקיות האינטרנט אורנג' (באינטרנט הביתי) ו-012 סמייל שגולשים בין 5 מגה ל-15 מגה, ללא תשלום, בהתאם למתווה של בזק. לשם הדגמה: לקוח בזק שמנוי גם ל-012 סמייל במסלול של 4 מגה, ישודרג בשתי החברות ל-5 מגה. לקוח שמנוי בבזק ו-012 סמייל במסלול של 10 מגה, ישודרג בשתי החברות ל-15 מגה.

 

גם פרטנר וגם אקספון ישדרגו את לקוחותיהן ללא צורך בבקשה מצד הלקוח. בפרטנר מסרו שהשדרוג הזה ייעשה גם ללקוחות תשתית האינטרנט של HOT. בנטוויז'ן עדיין לא מסרו הודעה דומה בעקבות המהלך של בזק, אלא רק שבחברה "בוחנים את העניין". אף אחת מהחברות האלה לא תשדרג את לקוחותיה למהירויות הגבוהות מאוד: מעל 15 מגה.

 

מבצע חדש בספקית האינטרנט של HOT

בחברת HOT, המתחרה היחידה של בזק (כרגע) בתשתית אינטרנט, עדיין לא הגיבו למהלך של המתחרה. לעומת זאת החברות הבנות של HOT: חברת הסלולר HOT מובייל וספקית האינטרנט HOTnet הגיבו במהלך משותף: בחברת הסלולר HOT מובייל שלחו הודעת SMS ללקוחות קיימים שלשונה: "הנכם מוזמנים להיכנס לאתר HOT מובייל ולהתחבר לשירותי האינטרנט הביתי של HOT net במהירות של עד 100 מגה, ללא תשלום נוסף, עד 20 בפברואר".

המבצע של HOT. רק ללקוחות המסלולים "ללא הגבלה" ()
המבצע של HOT. רק ללקוחות המסלולים "ללא הגבלה"

 

בעצם ב-HOT מובייל מציעים מבצע שהרישום שלו תקף ליומיים בלבד ורק ללקוחות HOT מובייל שנמצאים במסלולים הכוללים שיחות והודעות ללא הגבלה. בשירות הלקוחות אמרו לנו כי כרגע אין למבצע תפוגה - כלומר שרות האינטרנט ינתן בחינם עד להודעה חדשה.

 

מדובר במבצע תגובה של HOT שהושק בתחילת החודש כמענה למבצע של חברת פלאפון, שכבר הסתיים. בעקבות המבצע של בזק היום, שלחה HOT מובייל הודעת SMS בה הזכירה ללקוחותיה על קיומו של המבצע.

 

האם כדאי להצטרף למבצע של HOT?

המבצע מתאים למי שיש לו תשתית בזק שתשתדרג בשבועיים הקרובים בעקבות המהלך של בזק. למשל, אם כרגע אתם גולשים ב-5 מגה תשתית בבזק והיא תשתדרג ל-15 מגה בשבועיים הקרובים, יתכן שתרצו לעבור לספק האינטרנט הוטנט, שלפי המבצע יספק לכם מהירות של 15 מגה בחינם. מהירות גבוהה מזו תדרוש שדרוג בתשלום אצל ספק התשתית (בזק או HOT). 

 

אם אתם לקוחות של בזק בתשתית ובספקית אתם לקוחות אקספון, 012 או אורנג' - המבצע לא משתלם ולא שווה לעבור להוטנט. אם אתם לקוחות כל החברות ומעוניינים לשדרג מהירות למהירויות הגבוהות - למעלה מ-15 מגה (20,30, 100 מגה לדוגמא) - המבצע משתלם משום שלמרות שכן תתבקשו לשלם לחברת התשתית עבור השדרוג, הוא יוריד לכם את עלות השדרוג אצל הספקית לאפס שקלים.

 

כך או כך, המבצע הזה של HOT מובייל ללקוחות קיימים פחות טוב מהמבצע שהחברה מציעה ללקוחות חדשים: מסלול שיחות והודעות SMS ללא הגבלה + אינטרנט ביתי במהירות של עד 100Mb בחברת HOTnet ב-9.90 שקל לחודש, למשך 4 חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: shutterstock
כולן משדרגות את המהירות
צילום: shutterstock
מומלצים