שתף קטע נבחר

סינגל רום הגלבוע: מסלול אופניים על הגובה

בימים אלו, שהגלבוע לובש שמלה פרחונית, ייחנך בסופ"ש סינגל חדש לרכיבה בן 43 ק"מ, המתאים לכל גיל ולכל קצב. דני שדה יצא לרכיבה מוקדמת בין אירוסים, צבים ונופים ירוקים

ביום שישי הקרוב (22.3.2013) יושק רשמית אחד ממסלולי רכיבת השטח המהנים ביותר שבהם רכבתי בשנים האחרונות - סינגל רום הגלבוע.

 

הסינגל (שביל אופניים מקצועי לרוכב יחיד), נמצא ממש קרוב לשפיץ של מעלה הגלבוע ונחלק לטבעות ומבואות, שניתן להיכנס או לצאת מהן בכמה מקומות, מה שמאפשר בעצם לכל רוכב לבחור את אורך המסלול שיעשה, או את דרגת הקושי שלו.

 

 

 

הסינגל החדש הוא פרי מאמץ משותף של הקרן הקיימת לישראל, מועצה אזורית גלבוע, רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי ומשרד התיירות.

 

"הסינגל הזה הוא למעשה המשך מתבקש לסינגל של הגלבוע", מספר מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי, רמון בן ארי. "אורכו המלא הוא כ-43 קילומטרים, תחילתו בגובה 400 מטרים מעל פני הים וטיפוס מצטבר למי שעושה את כל המסלול - 1,300 מטרים.

 

"בגלל שראינו שהמסלול הזה עלול להיות קשה לרוכבים רבים, כמסלול אחד, החלטנו לבנות טבעות, כך שכל אחד יכול לבחור מסלול בקצב שלו", מוסיף רמון ומציין כי המסלול חושף את הרוכבים לנופים שרוב עם ישראל אינו מכיר וממש לא יודע על קיומם.

 

כל אחד והקצב שלו. צבים בסינגל רום גלבוע (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
כל אחד והקצב שלו. צבים בסינגל רום גלבוע(צילום: דני שדה)

 

"יש פה את כל מה שמחפשים במסלול רכיבה"

ואכן, מי שרוצה לרכוב בשביל הזה, חייב לבצע מספר לא מעט של עצירות בכדי ליהנות מהנוף ולא להסתפק רק במבט קדימה לעבר השביל, הסלעים, הקפיצות והאתגרים שהוא מציב.

 

לאורכו של השביל יש אתרים ארכיאולוגיים, בורות מים, גתות, קברים עתיקים, טרסות וצמחייה מגוונת. כל זאת, בנוסף לנוף עוצר הנשימה של העמקים: עמק יזרעאל, עמק חרוד, עמק בית שאן, אזור רמת יששכר, התבור, הרי גלעד במזרח, בדרום צפון השומרון, בקעת ג'נין ועוד.

 

חובב לנדאו היה אחד המשוגעים שסלל את הסינגל הנוכחי. הוא גם צלם, גם רוכב וגם מגדיר את עצמו כמעצב סינגלים. "יש פה את כל מה שמחפשים במסלול רכיבה שמתאים לכולם, ועיצבנו גם פינת ישיבה נחמדה, ומוצלת ממש שניתן להגיע אליה תוך כדי רכיבה".

 

לא מעט עצירות בכדי ליהנות מהנוף. רוכבים בסינגל גלבוע (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
לא מעט עצירות בכדי ליהנות מהנוף. רוכבים בסינגל גלבוע(צילום: דני שדה)

 

בואו בבוקר

תחילתו ה'רישמית' של המסלול היא בחניון שער הזהב. בחניון עצמו יש פינות ישיבה להכנת הקפה שלפני הרכיבה. עוד באתר, מיכל אשפה גדול, שלצערנו לא רוקנו אותו כבר כמה חודשים והוא חלוד, עלוב וממש לא מכבד את העבודה הרבה שהושקעה במקום.

 

כשתתחילו לרכוב, אתם יכולים לבחור במסלול הארוך, כאשר בכל נקודות יציאה תתחברו לשביל 4X4, ותוכלו לשוב לחניון או לבחור בנקודת כניסה אחרת. יש במסלול קטעים לא מעטים שיעלו את רמת האדרנלין וגם טיפוסים לא מעטים, שמיועדים למיטיבי דיווש ויפריחו את הנשימה למי שלא רגיל לטיפוסים ארוכים.

 

מה שכדאי לדעת, שרובו של המסלול חשוף לחלוטין ולכן ראוי לעשות אותו בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים, ובכל מקרה להצטייד במים. הרבה מים.

 

ההשקה הרשמית של המסלול תהיה ביום ששי 22 במארס בשעה 06:30. מחכה לרוכבים כוס קפה להתחלת היום וב-7 בבוקר יציאה לרכיבה מודרכת במספר מסלולים, לפי דרגות קושי "עממי", "בינוני" ו"אתגרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
תראו כמה שהוא פורח! דני שדה בסינגל רום גלבוע
צילום: דני שדה
צילום: דני שדה
אירוס הגלבוע פורח בימים אלו בינות לשביל
צילום: דני שדה
צילום: דני שדה
לאורכו של השביל יש אתרים ארכיאולוגיים. גת באמצע המסלול
צילום: דני שדה
מומלצים